Dulce kubane de leche alfajores, për ata me një dhëmb të ëmbël

Kështu janë alfajores Kubane, një tundim i vërtetë

Kështu janë alfajores Kubane, një tundim i vërtetë

Për t'i dhënë fund ikjes sonë gastronomike në Kubë do ta bëjmë por me një ëmbëlsirë, me një ëmbëlsirë që mbase nuk e keni provuar më parë, por që do të jetë vërtet e shijshme, Dulce kubane de leche alfajores. Për përgatitjen e tij do t'ju duhet:

• 1 qese prej 500g Thurrëse Betty përzierje cookie sheqeri (mund ta gjeni në korridorin ndërkombëtar të ushqimit në një zonë të madhe)
• ½ Filxhan me arra në gjysma, të thekur dhe të copëtuar imët
• 1/3 filxhan gjalpë ose margarinë, e shkrirë.
• 1 vezë.
• 1 filxhan kokosi të integruar.
• 1 kuti dulce de leche.
• 2 lugë sheqer krem

Ne do të fillojmë duke ngrohur furrën në 180º dhe do të vendosim letër të dylli në tepsi të furrës. Nga ana tjetër, në një enë të madhe dhe të thellë, do të shtojmë përzierjen Betty Crocker, ½ filxhan kokosi, gjalpin, vezën dhe arrat dhe do ta rrahim derisa të marrim një brumë homogjen.

Ne do ta përhapim brumin me rul në një sipërfaqe të miellosur derisa trashësia e saj të zvogëlohet në afërsisht gjysmë centimetri. Do t’i presim biskotat me një kallëp këndor me onde dhe më vonë do t’i vendosim në letrën e dyllosur duke lënë një centimetër ndarje dhe do të bëjmë të njëjtën gjë me të gjithë brumin.

Ne do të pjekim midis 7 dhe 9 minuta ose derisa skajet të marrin ngjyrë kafe të artë, do t'i lëmë në tabaka për një minutë dhe pastaj do t'i transferojmë në një raft në mënyrë që të ftohen më shpejt. Pastaj ne do të vendosim pak dulce de leche në një nga biskotat dhe do ta mbulojmë me një tjetër, duke shtypur butësisht. Kur të jenë së bashku, ne do të rrokullisim biskotën rreth pjesës tjetër të kokosit të integruar dhe do t'i spërkasim me sheqer krem ​​dhe ata do të jenë gati për të ngrënë.

Më shumë informacion: Kuzhinat e botës në Actualidadviajes

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*