Hotelet më të mira në Punta Cana

Një nga destinacionet më të mira të plazhit në Amerikën Qendrore është Punta Cana, një vend në Republikën Dominikane ku ajo që ka me bollëk janë bukuritë natyrore dhe hotelet. Ka 32 kilometra plazhe të ëndërruara me ujëra transparente dhe të ngrohta dhe gjithçka që dëshiron dikush që do të kalojë një kohë të mirë dhe të pushojë.

Zona Punta Cana, së bashku me fqinjën Bávaro, përbëjnë të ashtuquajturën Bregu i kokosit dhe këtu janë vendosur hotelet më të mira në Punta Cana. Dëshironi të shkoni si çift, me miq, si familje? Në artikullin e sotëm do të njihni të gjitha këto akomodime, kështu që kur të kalojë pandemia, do të keni gjithçka gati për t'u argëtuar.

Hotelet më të mira për çifte në Punta Cana

Nuk ka dyshim se Punta Cana është një nga destinacionet më të zgjedhura të muajit të mjaltit. Ky destinacion tropikal është një magnet për çiftet e sapomartuar. Çfarë më mirë se ujërat e kristalta, rërat e bardha dhe një gamë super opsionesh argëtimi?

El Punta Cana pa frymë kryeson listën tonë sot. Isshtë një vendpushim vetëm për të rritur, me një plazh të qetë, me rërë të bardhë. Opsioni më i plotë i akomodimit, Luksi i Pafund, përfshin gjithçka: nga vakte dhe verëra të shijshme, te kokteje, pishinë, shërbim plazhi, WiFi, shfaqje, sporte ujore dhe shumë më tepër.

El Sivory nga Boutique Port Blue Isshtë një hotel tjetër vetëm për të rritur, nga kategoria pesë yje. Ajo është rinovuar kohët e fundit dhe është e rrethuar me bukuri të madhe natyrore. Ndodhet vetëm 40 minuta nga Aeroporti Ndërkombëtar Punta Cana dhe mbikëqyr Detin e Karaibeve. Ai përfshin një banjë dhe suitat kanë një ballkon privat.

Pishina e jashtme është e madhe, ka fusha tenisi dhe një plazh privat ku mund të zhyteni. Përveç kësaj, është 15 minuta me makinë nga Klubi i Golfit Catalonia Caribe dhe më pak se 7 kilometra nga Parku i Argëtimit Manati, në rast se doni të dilni dhe të bëni një shëtitje.

Një tjetër hotel i bukur për çiftet është Secrets Cap Cana Resort & Spa. Isshtë vetëm 2 kilometra e gjysmë nga marina Cap Cana, prandaj dhe emri, kështu që jeni shumë afër për ta bërë Sportet e ujit. Ajo gjithashtu ka një kazino, një bar, një restorant dhe një pishinë të hapur not.

Gjithashtu aty pranë është ishulli Dolphin, Hoyo Azul dhe disa laguna të ujërave të ëmbla. Asnjë çift nuk ka kohë të keqe në këtë hotel special. Më në fund, në mesin e shumë hoteleve të tjerë vetëm për çiftet, ekziston Sekretet Royal Beach dhe Catalonia Royal Bavaro.

E para ka një dizajn shumë modern dhe zë 640 metra plazh të bardhë dhe palma. Ka 641 suita vetëm për të rritur dhe jo-duhanpirës dhe nëse paguan për paketën luksoze jeton në parajsë 24 orë në ditë. Katalonia është e njëjtë, ka një plazh privat, disa pishina, dy kurse golfi, një kazino, një disko dhe shumë restorante.

Hotelet më të mira familjare në Punta Cana

Ndonjëherë udhëtoni si çift, herë me fëmijë. Për fat të mirë, Punta Cana është gjithashtu një destinacion për udhëtime familjare. Kështu, ka hotele me dhoma familjare dhe argëtim të krijuar për më të vegjlit.

P.sh. Rezerva në Paradisus Palma Real. Ky hotel ka më pak se 200 suita dhe është pjesa familjare e Paradisus Palma Real. Territoret janë të gjera, me shumë shtigje, ka një banjë dhe nëse prindërit duan të jenë vetëm ata gjithashtu kanë hapësirën e tyre. Por ylli janë fëmijët, kështu që ka një zonë të veçantë për ta, me një trampolinë dhe një mur ngjitje të përfshirë. Babysitting, ekskursione çdo ditë dhe restorante me menu për fëmijë.

El Dreams Punta Cana Resort & Spa Nuk është një hotel i lirë, nëse e krahasojmë me të tjerët në zonë, por kjo e bën saktësisht që nuk është një hotel me turma. pishinë e madhe është një magnet për familjet, në fakt është një nga më të mëdhatë në vend. Për të gjithë ka argëtim të përditshëm dhe shumë aktivitete: klasa vallëzimi, lojëra, zanate, një klub eksplorues, ekskursione në natyrë dhe nëse jeni adoleshentë ekziston edhe një "Disko adoleshente" natën.

Një mundësi tjetër midis hoteleve familjarë në Punta Cana është Hard Rock Hotel & Kazino: Ka 1790 dhoma, 13 pishina, 13 restorante, 23 bare dhe një kurs golfi me 18 vrima. Cfare ka me shume, ka kazinonë më të madhe në Republikën Dominikane dhe ofron shumë komoditete për të vegjlit: pikturë në fytyrë, zanate, klasa gatimi, shfaqje, dhomë lojërash, një pishinë ekskluzive për ta me dy rrëshqitje dhe një lumë dembel, një mini kurs golfi dhe një mur ngjitje.

Së fundi, ai Nickelodeon Hotel & Resorts, në Uvero Alto. Kombinon argëtimin për të gjitha moshat me shumë luks sepse ka Estrellat 5. Dhe po, rishikimet e personazheve që qarkullojnë në Nickelodeon janë të shumta. SpongeBob SquarePants, sigurisht! Cfare ka me shume, ka suita tematikes, Pinnapple Villa Suite, me dy dhoma gjumi, tre banjo dhe dekor në fund të bikini.

Hotelet Gjithëpërfshirëse në Punta Cana

Hotelet gjithëpërfshirëse janë gjithmonë një mundësi e mirë pasi që ju paguani për gjithçka dhe kënaqeni pa menduar për shpenzimet shtesë. Destinacionet e Karaibeve janë veçanërisht të përshtatshme në këtë drejtim, sepse dikush kalon shumë kohë në objektet e tyre.

El Pallati Barceló Bavaro është një hotel i njohur që ka një vendndodhja shembullore: përgjatë një nga 10 plazhet më të mira në botë, sipas National Geographic. Objektet janë gjithçka që mund të presësh nga një hotel i këtij zinxhiri; Ju mund të bëni sporte ujore të tilla si snorkeling ose zhytje, ose kayaking, të shijoni 11 restorante ose spa ose kazino 24 orë, ose dy klube nate.

edhe ka një kurs golfi dhe një qendër tregtare për të hequr kartën e kreditit. Padyshim, ato shtohen shfaqje nate dhe një mjedis natyror që tejmbush bukurinë.

Ajo ndiqet nga Kapak Hyatt Ziva Munda, e vendosur në Plata Juanillo, disa kilometra nga Aeroporti Ndërkombëtar Punta Cana.

Ky hotel është i madh dhe me 5 yje, kështu që gjithashtu vërshon me shërbime luksoze dhe ekskluzive. Një nga gjërat më të mira në lidhje me hotelin është hoteli park ujor me rrëshqitës, topa uji, zonat e pultit, pishina për të gjitha moshat, një lumë… Plazhi është privat dhe ka shezlong, çadra dhe pajisje për sporte ujore. Ka gjashtë restorante, zyrtarë dhe joformalë, dhe të gjitha janë të përfshira në paketën all inclusive.

El Iberostar Greater Bavaro Isshtë vetëm për të rriturit, por ne e vendosim atë në këtë seksion sepse është gjithpërfshirëse. Arkitektura e saj është shumë elegant, ka një liqeni qendror dhe shumë pishina, loungers ëndërr dhe katër restorante shumë elegante për të ngrënë kuzhinë ndërkombëtare.

El Grand Reserve në Paradisus është nga Melia Palma Real, perla e vendpushimeve Melia. Është një hotel me pesë yje në Bávaro, apartamentet kanë një ballkon privat, me jetuar dhe privatësia e siguruar me mure dhe dysheme të papërshkueshme nga zëri. Nëse dëshironi më shumë luks, atëherë opsioni është ai Swim-Ip apartamente që kanë një pishinë privada. Ekzistojnë gjithashtu tetë restorante, një palestër, plazh privat, spa ...

El Mirazh madhështor Hereshtë këtu, por në Playa Gorda, brenda ecin distanca e dy parqeve të ujit. Suitat përfshijnë ballkone private, vaska, shërbim 24 orë, 13 pishina me loungers të stilit Bali, bar dhe xhakuzi. Nëse luan tenis, atëherë ka fusha, nëse e pëlqen natën, disko dhe shfaqje.

Një hotel me Spanjisht transmeton, në stilin kolonial, është Sanctuary Resort Cap Cana e cila është në Playa Juanillo. Duket si një kala e vjetër, me kulla, por edhe pse është një hotel gjithëpërfshirës, ​​ai gjithashtu hyn në kategorinë e "vetëm të rriturve".

Dhe së fundi, nuk është Përsosmëri Punta Cana, me pesë yje, gjithëpërfshirës dhe gjithashtu vetëm për të rriturit. Nëse ju pëlqen ideja e kalërimit, ky hotel është i shkëlqyeshëm sepse është shumë afër Rancho Caribeño, një specialist në hipur mbi kalë. Ka shumë atmosferë romantike, shumë çifte martohen këtu.

Impossibleshtë e pamundur të bësh një listë të të gjithëve hotelet më të mira në Punta Cana. Ato janë me bollëk. Sot disa janë të hapura, protokolle kundër covid përmes, por ato kanë pasur një vit shumë të vështirë. Ka shumë dhe këshillohet, pra, të bëni një listë të preferencave tuaja përpara se të filloni kërkimin.

Nëse udhëtoni me partnerin tuaj, nuk mendoj se ju pëlqen ideja që të keni qindra fëmijë që ulëriten afër; Por nëse udhëtoni me të vegjlit do të dëshironi që ata gjithmonë të argëtohen dhe natyrisht, nëse nuk doni të shqetësoheni për shpenzimet e pa llogaritura, ideja është të zgjidhni një hotel gjithëpërfshirës.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*