Platja d'es Pregons dhe Wreck Beach: 2 nga plazhet më të mira nudo në botë

Ne vazhdojmë të udhëtojmë nëpër botë për të njohur Franca, e njohur si plazhi i parë nudo në planet.

plazhet nudiste

Tani është radha jonë për të udhëtuar España, pikërisht në zonën e Colònia de Sant Jordi në Majorka, Ishujt Balearik, për të gjetur Platja d'es Pregons, e cila është e ndarë në dy zona Pregons Petits y Grand Pregons. Bëhet fjalë për dy plazhe të virgjëra të vogla dhe të rezervuara. E para dhe më e vogla, është afërsisht 90 metra e gjatë, ndërsa tjetra 150. Në të dy, do të ndiheni plotësisht të lirë të zhyteni kur erdhët në botë në ujëra të shijshëm dhe të ngrohtë transparent, tipik të Detit Mesdhe. Po, bëhet fjalë për plazhe të largëta kështu që mos prisni shërbime si bare ose kioska. E mira në çdo rast është se privatësia është e siguruar 100%Edhe pse ushqimin duhet ta sillni nëse nuk doni të vini nga uria. Vlen të përmendet se rreth plazhit mund të gjejmë strehim si shtëpi rurale dhe hotele.

nudist-plazhet2

Le të kalojmë Atlantikun dhe të drejtohemi në Amerikën e Veriut, posaçërisht në Kanadë, ku Plazhi i rrënuar në Vancouver, i njohur jo vetëm si një nga plazhet më të mira dhe më të njohura nudiste, por edhe si plazhi i studentëve për shkak të afërsisë së tij disa metra nga një universitet i njohur. Ky plazh i gjatë 7.8 kilometra është i mbuluar nga pemë të larta të cilat veprojnë si një mur i shkëlqyeshëm natyror për të mbajtur privatësinë për qindra vizitorë. Si?

nudist-plazhet3


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1.   Carolina dijo

    Në Meksikë kemi edhe plazhe përrallore, madje ka plazhe nudiste ku atmosfera është e relaksuar si në Evropë por me një klimë shumë më të mirë !!

  2.   i ftohtë dijo

    hahahahahahahahahaha

    Të gjithë jeni fatal nga pirgja hahahaha