Caliente Caribe, një vendpushim nudist në Republikën Dominikane

Resorti Caliente Caribe

Pak kohë më parë kemi folur për Cape Dage, kryeqyteti i nudizmit, por e vërteta është se nuk është i vetmi vend në botë ku njerëzit kënaqen duke qenë lakuriq. Ka gjithnjë e më shumë vende "naturiste", vende ku lejohet i ashtuquajturi natyralizëm.

Dhe gjithnjë e më shumë njerëz i lejojnë vetes të provojnë përvojën pa kaq shumë paragjykime. Të notosh lakuriq është diçka që unë kam bërë dhe ndjenja është e bukur, mahnitëse sesi gjithçka ndryshon pa rroba banje. Por a do të guxonit të shkoja në një vendpushim ku të gjithë ishin zhveshur? Kështu është Caliente Caribe Resort, një hotel nudist në Republikën Dominikane.

Resorti Hotel Caliente Caribe

Plazhi Cabrera

Ky hotel mban titullin si hoteli i vetëm ku veshja e rrobave është absolutisht një vendim personal. Kombinoje turistik dhe spa dhe shërbimin gjithëpërfshirës. Shtë një hotel me kategori tre yje. Nuk është se duhet të ecësh lakuriq domosdoshmërisht, është veshja opsionalePor nuk do të kishte kuptim të vishesh në një vend të tillë. Nuk eshte e vertete? Ose të paktën gjithmonë.

Hoteli është gjetur pranë destinacionit të njohur Dominikan, Puerto Plata, në qytetin e Cabrera. Pusho në plazh kështu të gjitha dhomat kanë pamje nga oqeani dhe në një plazh privat nudist, padyshim. Peisazhi është tropikal, me pyje, përrenj që rikthehen në Detin Karaibe dhe ka disa perëndime dielli të jashtëzakonshme.

Resorti Caribe Caliente

Dhomat kanë pamjen nga deti dhe janë të ajrit të kondicionuar. Ka studio dhe apartamente me një dhomë gjumi, të gjitha të shpërndara në tre pavione njëkatëshe. Ka dy pishina të mëdha, një restorant, një palestër dhe një klub nate të shoqërohem.

Dhomat e hotelit klasifikohen si më poshtë:

 • Dhoma e Seacliff: ata kanë një shtrat ose mbretër të madhësisë mbretëreshë, tavolinë, komo, dy karrige, ballkon ose tarracë, minibar dhe dush. Ato kushtojnë 15400 RDS.
 • Studio Seacliff Deluxe: ato janë dhoma më luksoze me më shumë metra katrorë, dy shtretër mbretëreshë ose një krevat mbret, dhomë ngrënie, dhomë ndenje, kuzhinë e pajisur, ballkon dhe banjo me dush. Kushton 16940 dollarë RD.
 • Seacliff një dhomë gjumi apartament: Ato janë apartamente me një dhomë gjumi më vete me dy shtretër mbretëreshë ose një mbret, ballkon, dhomë të gjallë, divan, karrige, tavolinë, dhomë ngrënie dhe kuzhinë të pajisur. Kushton RD $ 17380.
 • Qyteti: Këto vila janë në liman dhe janë akomodime më luksoze. Janë gjithsej 60 që ndodhen gjithnjë e më poshtë në tokë, të gjitha me një pamje të mrekullueshme të detit. Më të shtrenjtë janë ato më afër plazhit lakuriq dhe ujërave bruz të Karaibeve. Kështu, ata kanë një normë prej RD $ 18920.

Ideja e një hoteli apo veshjeje nudiste nuk është të shikojmë të gjithë, por të jetojmë një përvojë të relaksuar, ku të gjithë të gëzojnë të njëjtën gjë: ecni lakuriq pa presion. Çdo natë, megjithatë, hoteli organizon një darkë tematike me rroba, për t'u argëtuar pak dhe ndoshta për t'u veshur.

Ka edhe seanca të Hatha Yoga, gjimnastikë uji, Kundalini Yoga, yoga për fillestarët, Sportet e ujit grupe të tilla si volejboll në tualet ose gjithashtu volejboll në plazh dhe shfaqje muzikore dhe ahengje.

Le të kujtojmë se bëhet fjalë për një hotel gjithëpërfshirës kështu që norma përfshin gjithçka: darka kokteje romantike, të pakufizuara, vakte pasdite dhe mbrëmje, taksat e hotelit, përdorim privat i plazhit, disko dhe karaoke, klasa të palestrës dhe yogës dhe sporteve çfarë emri sipër.

Plazhi i Republikës Dominikane

Mëngjesi dhe darka shërbehen në restorantin e bukur kryesor, në majë të shkëmbit të vogël të detit dhe përveç sallonit të brendshëm ka një tarracë të hapur që është edhe më e mirë. Dreka dhe snacks janë shërbyer në Tiki Bar i cili është vetëm 15 metra nga plazhi. Të gjitha vaktet janë shërbim të plotë, por të Premten në mbrëmje ka një shuplakë BBQ në Tiki Bar me gropa zjarri në plazh.

Në të gjitha përfshirëse pijet janë të pakufizuara Gjithashtu, ujë, pije alkoolike, verëra, lëngje tropikale me marka të mira ndërkombëtare si Vodka Absolut dhe Red Russian, Jim Beam, Jack Danields, Bacardi, Jose Cuervo Tequila, Baileys, Campari dhe etiketime të tjera si kjo.

Dielli, plazhi, deti, njerëzit e zhveshur, aktivitetet dhe një banjë për t'u çlodhur në fund të ditës. Spa quhet Sereno dhe ofron trajtime të ndryshme me gurë të nxehtë, reiki, regresion i jetës së kaluar, terapi neuromuskulare, masazh çiftesh, masazh me katër duar dhe shumë më tepër, brenda banjës ose duke parë detin. Tarifat janë midis 90 dhe 450 dollarë, varësisht nga kohëzgjatja e trajtimit.

Shërbimi gjithëpërfshirës gjithashtu përfshin udhëtimin vajtje-ardhje me transferim nëse rezervoni gjashtë netë nga aeroportet e Puerto Plata, Samana, Santiago dhe Santo Domingo.

Dhe së fundmi, diçka jo më pak interesante është se në varësi të datës së vitit mund të bashkoheni ekskursione për të parë balenat në procesin e migrimit. Kjo ndodh nga dhjetori në prill. Balenat kurrizore kalojnë këtu duke shkuar në Atlantikun e Veriut për t'u ushqyer, kështu që është e mundur t'i shohësh ato. Jo nga plazhi ose nga shumë afër bregdetit, duhet të lëvizni pak por ia vlen.

Nudizmi në Caribe Resort

Balenat dhe disa delfinë kalojnë përmes një zone të njohur si Banka e Argjendtë rreth 100 kilometra në veri të Republikës Dominikane dhe specialistët vlerësojnë se ka deri në XNUMX kafshë në zonë në mes të sezonit. Një mrekulli.

Resorti Caliente Caribe Shtë një hotel i krijuar për tu shijuar që nga momenti kur ngriheni deri sa të flini, bëje atë herët vonë. Çdo ditë ka aktivitete, argëtim, shfaqje dhe mundësi për t'u shoqëruar me pjesën tjetër të mysafirëve. I keni parë të zhveshur gjatë gjithë ditës, praktikisht i njihni nga afër, por gjithmonë ka bisedë. A guxoni të shkoni në një hotel nudist në Karaibe, po apo jo?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1.   Louis Augustus dijo

  Ne jemi duke përgatitur me gruan time një pushim në Republikën Dominikane. Ne kërkojmë informacion në lidhje me Resortin tuaj, planet, programet, aktivitetet, për të udhëtuar nga Kolumbia

 2.   Imazhi i mbajtësit të vendit Luis Fernando Pacheco dijo

  Unë dua që të më informoni se ku duhet të rezervoj për të kaluar disa ditë në vendpushimin Caliente Caribe. Udhëtuam më 8 korrik.
  Gracias Mil.

 3.   Jozef Mateu dijo

  Ne jemi një çift i martuar dhe duam të dimë se sa na kushton një fundjavë nga e Premtja, 28 Nëntor deri më 30 Nëntor natën deri të Dielën pasdite
  falënderim

 4.   jose gil dijo

  Unë do të doja të udhëtoja me gruan time nga Venezuela, ku mund të bënim rezervime për 30 tetor

 5.   amauri dijo

  Përshëndetje, mirëmëngjesi, ne jemi një çift që jetojmë në Santo Domingo. Ne do të dëshironim të dinim vendndodhjen e saktë të presionit dhe nëse përfshihet e gjitha si hotelet e tjera në vend.
  Dhe do të dëshironim të përjetonim atë të plazheve nudo dhe do të doja të më informonit përveç plazhit nudo se një aktivitet tjetër bëhet në çifte

 6.   i lumtur dijo

  Ne duam të udhëtojmë me gruan time, unë do të doja të dija çmimet dhe cilat aktivitete ekzistojnë për çiftet, e cila është ajo që lejohet
  Na vjen keq, email-i i mesazhit tim të mëparshëm ishte i gabuar

 7.   Cesar Rivera dijo

  Unë do të doja të udhëtoja në gusht dhe dua të di çmimet nga e mërkura deri të dielën e një çifti të rritur dhe që ato të përfshijnë çmimet e tyre, ju lutem

 8.   Rene dijo

  Ne duam të udhëtojmë me gruan time, unë do të doja të di çmimet dhe cilat aktivitete ekzistojnë për çiftet, dhe çfarë lejohet dhe çfarë jo.
  të fala

 9.   Eduardo dijo

  Ne duam të dimë se cila është data ideale për të udhëtuar në vendpushimet, kostot dhe çmimet për një javë akomodimi, linjat ajrore që na transferojnë nga Buenos Aires, Argjentina dhe si të kontaktojmë direkt me vendpushimet. Ju lutemi, ne presim një përgjigje në Spanjisht. Faleminderit

 10.   Karlos Proto dijo

  Ne duam të shkojmë me gruan time për të kaluar një javë në këtë hotel të mrekullueshëm, nga Uruguai si mund ta bëjmë rezervimin… vlerësojmë përgjigjen

 11.   ebeiro dijo

  Mirëmëngjesi, unë do të doja më shumë informacion, sepse unë dhe gruaja ime do të donim të vizitonim hotelin dhe ta jetonim atë përvojë.

 12.   Sonia dijo

  Përshëndetje miq,
  Ne gjithashtu po kërkojmë informacion në lidhje me këtë Resort.
  nudist

 13.   porfir rubirosa dijo

  Përshëndetje të gjithëve, Siç e kuptoj, ky vendpushim i nxehtë i Karaibeve është mbyllur përkohësisht, vendpushimi ndodhet në provincën Maria Trinidad Sanchez (Nagua), komuna Abreu, Cabrera. dhe është gjithçka përfshirëse dhe nudiste. aktualisht hoteli nuk po lejon hyrjet. Ata do ta shesin atë te kompanitë e tjera, por për shkak të një problemi të vogël shitja nuk është bërë. Shpresojmë që vendpushimi të hapet sa më shpejt që të jetë e mundur dhe që më shumë vendpushime nudiste të vazhdojnë të krijohen në zonë dhe në të gjithë vendin Dominikanë.

 14.   Lucas dijo

  Octubre de 2021
  Mirëmëngjesi
  Hoteli ekziston edhe sot e kësaj dite.
  Po Po:
  Cilat janë çmimet (në €) ju lutem
  Dhe si të rezervoni.

  Thanks in advance.

 15.   severino dijo

  Unë dhe gruaja ime kemi qenë naturistë për shumë vite.
  Pasi të provoni naturizmin, nuk mund të hiqni dorë kurrë.
  Ne do të dëshironim të vinim gjatë periudhës së Krishtlindjeve. Nëse është e mundur, ne do të vlerësojmë koston e udhëtimit. Faleminderit

 16.   Francis dijo

  Si mund të shkoj me partnerin tim në Karaibe? Si mund të komunikoj?