Dyqanet më të mira të kozmetikës në New York (I)

kozmetikë në New York

Kozmetikë, një nga blerjet thelbësore në New York

New York është parajsa e një blerësi. Kryesisht, blerjet e veshjeve bien në sy, por gratë gjithashtu do të jenë në gjendje të gjejnë një tërësi dyqane kozmetike dhe kozmetikë të pafund kjo do t'ju kënaqë. Kështu që të mund të shijoni një përvojë totale në blerjen e këtij lloji të produkteve; Tjetra, ne ju ofrojmë një listë të dyqaneve më të mira të këtij lloji në qytet.

Në Times Square, dallohet, në thelb, Sephora, një dyqan kozmetikash plot me një mori markash dhe që zakonisht është i mbushur me klientë. Brenda tij, ju mund të provoni parfume, krem, kozmetikë dhe kozmetikë dhe, përveç kësaj, do të ndiheni të lirë vetëm duke kërkuar. Isshtë, pa dyshim, një nga opsionet më të mira për të blerë produkte kozmetikë në New York, kryesisht për shkak të çmimeve të saj.

Në Avenue e Pestë, një vizitë në Bergdorf Goodman, një vend që ka një katalog të gjerë aromash. Sigurisht, ata kanë tendencë të kenë çmime më të shtrenjta, pasi ata punojnë me firma të mëdha, por ia vlen të hidhni një vështrim.

Në 1657 Broadway, është gjithashtu e përshtatshme për të hyrë Duane reade, një vend ku pothuajse me siguri do të gjeni përbërjen më të lirë në New York City. Gjithashtu, nëse edhe ju pëlqeni të bëni thonjtë tuaj, ato kanë një linjë shumë të plotë lustrimesh.

Gjithashtu, një mundësi tjetër shumë e mirë për të blerë përbërjen është Avenue Saks Fith, një zinxhir tregtar që ka një fabrikë të tërë të dedikuar për të gjitha llojet e produkteve të bukurisë: parfume, kremra, make-up dhe një etj.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*