Pushimet po vijnë! Këshilla për të kursyer në udhëtimet tuaja pas koronavirusit

planifikoni pushimet

Ne kemi bërë një hap përpara dhe, pasi kemi provuar krizën më të madhe shëndetësore për shkak të koronavirusit, ne meritojmë një pushim. Sigurisht, duke marrë parasysh që ne nuk duam t'ia lëmë kursimet vetes, ne propozojmë një seri këshilla për të kursyer në udhëtimet tuaja, që ju nuk mund të humbasë.

Sepse e dimë që xhepat janë prekur mjaft pas këtyre muajve. Momentshtë momenti i duhur për të forcuar rripat, por jo për t'i dhënë lamtumirën e fundit pushime. Ne mund të ndjekim një seri hapash dhe do të shohim se si është e mundur të kënaqemi, por pa shpenzuar shumë. A doni të dini se si?

Si të kurseni në udhëtimet tuaja: Zgjidhni destinacionet në afërsi

Afërsia është një mënyrë për të kursyer në udhëtimet tuaja dhe në të njëjtën kohë, për të ndihmuar këdo që ka nevojë për të. Prandaj, në vend që të shkojmë më tej, ne vendosim të qëndrojmë afër shtëpisë. Cilado qoftë vendi nga jeni, me siguri do të ketë një vend në të cilin nuk e keni vizituar akoma. Epo, kjo do të jetë koha më e mirë për të kënaqur veten! Një mënyrë për të rifilluar përsëri ekonominë dhe në të, ju do të gjeni oferta dhe mundësi më të volitshme sesa mendoni. Të dy zonat malore dhe plazhe do të jenë duke pritur për ju dhe familjen tuaj. Do t’i lini të ikin?

turizmi rural

Turizmi rural, një ide e shkëlqyer për pushimet tuaja

Larg turmave, është një tjetër nga idetë që duam. Përveç kësaj, ne gjithashtu do të gjejmë oferta të gjera në këtë sektor. Një sektor që tashmë është duke pushuar nga puna rezervime për muajin korrik. Ndoshta përparësia më e rëndësishme për të theksuar në këtë kursim është se ju mund të mbërrini në automjetin tuaj. Kështu që ne gjithashtu shmangim shpenzimet për bileta avioni, për shembull. Pasi të jeni në destinacionin tuaj, ju do të keni mundësinë të jeni në kontakt me natyrën, shëtitje ose praktikuar sporte tipike në natyrë. Me siguri një lumë po pret gjithashtu që të zhytesh mirë.

Një kartë që ju ndihmon të kurseni më shumë sesa mendoni

Ne kemi biseduar për destinacionet dhe opsionet praktike për udhëtimi pas koronavirusit. Pra, midis tyre nuk mund të harronim një nga aksesorët themelorë. Për çfarë bëhet fjalë? Nga karta Bnext. Një kartë që ju ndihmon të kurseni ndërsa planifikoni pushimet tuaja më të mira, nëse jeni nga Spanja mundeni merrni kartën Bnext plotësisht falas. Nga njëra anë, për të thënë që nuk ju ngarkon komisione edhe për pagimin në monedha të tjera ose tërheqjen e parave nga ATM-ja.

Përveç faktit që është një kartë dhe një llogari që janë falas, ju do të harroni të paguani ato taksa që kanë shumica dërrmuese e bankave. Me Bnext ju mund të tërhiqni para nga çdo ATM si në Spanjë ashtu edhe jashtë saj. Por ju gjithashtu mundeni dërgoni ose kërkoni para përmes kësaj karte, përsëri falas.

Nëse jeni nga Meksika, ju merrni 100 pesos falas kur punëson Karta tjetër , e cila ju ndihmon me çdo lloj blerje në internet (keni një kartë virtuale në dispozicion për t'i bërë pagesat tuaja edhe më të sigurta) ose pagesa të tjera ditore, në mënyrë që të kurseni një majë të mirë (me kartën tuaj fizike që gjithashtu ka teknologji pa kontakt). Përveç kursimit në komisione, ju mund të merrni para në dorë vetëm për përdorimin e Bnext për të bërë pagesa në markat tuaja të preferuara si Spotify, dyqani Apple ...

ruani udhëtimet tuaja

Bëni një përzgjedhje të muzeve dhe aktiviteteve falas

Me siguri në destinacionin tuaj të zgjedhur do të ketë gjithashtu vende për të parë, që janë falas. Disa nga muzetë kanë bileta falas një ditë në javë si e diela, një mundësi që ne gjithashtu mund të përfitojmë. Në zona të tjera madje do të keni aktivitete për grupe ose familje falas ose me çmime të ulura. Aq shumë, është vetëm çështje e hetimit pak të zonës që do të vizitojmë dhe me siguri, që do të gjejmë mundësi shumë tërheqëse për t'u marrë në konsideratë.

Merrni me qira një autostradë

Edhe nëse nuk doni të dini shumë për të qenë në ambiente të mbyllura, ky është një tjetër koncept për të udhëtuar. Sepse siç kemi përmendur që duam destinacione afër, nuk do të dëmtonte mbërrijnë me makinë ose me shtëpinë tonë në tërheqje. Për të gjithë udhëtarët që kanë një të tillë, urime dhe për ata që nuk e kanë, qiradhënia do të mbetet gjithmonë. Gjithmonë do të varet nga modeli që ne zgjedhim por çmimet mund të fillojnë nga 100 euro. Duhet të kihet parasysh se në të do të kemi absolutisht gjithçka që na nevojitet, si për të pushuar ashtu edhe për të qenë në gjendje të hamë. Gjithashtu, mos harroni se për të gjitha këto blerje, ju keni kartën Bnext, e cila është gjithmonë e dobishme.

udhëtimi pas koronavirusit

Rezervoni paraprakisht

Shtë e vërtetë që deri para disa ditësh nuk mund ta bënim atë hap. Por tani që e dimë se si gjithçka po zhvillohet, është koha të bëjmë rezerva. Kështu që nuk dëmton që ne i përmirësojmë opsionet dhe vendosim shpejt. Ashtë një kohë e mirë për të gjej oferta dhe mbi të gjitha, për të siguruar atë hapësirë ​​që na lejon të bëjmë atë pushim të merituar, qoftë nga korriku, gushti apo edhe në shtator. A po i paketojmë valixhet?

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*