Cilat janë revistat më të mira të udhëtimit?

Udhëtar i National Geographic

Udhëtar i National Geographic

Këtë herë do të zbulojmë se cilat janë revistat më të mira të udhëtimit. Le të fillojmë duke përmendur Udhëtar i National Geographic, revista e National Georaphic, e cila ka fotografi madhështore, reportazhe dhe kronika, si dhe një gamë të gjerë këshillash praktike për udhëtime.

larg është një revistë udhëtimesh që kërkon të frymëzojë udhëtarët të përjetojnë kulturën e destinacioneve dhe të kuptojnë pikëpamjet e njerëzve vendas.

Travel + Leisure është një revistë që ka të gjitha informacionet e nevojshme për të filluar një udhëtim pasi ofron këshilla të dobishme, itinerare, itinerare, dhe udhëzues për hotelet dhe restorantet më të mira.

Jetesa Bregdetare është një revistë që na tregon shtëpi elegante, kabina komode dhe shtëpi të ndryshme të vendosura në bregdet dhe përpara detit, kështu që nëse jeni një dashamirës i plazheve, nuk mund të ndaloni t'i hidhni një sy kësaj reviste.

 

Conde Nast Traveller është një revistë që ofron udhëzues të brendshëm për botën. Revista na ofron këshilla udhëtimi në qytetet më të mira, vendpushimet, lundrimet, etj.

Ishujt është një revistë që eksploron ishujt e botës. Kjo revistë na ofron raporte për destinacionet, aventurat, artin, ushqimin, historinë, gjithçka që lidhet me ishujt.

Backpacker është një revistë për çantat e shpinës, e cila ofron këshilla për pajisjet më të mira të udhëtimit, këshilla për të përmirësuar forcën dhe qëndrueshmërinë e trupit, rrugët për shëtitje të gjata, etj.

Jashtë është një revistë që ofron udhëzues emocionues udhëtimesh, histori aventureske dhe këshilla të aksesorëve të udhëtimit.

National Geographic është një revistë që na ofron informacion dhe fotografi të shkëlqyera të peizazheve, historisë dhe temave të ndryshme të ndryshme, shpesh të lidhura me udhëtimet.

Më shumë informacion: Destinacionet e muajit të mjaltit (I)

Fuente: Të gjithë ju mund të lexoni

Foto: Mag mall

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*