CR7 do të hapë hotele të reja në Marrakech, Madrid dhe New York

Nëse ka një sport të ngritur në kategorinë e fenomenit botëror me miliona tifozë në të gjithë botën, ai është futbolli. Klubet dhe futbollistët zgjojnë pasione të tilla sa nuk është për t'u habitur që madje janë hapur hotele me temë kushtuar mbretit të sportit.

Epo, për një kohë tani një nga yjet e futbollit evropian, Cristiano Ronaldo, i është bashkuar këtij trendi dhe ka hapur disa hotele që kanë temën kryesore sportet, jetesën e shëndetshme dhe figurën e tij.

Lisbona, Funchal, Madrid, New York dhe tani Marrakech bashkohen në listën e qyteteve që kanë një hotel të projektuar nga CR7. Si janë secila prej tyre?

Xhamia Koutoubia

Marrakech

Ndërtimi i hotelit të pestë të Cristiano Ronaldos tashmë është duke u zhvilluar dhe përurimi i tij është planifikuar për në vitin 2019 me emrin Pestana CR7 Marrakech. Ndoshta do të ndjekë të njëjtën linjë me pjesën tjetër të hoteleve të saj, por me një prekje të stilit marokene pasi që dashuria që lojtari i futbollit ka për vendin afrikan është e njohur mirë.

Pestana CR7 Marrakech do të jetë e vendosur në rrugën M të qytetit, në një nga zonat më ekskluzive të rrethuara nga galeri arti, dyqane luksoze, restorante të modës dhe kopshte të bukura.

Plaza Kryetari i Bashkisë

Madrid

Hoteli që futbollisti ka në mendje për Madridin ndoshta do të hapë dyert e tij këtë vit dhe do të instalohet në Plaza Mayor. Çmimi mesatar do të jetë rreth 200 euro për një natë dhe do të ketë 87 dhoma, nga të cilat 12 do të jenë suita.

Si kuriozitet, ideja ishte që hoteli i parë CR7 të hapet në Madrid, por për shkak të disa vështirësive urbane dhe vonesave burokratike, hapja e institucionit në kryeqytetin spanjoll duhej shtyrë.

Times Square

NY

Pestana CR2018 New York dhe Pestana NY East Side dhe Pestana Newark janë planifikuar të hapen në Shtetet e Bashkuara në 7., i cili do të shtojë më shumë se 380 dhoma të reja në vend.

Të dy ata në Shtetet e Bashkuara dhe Madrid do të jenë hotele nën markën Collection, që synojnë një audiencë ekskluzive me një stil më bashkëkohor dhe urban.

Lisbonës

Me hotelet e stilit të jetës Pestana CR7 Lisboa dhe projekte të tjera hoteliere ne duam ta rimarrim Baixa nga dekadenca e tij dhe ta bëjmë atë të rilindë.

Isshtë një hotel butik me 80 dhoma dhe një suitë luksoze në zemër të qytetit, pak metra nga emblematikja Praça do Comércio. Dekorimi i dhomave është funksional dhe minimalist por referencat për sportet janë të vazhdueshme. Jo vetëm përmes figurës së kudogjendur të Cristiano Ronaldos por edhe përmes pranisë së posterave të cilësisë së mirë kampionate në pritjen e hotelit, futboll në tryezë në hollin ose ekranet gjigante në bar në mënyrë që të mos humbisni një lojë.

Për më tepër, Pestana CR7 Lisboa Lifestyle Hotels ka një sistem automatizimi në shtëpi që ju lejon të kontrolloni ndriçimin ose temperaturën e dhomës nga çdo pajisje dixhitale, të zgjidhni muzikë ose të ndryshoni një program televiziv.

Dhe në një hotel që promovon jetë të shëndetshme, nuk mund të humbni një palestër ku klientët mund të ushtrojnë dhe të përmirësojnë gjendjen e tyre fizike. falë vëmendjes së personalizuar të siguruar nga hoteli me programe të përshtatshme ushtrimi për secilin person.

Funchal

Emri i tij është Pestana CR7 Funchal dhe është e vendosur në kryeqytetin e Madeira në një ndërtesë luksoze të kuqërremtë përballë oqeanit që ka një pishinë, banjë, hyrje të lirë në Muzeun CR7 të Funchal dhe mundësia e përdorimit të një programi ekskluziv stërvitor në palestrën e tij të jashtme të krijuar nga vetë futbollisti.

Brenda Pestana CR7 Funchal ekzistojnë tre kategori dhomash që ndërthurin modelin bashkëkohor dhe atë sportiv. Ato kanë të gjitha llojet e komoditeteve, janë të izoluara nga zëri dhe mund të arrihen në mënyrë dixhitale përmes një korridori me bar artificial që të kujton një fushë të stadiumit të futbollit. Në secilën derë ka një fotografi gjigante të Ronaldos dhe në dhomat e gjumit ka vizatime të jetës së tij.

Për më tepër, klientët gjithashtu kanë qasje në tarracën e vendosur në çatinë e hotelit, e cila ofron pamje spektakolare të Funchal, gjirit të tij dhe marinës.

Si janë hotelet CR7?

Hotelet CR7 janë rezultat i aleancës midis yllit portugez dhe Pestana Hotels & Resorts Group, i cili është përgjegjës për menaxhimin operacional të pronave. Profili i klientit të hoteleve të Cristiano Ronaldos janë të rinj nga mosha 18 deri në 35 vjeç që janë të interesuar në teknologji, jetë të shëndetshme dhe jetë shoqërore.

Çmimet variojnë nga 250 deri në 1.250 euro për një natë në varësi të dhomës. Mund të duken si çmime të tepruara, por këto janë hotele me 5 yje të pajisura me të gjitha llojet e komoditeteve dhe teknologjitë më të fundit. Sidoqoftë, ka nga ata që dyshojnë se ka shumë të rinj që mund të përballojnë këto çmime kur priren të zgjedhin më shumë për turizmin me kosto të ulët.

Sidoqoftë, marka planifikon të dyfishojë numrin e hoteleve në pesë vjet. Hapjet e ardhshme thuhet se do të jenë në Milano dhe Ibiza, si dhe Azi dhe Lindjen e Mesme sepse Cristiano Ronaldo është shumë i njohur atje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*