Dyqanet më të mira të çokollatave në New York

Çokollatat e Roni Sue

Çokollatat e Roni Sue, ndër dyqanet më të mira të çokollatave në Manhattan

Çdo turist që vjen në New York, përveç dyqaneve të rrobave, do të mahnitet nga dyqane çokollate. Nëse jeni të apasionuar pas kakaos (në të gjitha format e saj), në këtë postim do t'ju ofrojmë një listë me disa nga dyqanet më të mira të çokollatave që mund të gjeni në Mollën e Madhe.

Çokollata Kee´s është një dyqan i vendosur në 80 Thompson Street, është një dyqan që shet çokollata shtëpiake duke përdorur përbërësit më të mirë. Dyqani u hap në 2002 nga Kee Ling. Çokollatat dhe ëmbëlsirat bëhen çdo ditë dhe gjithashtu mund të shihni se si gatuhen.

Një tjetër dyqan çokollate që ia vlen të vizitohet në Nju Jork është Zhak Torres, e vendosur në 350 Hudson St. Në këtë institucion, ata krijojnë çokollata autentike dhe të bëra me dorë artizanale. Midis produkteve të saj, shquhen bonbonat me çokollatë, biskotat dhe çokollata e nxehtë e vlerësuar me çmime.

Maison du Chocolat është një tjetër dyqan çokollatash që bie në sy në New York. Sofistikimi dhe aroma e saj intensive është ajo që bie në sy midis produkteve në këtë dyqan. Detajet janë shumë të kujdesshme në dyqan dhe, midis specialiteteve të tij, bien në sy tartufet dhe çokollatat. Përveç kësaj, ka edhe më shumë se 35 lloje të ëmbëlsirave për të eksploruar.

Gjithashtu shquhet në Manhattan Çokollatë Vosges Haut. Një dyqan që përmban receta inovative me çokollatë, si për sa i përket përzierjes së përbërësve dhe prezantimit. Specialitetet e tij përfshijnë Perla e Zezë, Tartufi i Gjelit dhe Zjarri i Kuq. Përveç kësaj, specialitetet e saj të hollësishme gjithashtu duhet të theksohen.

Dhe së fundmi, një vizitë në Çokollatat e Roni Sue. Recetat e tyre janë krejt të hollë dhe, përveç kësaj, ata kanë një kuzhinë të hapur ku përgatiten receta të hollë si çokollatë banane, çokollatë qershi ose marzipan dhe përzierje pikante.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*