Hotele me rrëshqitje në Andaluzi

Hotel me rrëshqitje në Andaluzi

L hotele me rrëshqitje në Andaluzi Ato janë perfekte për ju për të shijuar një pushim familjar. Mbi të gjitha, nëse fëmijët tuaj janë të vegjël, ata do të shijojnë një qëndrim të paharrueshëm falë ambienteve ujore të akomodimit.

Është një gëzim i madh për të gjithë ata të zbulojnë, vetëm disa hapa nga dhoma e tyre, pishina me rrëshqitje të të gjitha madhësive dhe ngjyrave, ndonjëherë të përfshira në autentike parqet temë. Për më tepër, sikur të mos mjaftonte kjo, këto akomodime ofrojnë shumë komoditete të tjera për të gjithë familjen. Që të mund të bëni një zgjedhje të informuar, ne do t'ju tregojmë propozimin tonë për hotelet me rrëshqitje në Andaluzi.

Hotel Colonial Mar nga Alegría

Rrëshqitje në një hotel

Rrëshqitje marramendëse në një hotel

Ndodhet në qytetin e Shkëmbinjtë e Detit, provinca e Almería, mu përballë Plazhi i Romanilla, dhe ka katër yje. Është një zonë e qetë buzë detit dhe rreth njëzet minuta nga qendra e qytetit. Përveç kësaj, ju lejon të shijoni pushimet tuaja pa u shqetësuar për asgjë me ofertën e saj gjithëpërfshirëse.

Ndër shërbimet e tij, ju keni një recepsion njëzet e katër orë, bar dhe restorant, parking dhe wifi falas. Po kështu, është përshtatur për personat me lëvizshmëri të reduktuar. Sa i përket dhomave, ato janë të rehatshme dhe të ndritshme. Kanë një banjo të plotë me tharëse flokësh, televizor, frigorifer, kasafortë, kondicioner dhe ballkon.

Por, duke u fokusuar në temën e këtij artikulli, ka disa pishina të pajisura me rrëshqitje marramendëse. Këto qëndrojnë të hapura nga mesi i majit deri në fundjavën e zakonshme të gjatë të Pilar në tetor. Sidoqoftë, për t'i shijuar ato duhet të keni një gjatësi minimale prej një metër njëzet dhe një peshë maksimale prej njëqind e njëzet kilogramësh.

Nga ana tjetër, nëse zgjidhni këtë hotel, ju rekomandojmë që të përfitoni nga qëndrimi juaj për të vizituar disa nga monumentet dhe vendet me interes në Roquetas. Ndër këto të fundit, spikasin gjashtë plazhet e saj, të cilat kanë të veçantën Flamuri blu. Disa prej tyre, përveç atij të përmendur tashmë, janë ato të Aguadulce, Bajadilla apo Playa Serena. Por, nëse flasim për hapësira natyrore, duhet të vizitoni vendi i Punta Entinas Sabinar, një zonë me vlera të mëdha ekologjike e përbërë nga duna, ligatina dhe kripe. Së fundi, ju duhet të njihni monumente si kështjella e Santa Ana, e ndërtuar midis shekujve XNUMX dhe XNUMX për të mbrojtur popullsinë nga sulmet e piratëve.

Hotel Holiday World Polinezia

Fëmijët në rrëshqitje

Fëmijët shijojnë një rrëshqitje

Ajo spikat ndër hotelet me rrëshqitje në Andaluzi për atmosferën e saj. Siç sugjeron emri i saj, nëse qëndroni atje, do të ndiheni të transportuar Samoa, Bora Bora ose Ishulli i Pashkëve. Ka katër yje dhe ndodhet në qytezën e Benalmadena, krahinë e Malaga.

Dhomat e tij janë të bollshme dhe komode. Ata kanë një banjë dhe tarracë të plotë, ngrohje ose ajër të kondicionuar, frigorifer, kasafortë, televizor me definicion të lartë dhe madje edhe një krevat fëmijësh në rast se udhëtoni me fëmijë të vegjël. Ajo gjithashtu ka bare dhe restorante, një pijetore, një klub nate, një palestër, zona rekreative dhe madje edhe dyqane.

Lidhur me pishinat e saj ka spiun për të rritur dhe fëmijë dhe mbi të gjitha, disa prej tyre ndanë me një park ujor ekskluziv për të vegjlit. Kjo është vendosur edhe në Polinezi dhe figurat e elefantëve dhe kafshëve të tjera në madhësi reale e zbukurojnë atë. Por mbi të gjitha ka rrëshqitje marramendëse që do t'ju lejojnë të shijoni si kurrë më parë.

Për më tepër, pasi ju vizitoni Benalmadena, përfitoni nga rasti për të parë disa nga monumentet e saj. Një nga simbolet e qytetit është Kalaja El Bil-Bil, e ndërtuar në vitet XNUMX sipas kanuneve të stilit neo-arab. Fortifikimet e vëzhgimit të Torremuelle, Kulla e thyer y Kulla e Bermejes. Por do të tërheqë më shumë vëmendjen tuaj Kalaja e Colomares, një monument për zbulimin e Amerikës që përbëhet nga disa ndërtesa dhe ndërthur stile të ndryshme si neo-bizantine, neo-romaneske dhe neo-Mudejar.

Globales Playa Estepona, një nga hotelet më të mira me rrëshqitje në Andaluzi

Slide me ngjyra të ndryshme

Një rrëshqitje e përshtatshme vetëm për më të guximshmit

Megjithatë, nëse flasim për hotele me rrëshqitje në Andaluzi, ky është ai që ka parku më i madh ujor në të gjithë Kosta del Sol. Siç tregon emri i tij, ai ndodhet në Estepona, pranë plazhit Casasola dhe ka katër yje. Nëse jeni duke kërkuar për një pushim në të cilin fëmijët tuaj të vegjël do të kënaqen si kurrë më parë, ky është hoteli juaj.

Ka dyzet mijë metra katrorë për të strehuar tre pishina të mëdha, dy për të rritur dhe një për fëmijë. Ky i fundit është ai që ka sllajde me përmasa dhe ngjyra të ndryshme që u mundësojnë fëmijëve të të gjitha moshave të kënaqen pavarësisht nga niveli i tyre i rritjes. Kështu, ka disa të vogla, por edhe të tjera të përshtatshme vetëm për më të guximshmit. Për shembull, ata të pagëzuar si Kamikace, Aqua Racer ose Vrima e Zezë. Madje ka një pishinë valësh dhe një rrëshqitje me inflatables.

Sa i përket dhomave të hotelit, ato ju ofrojnë një banjë të plotë me tharëse flokësh, frigorifer, TV satelitor me ekran të sheshtë, telefon dhe lidhje interneti. Ka gjithashtu një kafene dhe restorant me shuplakë, një fronton dhe fusha tenisi, madje edhe një dhomë lojërash për fëmijë.

Nga ana tjetër, në Estepona ju duhet të shihni qytet i vjetër, e cila ruan thelbin e qyteteve tradicionale të Andaluzisë. Ai përbëhet nga rrugë të ngushta shtëpish të bardha me lule në fasadat e tyre. Ju gjithashtu duhet të vizitoni Kisha e Zojës së Ndihmës, e ndërtuar në shekullin e XNUMX-të dhe duke kombinuar elementë barok me stile të tjera koloniale amerikane.

Më në fund, sigurohuni që të shihni Kalaja e Saint Louis, e ndërtuar me urdhër të Monarkëve Katolikë dhe grupi i kullave të fenerëve në bregdet. Këto, të datuara rreth shekullit të XNUMX-të, përbënin sistemin e mbikëqyrjes dhe mbrojtjes bregdetare. Mes tyre janë ato të Arroyo Vaquero, Saladavieja, Velerín dhe Guadalmansa.

Hotel Mojacar Playa Aquapark

Rrëshqitje për fëmijë

Pamje e një rrëshqitjeje për fëmijë

Është një tjetër nga hotelet me rrëshqitje në Andaluzi ku duhet t'i çoni fëmijët tuaj të vegjël. Sepse do të kënaqeni si kurrë më parë në tuajin kompleksi i kohës së lirë. Ka tre pishina, dy prej tyre të pajisura me rrëshqitje. Ato janë më të vogla në mënyrë që të mund të përdoren nga fëmijët e vegjël. Nga ana tjetër, ai me më të madhin është për djemtë më të rritur, pasi ka një lartësi vertigo dhe një distancë të përshtatshme vetëm për më të guximshmit.

Ju do të gjeni këtë hotel me katër yje vetëm njëqind metra larg Plazhi i Puerto Marina, një zonë e bukur që është shtatë kilometra nga qyteti i Almerias Mojacar. Përveç parkut të tij ujor, ai ofron një bar, restorant me shuplakë dhe pijetore, një klub për fëmijë për fëmijë dhe aktivitete për të rriturit. Sa i përket dhomave, ato kanë një banjo të plotë me tharëse flokësh, televizor satelitor, telefon dhe lidhje interneti falas, ngrohje ose ajër të kondicionuar dhe minibar me pagesë. Ata gjithashtu kanë një kasafortë, tarracë me pamje nga deti dhe shumë dritë.

Por Mojácar i përket rrjeti i qyteteve më të bukura në Spanjë. Prandaj, duhet ta vizitoni me qetësi. Për të filluar, mund të mësoni për shumë faqet arkeologjike të zonës. Midis tyre, ato të Las Pilas, Loma de Belmonte dhe Cerro Cuartillas. Megjithatë, qyteti ka gjithashtu fortifikime mbrojtëse bregdetare. Është rasti i Kalaja e Macenas, një kullë patkua nga shekulli i XNUMX-të, dhe Kulla e Rojës Rock, e ndërtuar midis shekujve XNUMX dhe XNUMX nga muslimanët.

Së fundi, sigurohuni që të vizitoni kisha e Santa Maria, një tempull i fortifikuar i shekullit të XNUMX-të që u ndërtua mbi mbetjet e një xhamie të lashtë. E bërë me kujdes, është një pasuri me interes kulturor dhe brenda saj strehon piktura të gjermanit. Michael Sucker dhe madhësive të Shën Augustini dhe Virgjëresha e Rruzares.

Hotel Spa Zimbali Playa

Togogán midis vegjetacionit

Një rrëshqitje spektakolare e rrethuar nga bimësia

Ne e përfundojmë turneun tonë në hotelet me rrëshqitje në Andaluzi duke ju treguar për këtë që ndodhet në qytetin Almeria të Vera. Sepse gjithçka është projektuar në mënyrë që të ftuarit të kenë një qëndrim perfekt. Në fakt, për të vegjlit organizojnë një Delficlub dhe djemtë nga njëmbëdhjetë deri në shtatëmbëdhjetë vjeç kanë Klub Adoleshentësh. Nuk i harrojnë as të moshuarit. Për ju ka një shërbim argëtimi dhe ambiente për të ushtruar sporte si minigolf ose volejboll.

Por, duke u kthyer në rrëshqitjet e tij, hoteli ka një zonë me temë me një atmosferë parakolumbiane në pishinën e saj të jashtme ku janë instaluar ato. Do të gjeni sllajde të formave dhe madhësive të ndryshme në mënyrë që të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë. Por ju ofron edhe dy restorante, një à la carte dhe një tjetër stil shuplakë me gatime live, si dhe bare dhe madje edhe një pijetore. Sa i përket dhomave, ato kanë të gjitha komoditetet. Ka një banjo të plotë me tharëse flokësh, ballkon ose tarracë, ajër të kondicionuar ose ngrohje dhe ventilator tavani. Gjithashtu kanë shtretër të gjerë, televizor, internet falas dhe minibar me pagesë.

Pamje nga brenda një rrëshqitjeje

Brenda një rrëshqitjeje uji

Gjithashtu, ju mund të përfitoni nga qëndrimi juaj në hotel për të njohur qytetin e bukur të tij Vera. Në kodrën e Shpirtit të Shenjtë keni një sit arkeologjik nga epoka e bakrit që përfshin gjithashtu mbetjet e qytetit të lashtë mysliman të Flamuri dhe një kështjellë mesjetare me cisternën dhe muret e saj.

Pasi në fshat, ju duhet të vizitoni kisha e kalasë së Zojës së Zonjës, e ndërtuar në fillim të shekullit të XNUMX-të në stilin andaluzian mudejar, megjithëse brendësia e saj është gotike e vonë. Shekullit të XNUMX-të i përket kisha e San Agustinit, e cila është e vonë-barok, ndërsa të Vetmia e Virgen de las Angustias kombinon neo-gotik dhe neo-barok. Së fundi, të dyja Ayuntamiento si Shtëpia Orozco Ata i përgjigjen stilit historicist të shekullit të XNUMX-të.

Si përfundim, ne ju kemi treguar disa nga më të mirat hotele me rrëshqitje në Andaluzi. Por ne gjithashtu mund të rekomandojmë të tjera si Meliá Zahara AtlanterraZahara e Tunës; PlayadulceShkëmbinjtë e Detit ose Klasa Park Marbella, në këtë qytet në Malaga. Guxoni të vizitoni këto hotele me fëmijët tuaj. Ata do të gëzojnë si kurrë më parë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*