Dyqanet më të mira të rekordeve në New York (I)

pllaka vinili

Imazhi i rekordeve të ndryshme të vinilit

Nëse jeni një dashamirës i muzikës, me siguri, gjatë udhëtimit tuaj në New York, do të dëshironi kërkoni për disa rekorde për të rritur koleksionin tuaj muzikor. Nëse, përveç kësaj, jeni adhurues i vinilit; Tjetra do t'ju ofrojmë disa nga dyqanet më të mira për të përvetësuar këtë format muzikor në Big Apple.

Në Greenpoint, do të gjeni Regjistrime të Përhershme, një dyqan i vogël indie vinili në të cilin, më shumë sesa sasia, do të gjeni cilësi. Çmimet janë gjithashtu një nxitje këtu, pasi që ju do të gjeni vinyl midis 2 dhe 4 dollarë (pak më shumë se 3 euro). Dhe që i kanë këto çmime kaq të ulëta, nuk do të thotë që vinilet nuk funksionojnë, pasi e bëjnë atë në mënyrë perfekte.

Në Williamsburg, ata kanë hapur degën e parë të ekskluzivitetit Tregtia e përafërt Në New York. Dyqani është shumë më tepër se i madh dhe, përveç që mund të gjesh pothuajse çdo vinil që kërkon, ka edhe hapësirë ​​për ekspozita, nënshkrime dhe koncerte pothuajse çdo ditë.

CO-Op 87 Regjistrime, është një tjetër nga dyqanet thelbësore të vinilit në New York. Në këtë vend, ju do të gjeni rekorde të përdorura nga rreth 3 $ (më pak se 2.5 euro) dhe, ajo që është më e habitshme për vendin, është se, me siguri, do të gjeni rekorde të rralla dhe etiketime lokale indie, të cilat nuk do t'i gjeni diku tjetër .

Një tjetër vend i përsosur për adhuruesit e muzikës është Rekordet e Akademisë. Ky dyqan, i cili u hap në 1977 me vetëm libra, është rritur në një nga dyqanet më të përdorura të rekordeve për muzikë klasike, jazz dhe rock në Manhattan që nga mesi i viteve XNUMX. Në Williamsburg ata gjithashtu kanë një dyqan tjetër të specializuar në vinil.

 

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*