6 hotelet më të mira në Kopenhagë

Kopenhagen

Copenhague është një nga qytetet më të njohura në Danimarkë. Atmosfera që është marrë në rrugët e saj dhe sasia e planet e ofruara e bëjnë kryeqytetin danez një mundësi shumë tërheqëse për të kaluar disa ditë me pushime. Sidoqoftë, siç ndodh shpesh në qytete të tjera me tërheqje të lartë turistike, gjeni një hotel të lirë që nuk është shumë larg nga qendra mund të jetë një makth. Prandaj, ne ju ofrojmë një listë të 6 hoteleve më të mira në Kopenhagë, përfshirë akomodimin e lirë dhe afër qendrës së qytetit. 

Hotel CitizenM Kopenhagë Radhuspladsen

qytetariM Kopenhagë Radhuspladsen

Opsioni më i mirë nëse jeni duke kërkuar cilësi dhe hotele pranë qendrës së Kopenhagës. E vendosur Në zemër të qytetit, Hotel CitizenM Copenhagen Radhuspladsen është një strehim shumë interesant nëse jeni duke kërkuar rehati me një çmim të volitshëm. Mos harroni se Kopenhageni nuk është një qytet i lirë. Sidoqoftë, tarifa për këtë hotel, për një hotel me 4 yje, është mjaft e arsyeshme dhe përfshihet mëngjesi. Për më tepër, vendndodhja e saj është ideale nëse doni të shkoni në ndonjë gjë pa humbur shumë kohë në transport. Hoteli ndodhet vetëm 600 metra nga Xhennete Tivoli, një nga parqet më të vjetra të argëtimit në Evropë që padyshim do të jetë një nga pikat kryesore të vizitës tuaj në qytet.

Pa dyshim, më e mira e CitizenM Copenhagen Radhuspladsen është dekorimi i tij modern dhe shumëngjyrësh që i afron vizitorët e saj më afër artit danez. Udhëtimi është një mënyrë shumë e mirë për t'u shkëputur nga rutina, kur udhëtojmë gjithashtu kërkojmë të mësojmë gjëra të reja dhe të kontaktojmë me kulturat e tjera. Muret e këtij hoteli Ato janë të mbuluara me piktura dhe murale nga artistë danezë. Kështu, qëndrimi i mysafirëve bëhet një përvojë që i lejon ata të mësojnë më shumë rreth kulturës së Danimarkës.

Gjeneratori i Kopenhagës

Generator Generator Kopenhagë

Opsioni ideal nëse jeni duke kërkuar hotele të lira në Kopenhagë dhe jetën e natës. Generator Copenhagen është një strehim i përsosur për gente joven i cili dëshiron të qëndrojë në një vend të caktuar për shoqëri dhe argëtim. Streha ajo ka një bar të mrekullueshëm natën Në të cilat organizohen ngjarje, shfaqje karaoke dhe DJ, është një hapësirë ​​ideale për të pirë kokteje, për të takuar udhëtarët e tjerë dhe për të shijuar muzikë të mirë. Isshtë një vend jo vetëm për të fjetur, por ju mund të bëni shumë jetë brenda hotelit.

Sidoqoftë, nëse preferoni të dilni, të shëtisni dhe të njiheni me qytetin, ky strehim është gjithashtu një mundësi e mirë. Ndodhet vetëm 7 minuta nga stacioni i metrosë Kongens Nytorv dhe shumë afër Frederiks Kirke (Kisha e Mermerit) dhe Pallati Amalienborg, thelbësore në vizitën tuaj në qytet.

Dhomat më të lira janë të përbashkëta, diçka që mund të jetë problem nëse nuk jeni mësuar të flini në hostele të këtij lloji. Megjithatë, për ata që kanë nevojë për më shumë privatësi, hotel gjithashtu ofron mundësinë për të rezervuar dhoma private. Një avantazh tjetër i Gjeneratorit të Kopenhagës është se pritja është e hapur 24 orë, kështu që nuk do të keni ndonjë problem nëse duhet të bëni check-in ose check-out vonë në mëngjes.  

CityHub Kopenhagë

Hotel CityHub Kopenhagë

Një opsion i mirë për ata që kërkojnë hotele të lira në Kopenhagë me shërbime të shkëlqyera për klientët. CityHub Copenhagen është një hotel modern që shquhet për vëmendjen e personalizuar ato u ofrojnë klientëve të tyre. Shumë hotele të Kopenhagës kanë përfshirë teknologjinë në përditshmërinë e tyre për të përmirësuar shërbimet e tyre, disa u japin hua tabletave për mysafirët e tyre dhe madje i lejojnë ata të kontrollojnë dritat në dhomë përmes këtyre llojeve të pajisjeve.

Sidoqoftë, propozimi i CityHub Kopenhagës është edhe më i mirë. Përmes teknologjisë ata kanë arritur të shtrijnë shërbimet e tyre përtej mureve të hotelit. Ata kanë krijuar një aplikacion që të ftuarit mund ta instalojnë në celularët e tyre falas. Nga kjo kërkesë, klientët mund të bisedojnë dhe të kontaktojnë stafin e hotelit. Ashtë një mjet i shkëlqyeshëm për të kërkuar këshilla dhe rekomandime ndërsa eksploroni të gjitha rrugët e qytetit. Për më tepër, dhomat kanë një stereo me të cilën mund të lidheni përmes Bluetooth, diçka që vlerësohet pasi normalisht, ne nuk mbajmë altoparlantë në valixhe dhe është gjëja tipike që zakonisht na mungon kur udhëtojmë.

Hoteli është shumë i lidhur me qendrën, Vetëm 550 metra larg është stacioni i metrosë Frederiksberg Allé, kështu që nuk do të keni problem të shkoni në vendet me interes të madh turistik. Sidoqoftë, nëse nuk ju pëlqen të merrni transport publik, mos harroni se Kopenhaga është qyteti i biçikletave, ato mund të merren me qira pothuajse kudo! Duke pedaluar pak, nga CityHub Copenhagen mund të arrini vende të tilla përfaqësuese si Muzeu Kombëtar i Danimarkës ose kopshtet Frederiksberg Have Have në më pak se dhjetë minuta.

Hotel Apartament Aperon

Ap? Ron Apartment Hotel Kopenhagë

Të gjitha komoditetet e shtëpisë në një hotel në Kopenhagë. Ndonjëherë kur udhëtojmë, nuk kemi dëshirë ta kalojmë tërë qëndrimin duke ngrënë nga restoranti në restorant, veçanërisht nëse nuk duam të shpenzojmë shumë para dhe jemi në një qytet aq të shtrenjtë sa Kopenhaga. Nëse preferoni të keni mundësinë e gatimit të ushqimit tuaj ose nëse thjesht dëshironi të keni më shumë hapësira sesa ofron një dhomë tradicionale hoteli, Hotel Aperon Apartment është një mundësi shumë e mirë për ju. Në apartamentet e tij të vogla me një stil të shënuar danez ju mund të shijoni të gjitha komoditetet e shtëpisë, pa humbur avantazhet e një hoteli.

Kështu, ajo ka një kuzhinë moderne, e pajisur plotësisht dhe me një dhomë të gjërë të jetesës ku mund të pushoni pas aventurave tuaja në qytet. Isshtë një mundësi shumë interesante nëse udhëtoni me fëmijë dhe ideja për të fjetur së bashku në të njëjtën dhomë nuk ju tërheq shumë. Gjithashtu, paraqitja e apartamenteve është e shkëlqyeshme. Dhomat e ndryshme janë shumë funksionale dhe komode, ato janë plot me dritare që ju lejojnë të shijoni dritën e mrekullueshme natyrore.

Për sa i përket vendndodhjes, Hotel Aperon Apartment ndodhet në rrethin Indre By, më qendra e Kopenhagës, kështu që do të keni pothuajse të gjitha vendet me interes në majë të gishtave tuaj. Kalaja e famshme Rosenborg është vetëm 700 metra larg, dhe ju mund të ecni në Stacionin Nørreport në më pak se 5 minuta.

The Wakeup Copenhagen- Bernstorffsgade

Hotel Wakeup Kopenhagë - Bernstorffsgade

Strehim ideal për ata që udhëtojnë në Kopenhagë për biznes. The Wakeup Copenhagen- Bernstorffsgade është e vendosur në qendra e qytetit, në rrethin e København. Vendndodhja e saj është e shkëlqyeshme. Shtë shumë afër vendeve me interes të madh turistik dhe në një zonë plot jetë.  Në rrethinat e hotelit, do të gjeni bare, bare dhe restorante të pafund për të ngrënë, për të pirë një pije dhe për të thithur atmosferën e kryeqytetit danez.

Sidoqoftë, ajo që e bën këtë hotel në listën e 6 hoteleve më të mirë në Kopenhagë në vitin 2020 nuk është vetëm vendndodhja e tij. The Wakeup Copenhagen- Bernstorffsgade është një strehim ideal për ata që udhëtojnë në qytet për biznes. Zonat e tij të përbashkëta janë të rrethuara nga dritare të mëdha dhe dritare të mëdha që ju lejojnë të shijoni pamje të lë pa frymë të qytetit. Këto zona kanë zona të dizajnuara posaçërisht për punë. Ata kanë një qendra e biznesit, me kompjuterë për përdorim falas, dhe njëri ofron një numër të madh hapësirash të mundësuara për të punuar rehat.

Dhomat janë moderne me një dizajn shumë të rregullt dhe megjithëse nuk janë shumë të mëdha, ato kanë një madhësi adekuate. Ata kanë një tavolinë të vogël, një pikë tjetër në favor nëse nuk jeni në qytet për kohën e lirë. Përveç kësaj, në sajë të afërsisë me portin e Kopenhagës, ka dhoma me pamje të pjesshme të detit. Kush nuk do të donte ta shijonte atë pamje panoramike kur zgjohej?

Hotel Ottilia nga Hotelet Brøchner

Hotel Ottilia nga Hotelet Brøchner

Dizajni dhe pamja 360º e qytetit të Kopenhagës, një hotel ideal për raste të veçanta. Së fundmi, akomodimi që meriton të mbyllë këtë listë të 6 hoteleve më të mirë në Kopenhagë në vitin 2020 është Hotel Ottilia nga Hotelet Brøchner. Edhe pse është e vërtetë që nuk është aq e lirë dhe qendrore sa të tjerët, është një vend me shumë sharm, i përshtatshëm për raste të veçanta. 

Estetikisht, hoteli është i mrekullueshëm. Isshtë ndërtuar në atë që ishte, për më shumë se 160 vjet, birraria më e famshme e Danimarkës., Carlsberg. Struktura e vjetër e fabrikës bashkohet pa probleme me elementët elegantë të dizajnit modern. Të gjitha detajet e fabrikës u mbajtën. Edhe në fasadë, për nder të 64 mburojave të arta që dilnin nga muri kur fabrika e birrës ishte ende në këmbë, ata vendosën disa dritare rrethore të goditura.

Hoteli ofron shumë shërbime brenda ambienteve të tij: shërbim me qira biçikletash, banjë, palestër, madje edhe bar dhe restorant. Përveç kësaj, çdo ditë, hoteli organizon një orë të lumtur në të cilën vera është falas për të gjithë mysafirët e saj, një ngjarje ideale për t'u argëtuar dhe pushuar pas një dite të gjatë të ndonjë gjë interesante.

Pa dyshim, restoranti është më i miri i hotelit. Ndodhet në katin më të lartë të ndërtesës ka një nga pamjet më spektakolare të Kopenhagës. Kështu, nga tryezat e tyre mund të shijoni ushqim të shijshëm italian, ndërsa shijoni një pamje 360º të kryeqytetit danez. A nuk është ai një kombinim interesant?

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*