Resorti Te Tiare, vend i fshehtë në Polinezi

resort-te-tiare

Një nga destinacionet më të mira në botë për të shijuar një pushim relaksues është Polinesia Francesa. Pak më larg se Karaibet, por është e vërtetë që është edhe pak më e bukur. Oferta e destinacioneve dhe akomodimeve përreth këtu është e madhe dhe e larmishme. Ne kemi folur tashmë për disa vendpushime, hotele dhe plazhet në Polinezi.

Sot është radha e disa bungalove simpatike që janë në ishullin jo më pak simpatik të Huahine: Resorti Te Tiare. Janë gjithsej 19 shtëpi njëkatëshe në mes të një kopshti palme, në buzë të detit dhe në të njëjtat ujëra.

Te Tiare është i vetmi vendpushim luksoz në zonë dhe i vetmi, i grupit të pensioneve dhe hoteleve përreth Huahine, i cili ka kabina në det. Ne e gjetëm atë disa milje detare nga Skelë Fare. Pasi të jeni në shtëpinë tuaj njëkatëshe mund të bëni shumë ose mund të bëni shumë pak, kjo varet nga ideja juaj për pushime.

Ju mund të bashkoheni me turnet detare të Huahine Nautique dhe të bëni një rrotullim rreth lagunës, të notoni, snorkel dhe të hani peshk të freskët dhe prodhime deti. Ju mund të bëni shëtitje nëpër Huahine, i konsideruar Ishulli i Kopshtit për bukurinë e peizazheve dhe luleve të tij ose të bëni vizita arkeologjike në rrethinë. Më në fund, në lidhje me akomodimin, ka njëkatëshe me ajër të kondicionuar mbi ujë, në kopsht ose në plazh. Ka 17 kabina në ujë me shtretër me përmasa mbretërore ose dyshe në një hapësirë ​​prej 55 m2.

Nuk ka shërbim WiFi, por ka shërbime televizive satelitore dhe çupave. Ata kanë një dush xhami, Jacuzzi, minibar, telefon direkt dhe priza 110 dhe 220 volt. Ju mund të hani mëngjes në plazh ose në kuvertën e njëkatëshe (ato ju sjellin gjithçka me kanoe), dhe atje është një bar dhe restorant. Çmimet? Në sezonin e ulët, tarifat rrumbullakosin 154 dollarë për rezervime në internet.

Më në fund: për të arritur atje duhet të fluturoni për në Tahiti dhe të transferoheni në një aeroplan tjetër. Ju udhëtoni 35 minuta më shumë në ishullin Huahine dhe me anije private ata ju çojnë në vendpushim.

 

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*