buka e të vdekurve

buka e të vdekurve

El buka e të vdekurve Është një traditë meksikane disa qindra vjeçare. Është një delikatesë e shijshme që bëhet rreth hurmave të Dita e të Vdekurve, ekuivalente me tonën dita e të vdekurve, pra, më XNUMX nëntor.

Nuk është i vetmi që kryejnë Meksikë. Vendi Aztec ka një kulturë e tërë lidhur me atë datë që përfshin rituale të shumta. Jo më kot është shpallur ajo ditë Trashëgimi Kulturore Jomateriale e Njerëzimit nga UNESCO. Më pas, ne do t'ju tregojmë gjithçka që lidhet me bukën e të vdekurve. Ndoshta më vonë do të dëshironi t'ia dilni.

Origjina e bukës së të vdekurve

Një bukë e madhe e të vdekurve

Bukë e madhe e të vdekurve në një altar

Siç ju thamë, kjo delikatesë e ëmbël ka pas saj një histori disashekullore. Para mbërritjes së spanjollëve në Amerikë, vendasit e zonës së Meksikës bënin një lloj buke të quajtur papalotlaxcalli, të cilën mund ta përkthenim si "bukë fluture". Përbërësit kryesorë të tij ishin amaranti dhe misri i tharë dhe kishte një formë të rrumbullakosur dhe të sheshtë.

Ai përfshihej në një ritual që i bënte haraç zotit Huitzilopochtli, hyjnia kryesore për Meksikën, dhe ndahej nga i gjithë komuniteti. Me ardhjen e evropianëve, kështu u bë brumërat tuaja. Kështu, kjo bukë u pasurua me përbërës të tjerë për të krijuar bukën që njohim sot. Megjithatë, me kalimin e kohës, ka pasur varietete të ndryshme sipas zonave të ndryshme të vendit. Por mund të themi se ekziston një recetë kanonike nga e cila burojnë të gjitha këto ripunime. Ne ju shpjegojmë.

Si bëhet buka e të vdekurve

Buka e të vdekurve nga Hidalgo

Buka e të vdekurve dhe donuts nga Hidalgo

Përbërësit bazë të kësaj ëmbëlsie janë miell gruri, vezë, qumësht, maja, kripë, sheqer dhe gjalpë. Për më tepër, është i aromatizuar me ujë me lule portokalli, anise dhe lëvozhgë portokalli. Ndonjëherë, për t'i dhënë një prekje më ekzotike, madje shtohet. lule cempasuchil. Kjo është një specie bimore vendase në Meksikë që përdoret gjithashtu, pikërisht, për të dekoruar altarët në Ditën e të Vdekurve.

Megjithatë, siç kemi treguar, aktualisht ekzistojnë variante të ndryshme të kësaj recete. Për shembull, në shtetin e Guerrero Ajo vjen në një ngjyrë të kuqe të habitshme; në të Guanajuato Është bërë duke i dhënë forma kafshësh dhe në Fisnik spanjol njerëzit, ndërsa, në Mexico CityNdonjëherë spërkatet me sheqer rozë. Po kështu ëmbëlsirat e tjera përkujtimore për Ditën e të Vdekurve përgatiten në të gjitha shtetet e vendit. Më vonë do t'ju flasim për to, por tani duam të flasim për ritualin në të cilin përdoret kjo bukë.

Simbolizmi i kësaj buke

shpërndarjen e bukës

Dorëzimi i bukës në ditën e të vdekurve

Buka e të vdekurve është pjesë e të gjitha veprimeve që meksikanët kryejnë për të nderuar të ndjerin e tyre. Siç e dini, në vendin Aztec ruhet besimi se shpirtrat e atyre që kanë vdekur Ata kthehen atë Ditën e të Vdekurve për të vizituar të afërmit e tyre. Është një ide që vjen nga popujt parakolumbianë dhe që, e kombinuar me fenë e krishterë, ka mbërritur në ditët tona.

Këto homazhe për të ndjerin ishin shumë të rëndësishme, veçanërisht në mesin e Meksikës ose Aztecs. Dihet se këto qytete tashmë kanë përgatitur altarë me oferta për të vdekurit, ashtu siç bëjnë edhe sot. Megjithatë, objektet e vendosura në to ndoshta do të ishin të ndryshme.

Aktualisht, altarët që meksikanët përgatisin për të nderuar të ndjerin e tyre përfshijnë shumë pjesë, secila me kuptimin e vet. Kështu vihet buka e të vdekurit qetësoni urinë e shpirtrave. Ne kemi përmendur gjithashtu se buqetat e lule cempasuchitl dhe, gjithashtu, të lule kadifeje. Ata e bëjnë këtë sepse, sipas traditës, këto bimë udhëheqin shpirtrat në udhëtimin e tyre.

Për më tepër, në shenjë zie vendosin qirinj numri i të cilëve duhet të jetë gjithmonë çift, a Kryqi i krishterë dhe a fotografia e të ndjerit kush mbahet mend. Në altar vendosen edhe ushqimet, pijet dhe duhani që ishin sipas shijes së të ndjerit. Në këtë kuptim nuk mund të mungojë misrin, pasi është një bimë me një mitologji të tërë të lidhur me hyjnitë parakolumbiane.

Së fundi, skulls që ndonjëherë janë të ëmbla, figura të bëra me letër të copëtuar ose shkop tejokote Ata zakonisht janë të pranishëm edhe në altarë pranë bukës së të vdekurve. Këto shkopinj simbolizojnë ndihmën e të ndjerit për të shkuar te të afërmit e tyre. Po kështu, në ato më të përpunuara, a hark i bërë nga kallam dhe lule y kopale. Kjo është një rrëshirë aromatike që ishte tashmë e pranishme në besimet parahispanike. Sipas këtyre, ai pastronte dhe pastronte vendin ku ishte vendosur nga energjitë negative.

Ëmbëlsirat e tjera tipike të Ditës së të Vdekurve

Bukë dhe ëmbëlsira të tjera

Dita e të Vdekurve bukë dhe ëmbëlsira të tjera

Ashtu siç ju kishim premtuar dhe për të përfunduar, do të flasim me ju për shijet e tjera që meksikanët bëjnë përveç bukës së të vdekurve për këto hurma. Duke rishikuar sërish shtetet e ndryshme, në Guerrero po përgatiten shpirtra me sheqer, kukulla, flutura y "gomerët". Nga ana e saj, në Guanajuato ata gjithashtu bëjnë Almas, por në formë njerëzore dhe bukë kanelle.

Hidalgo është një nga shtetet që ka numrin më të madh të produkteve që lidhen me Ditën e të Vdekurve. Ndër kënaqësitë e tij janë maure, të cilat bëhen me miell, vezë, pulque (një pije alkoolike parahispanike) dhe kanellë, si dhe kryqe sheqeri. Puebla gjithashtu ka një pastë interesante të lidhur me këtë datë. Një shembull i mirë i kësaj janë qafat ose fijet me ngjyra dhe vazhdim, një pandispanje e verdhë dhe e thatë.

Sa i përket Michoacan-it, janë bërë lule dhe kafka të pikturuara, si dhe petull, një bukë që ka gjethe banane, anise dhe piloncillo ose sheqer kaf. Produkti më tradicional i Oaxaca është qortoi, e cila është një bukë petë. Por edhe ato janë bërë kasava ose bukë me të verdhë veze me ose pa fara susami. Më në fund, Morelos e bën bukën e të vdekurve në formë njeriu dhe, ndryshe nga shtetet e tjera, me krahë të kryqëzuar.

Si përfundim, tani ju e dini më mirë buka e të vdekurve, një traditë e kuzhinës meksikane e lidhur me datat e të ndjerit. Është një kënaqësi gastronomike që përfshihet në të shkëlqyerat tashmë kuzhinë aztec. Guxoni ta provoni dhe shijoni shijen e tij.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*