Ekskursion nga New York në Fire Island: Si të shkoni atje

plazhi i ishullit zjarr

Imazhi i një prej plazheve tipike të Ishullit të Zjarrit

A po udhëtoni për në New York për më shumë se një javë? Nëse përgjigjja është po, mund t'ju interesojë të dini se ka vende të pafundme që mund të njihen përveç Mollës së Madhe, të tilla si Zjarri Ishull, i cili është një pengesë e rërës së imët që shkon paralel me Long Island. Ishulli i Zjarrit është shpallur gjithashtu një zonë e mbrojtur nga Qeveria si Bregu Kombëtar i Ishullit të Zjarrit, kështu që, pa dyshim, kjo është një nga arsyet kryesore për të bërë një ekskursion në këtë vend.

Tjetra, ne do të paraqesim mënyra të ndryshme për të arritur atje në Fire Island për të zgjedhur atë që ju përshtatet më mirë dhe t'ju çojë të shijoni këtë zonë të qetë që, pavarësisht nga gjithçka, është shumë e mbushur me njerëz gjatë fundjavave; kështu që përpiquni të bëheni më mirë çdo ditë.

Mënyra më e mirë për të shkuar në Fire Island është duke coche. Për ta bërë këtë, do të duhet të largoheni nga Manhatani përmes Tunelit në Midtown dhe të shkoni në autostradën I-495 / Long Island. Pastaj, do të duhet të merrni daljen 57 për të kapur tragetet Sayville. Më pas, do të duhet të merrni Memorialin e Vets dhe pastaj të ktheheni djathtas mbi Lakeland Ave dhe, pasi të keni arritur atje, të ndiqni tabelat në dokun e trageteve.

Por, nëse ajo që dëshironi është të merrni Davis Park Ferry nga PatchogueE vetmja gjë që duhet të bësh është të marrësh autostradën Long Island për në Daljen 63 Jug.

Sigurisht, ju keni edhe mjete të tjera transporti për të arritur në Ishullin e Zjarrit, të tilla si, për shembull, tren. Për të përdorur këtë mjet, duhet të merrni rrugën Long Island Railway, e cila ndalet në Sayville dhe Bay Shore.

Por, nga ana tjetër, nëse doni të merrni tragetDuhet të keni parasysh se LIRR ka vetëm një transferim gjatë verës me Shërbimin e Trageteve Fire Island. Megjithëse, Shërbimi i Trageteve Sayville dhe Trageti Davis Park gjithashtu shkojnë në atë vend (të cilin, siç kemi thënë më parë, mund të hyni lehtësisht me makinë).

 

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*