Kilt, një produkt tradicional skocez jo i përshtatshëm për të gjithë

Këto janë furrat tradicionale që mund t'i blejmë në Geoffrey Kiltmakers

Këto janë furrat tradicionale që mund t'i blejmë në Geoffrey Kiltmakers

Çfarë mund të blini në Skoci që është tradicionale, origjinale dhe me ngjyra? Nuk ka dyshim, një nga gjërat më të mira në lidhje me këtë stil është një tigan, fundi i njohur skocez që veshin burrat dhe që edhe sot ka shumë njerëz që goditen nga kjo veshje kurioze për një mashkull.

Një nga vendet më të mira për të marrë një furrë është në Geoffrey Kiltmakers. Ndodhet në qendër të qytetit dhe ofron një numër të mirë të fundeve tradicionale Skoceze, megjithëse më të spikaturat në vitet e fundit janë zakonisht fundet më moderne ku përzihen materiale të ndryshme si lëkura dhe xhufka.

En Sheshi Princesha është filiali kryesor i dyqaneve të modës Fifi & Ally. Shtë një vend ku mund të blini produkte të mira bukurie, si dhe pajisje dhe rroba të markës. Ekziston një pjesë që ka disa prej enëve shtëpiake më të çuditshme dhe më origjinale që janë parë, ideale për të bërë një shëtitje dhe nëse guxoni, blini vetes diçka.

Duke u larguar nga dyqanet më të mira që mund të gjejmë në qytet, nuk mund të harrojmë se, si çdo destinacion i mirë, ai ka disa tregje që ne mund t'i vizitojmë, edhe nëse nuk është me qëllim për të blerë, por për t'i njohur ato .

Tregjet si Barras, ku çdo fundjavë, në zonën e Fundi i Lindjes, rrugët janë të mbushura me tezga të vogla ku mund të merrni një pafundësi produktesh të tilla si një buding i zi skocez i mirë, antike, rroba të dorës së dytë, produkte me kujtime të qarta kelte dhe gjithashtu objekte dekorative nga Glasgow Celtic, një nga klubet e futbollit të kategorisë më të lartë kombëtare.

Më shumë informacion: Blerja në Actualidadviajes

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*