Aqualand, parku ujor argëtues në Costa Adeje

Aqualand Costa Adeje Tenerife

E vendosur në Bregdeti Adeje dhe afër Playa de las Américas, në jug të ishullit të Tenerife, parku ujor Aquapark Aqualand Isshtë një nga opsionet më të mira argëtuese dhe argëtuese për të gjithë familjen në këtë ishull Kanarie. Parku Aqualand në Adeje u ofron vizitorëve përvojën e argëtimit me një larmi të madhe rrëshqitjesh uji me forma dhe lartësi të ndryshme, dhe gjithashtu intensitete me tërheqjet për ata që duan ndjesi të forta ose ata që kërkojnë një moment relaksi ujor me familjen e tyre.

La morinë e atraksioneve që ofertat e Aqualand janë të ndara në sektorë të ndryshëm sipas aktivitetit: Argëtim Adrenalina, për më të guximshmit, Kidzworld, për të vegjlit, Argëtim Familjar, për të gjithë familjen dhe, Chill Out & Play, për ata që kërkojnë të shijojnë ujin të mënyrës së relaksuar.

Atraksionet kryesore të tij përfshijnë Bumerang dhe Kamikaze, ku shpejtësia dhe adrenalina zënë vendin e parë dhe argëtojnë vizitorët e saj. Atraksione të tilla si lumi Kongo, i ofron vizitorit mundësinë për të shijuar një udhëtim të qetë prej pak më shumë se pesëqind metrash në një noton, ku ata mund të qetësohen dhe të rimarrin forcën. Një tjetër prej atraksioneve të Aqualand de Adeje është Delfinari i tij, një atraksion i nivelit ndërkombëtar ku ekspozitat e ndryshme paraqiten me delfinët si protagonistët kryesorë.

Më shumë informacion - Pushimet 2010 (Ishujt Kanarie): Destinacionet më të mira këtë verë (I)
Burimi - Ujore
Foto - Redigo

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*