Hotel W Hong Kong, elegancë dhe pamje të mirë

hotel-w

Kur mendoj për hotele të shkëlqyera, kam pasur një në sytë e mi për vite me radhë: Hotelin W në Hong Kong. Ky qytet kinez është një nga qytetet e mia të preferuara në botë dhe mendoj se një mënyrë e paharrueshme për ta përjetuar është të qëndrosh në një ndërtesë të gjatë që të lejon të shijosh horizontin e tij spektakolar urban. Dhe kjo është ajo që ofron kjo hotel luksoz në Hong Kong.

El Hotel W Hong Kong Shtë në zonën e Kowloon, ku magjepsja moderne takon të kaluarën koloniale. Të gjitha 393 dhomat e tij kanë një pamje të privilegjuar të Hong Kongut dhe janë gjithashtu dhoma super teknologjike dhe pagëzohen me emrat e mëposhtëm: kënd i mrekullueshëm, spektakolar, përrallor, i ftohtë, fantastik dhe ekstrem. Pa dyshim që i thotë të gjitha.

Përveç kësaj, ka shërbime spa dhe restorantet më të mira me kuzhinë kantoneze dhe ndërkombëtare, hyrje në internet, kredi lokale lokale, shërbim i personalizuar, palestër dhe dyqane. Dhe për të mos përmendur margaritarin e hotelit: tarracë me pishinë. Kjo më bën të dashurohem!

Cilat janë çmimet për këtë hotel luksoz në Hong Kong? Po shikoja tarifat dhe katër ditë në fund të majit, për shembull, në një dhomë standarde, ato kushtonin nga 2.700 HKD në ditë, rreth 307 euro. Një largim luksoz në Hong Kong është si një përkëdhelje për shpirtin, nuk mendoni të njëjtën gjë?

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*