Çfarë të shohësh në Navarra

E vendosur në veri të Spanjës, Navarra është një komunitet i mbushur me qytete simpatike dhe një pasuri të madhe natyrore që ...

Cudillero në Asturias

Veçantia e peizazhit të saj, afërsia e njerëzve dhe trashëgimia e tij interesante kulturore e bëjnë këshillin e Cudillero ...

Frigiliana

Disa kilometra nga Deti Mesdhe dhe në këmbët e një Parku Natyror, ngrihet Frigiliana, qyteti i vetëm ...

Santo Domingo de la Calzada

Santo Domingo de la Calzada është një qytet i qetë në La Rioja (Spanjë) i vendosur në brigjet e lumit Oja me ...

Benavente

Benavente është pranë Toros dhe Zamorës, një nga tre qytetet më të rëndësishme në provincën Zamora. Rëndësia e tij

Pamje nga Burgo de Osma

Burgo de Osma

Burgo de Osma është një qytet i bukur në provincën e Soria që ka një trashëgimi të mrekullueshme monumentale dhe kuzhinë të shijshme.

Medina del Campo

E vendosur në jugperëndim të provincës Valladolid, Medina del Campo është një qytet me origjinë para-romake kryeqyteti i të cilit ...

Pamje e San Vicente de la Barquera

San Vicente de la Barquera

San Vicente de la Barquera ju ofron një ambient të mrekullueshëm natyror, disa monumente dhe një gastronomi të shijshme të bazuar në peshkim.

Pamje nga Barbastro

Barbastro

Barbastro është një qytet i vogël plot histori dhe monumente që gjithashtu ofron peisazhe spektakolare dhe kuzhinë të shijshme.

Pamja e Robledillo de Gata

Robledillo de Gata

Robledillo de Gata është një xhevahir në provincën e Caceres. Ruan arkitekturën e saj tradicionale dhe ju ofron shtigje të bukura shëtitjeje.

Ishulli La Graciosa

Ishulli i tetë i Ishujve Kanarie, La Graciosa, ka të gjitha atributet e nevojshme për të kaluar disa ditë që përmirësojnë tuaj ...

Cangas de Onís Parador

Në brigjet e lumit Sella dhe i rrethuar nga Picos de Europa, në një vend me bukuri të pakrahasueshme do të gjeni ...

Këshilli Krahinor i Palencias

Çfarë të shihni në Palencia?

Shkojmë në Palencia, në këtë qytet të qetë, kështu që ju mund të hidhni një vështrim në planet dhe vendet më të mira për të vizituar.

Këneta e San Juan

Rezervuari i San Juan është i njohur për shumë si plazhi i Madridit. Në këtë vend të vendosur 52 ...

Mérida

Çfarë të shohësh në Mérida

Ne ju tregojmë gjithçka që mund të shihet në qytetin e Mérida, i cili ka shumë mbetje arkeologjike nga koha e Perandorisë Romake.

Segura de la Sierra

Segura de la Sierra

Ne ju tregojmë gjithçka që mund të shihet në qytetin e Segura de la Sierra, i cili ka shumë histori dhe trashëgimi në rrugët e tij.

Lagjet e Madridit

Kryeqyteti i Spanjës ka aq pamje sa ka lagje. Secili prej tyre tregon një fytyrë të ndryshme të Madridit para ...

Çfarë të shohësh në Soria

E vendosur në Castilla y León, ne mund ta përcaktojmë Soria si një kryeqytet të vogël që ruan shumë nga hijeshia e saj ...

Egjipti me fëmijë

A është e mundur të udhëtosh me fëmijë në ndonjë pjesë të botës? Mund të jetë, ka familje me të vërtetë aventureske, por ka edhe familje ...

Calahorra

Calahorra, kryeqyteti i Rioja Baja, është një destinacion gastronomik dhe monumental shumë i vlerësuar. Shtë një nga ...

Congost de Montrebei

Congost de Mont-rebei

Congost de Mont-rebei është një grykë mbresëlënëse e vendosur midis provincave të Lleida dhe Huesca. Vite më parë ishte një vend natyral që ne ju tregojmë se çfarë mund të shihet në grykën Congost de Mont-rebei, e vendosur midis Lleida dhe Huesca, me një rrugë të bukur natyrore.

Alcazar i San Juan

Alcázar de San Juan është një komunë e vogël por e bukur e vendosur në Ciudad Real. Ajo ka një histori të gjerë dhe të larmishme ...

Teide

Parku Kombëtar El Teide

Parku Kombëtar Teide është më i madhi nga Ishujt Kanarie. I gjithë parku është një thesar i jashtëzakonshëm gjeologjik, ...

Ayamonte, rrëzë lumit

Sot ne kthehemi të përqendrohemi në Spanjë, një vend që ka një numër destinacionesh të pabesueshme turistike. A po kërkoni kështjella apo katedrale ...

Caixaforum Barcelona

E vendosur në rrëzë të malit Montjuïc është CaixaForum, një qendër e parashikuar kulturore, sociale dhe arsimore ...

Kadaket

Artisti Salvador Dalí thoshte se Cadaqués ishte qyteti më i bukur në botë. Ndoshta ka njerëz që ...

Plazhet në Ishujt Cíes

Brigjet e Spanjës

Spanja ka më shumë se 7.900 kilometra vijë bregdetare. Klima e mirë e vendit dhe shumëllojshmëria e gjerë e destinacioneve ...

Molina de Aragon

Molina de Aragón është një nga qytetet më të bukura mesjetare në Guadalajara (Spanjë). E vendosur në verilindje të provincës, ...

Çfarë të shihni në Cantabria

Cantabria është një nga destinacionet më të veçanta në Spanjë sepse ndërthur malet, detin, gastronominë dhe kulturën. Isshtë një vend

Jerez de los Caballeros

Jerez de los Caballeros është një nga qytetet e fundit Spanjolle në provincën e Badajoz para se të kalonte ...

Ebro Delta

Një nga zonat më të bukura të gjeografisë katalanase është Parku Natyror Delta del Ebro i vendosur në ...

Okate

Ochate ndodhet në zemër të Qarkut Treviño (Burgos) dhe katërmbëdhjetë kilometra nga provinca e Alava.

Medina Azahara

Në këmbët e Sierra Morena dhe 8 kilometra nga Kordoba ndodhet Medina Azahara, qyteti misterioz që ...

Manastiri i Juste

Në veriperëndim të provincës së Caceres, pranë Cuacos de Yuste, është Manastiri Yuste, vendi ...

Katedralja e Barcelonës

Sagrada Familia në Barcelonë është tempulli më popullor katolik në mesin e turistëve që zbarkojnë në Barcelonë ...

Liqenet e Covadonga

Liqenet e Covadonga në Asturias

Ne ju tregojmë gjithçka që mund të shihni në zonën e Liqeneve Covadonga të vendosura në Picos de Europa, në Principatën e Asturias.

Valencia

Oqeanografia e Valencias

Vitin e kaluar Oceanogràfic i Qytetit të Arteve dhe Shkencave të Valencias festoi pesëmbëdhjetë vjet që nga ...

La Molina

Tifozët e skive me siguri kanë shkelur ndonjëherë këmbë në La Molina, një vendpushim sportiv i vendosur në Cerdanya, një rajon ...

Dalt Vila

Ibiza me fëmijë

Kur mendojmë për Ibiza, gjëja e parë që na vjen ndërmend është një ishull plot diskoteka, bare dhe limane ...

Arratisjet me fëmijë

A po planifikoni një largim familjar? A nuk e keni vendosur ende destinacionin që dëshironi të vizitoni? Me idetë që ...

Planet me fëmijë në Madrid

Ata që do të kalojnë disa ditë me familjen në Madrid me siguri do të duan të bëjnë plane me fëmijët, pasi ...

Cantabria

Qytetet më të bukura në Cantabria

Cantabria është një komunitet ku ju mund të shijoni largime të pabesueshme nëpër qytetet e saj, duke mirëpritur vende ku mund të zbuloni traditat e saj.

Fundjave si çift

Planet për një fundjavë në çift

Të shijoni një fundjavë me partnerin tuaj është një ide e shkëlqyeshme, pasi ndihmon për të përmirësuar komunikimin dhe për të shmangur rutinën dhe mërzinë.

La Pedriza

E vendosur në zonën jugore të Sierra de Guadarrama, në veriperëndim të Komunitetit të Madridit dhe brenda ...

Segóbriga, park arkeologjik në Spanjë

Pse nuk udhëtoni këtë fundjavë për të parë Parkun Arkeologjik Segóbriga? Shtë një vend i shkëlqyeshëm, me rrënoja të ruajtura mirë dhe madje edhe mundësinë për të shëtitur përreth.

Tormo në Qytetin e Magjepsur

Vizitë në Qytetin e Magjepsur të Cuenca

Nëse ende nuk e njihni Qytetin e Enchanted të Cuenca, po ju mungon një ekskursion interesant përmes një hapësire natyrore që ofron formacione të pabesueshme shkëmbore.

Një shëtitje përmes Murit të Lugos

Pashkët po vijnë dhe ju mund ta shfrytëzoni atë për të bërë një ikje në Lugo. A e njihni murin e tij? Ashtë një Trashëgimi Botërore dhe është e madhe!

Rrugët hiking në Madrid

Madrid është një nga dyert kryesore të hyrjes për të zbuluar Spanjën. Bëhet fjalë për kryeqytetin, me gjithçka ...

Pushime romantike në Paris

Do të shkoni në Paris me partnerin tuaj? Kështu që përpiquni të jetoni një pushim shumë romantik: shëtitje, pamje, restorante, vakte.

Londra si çift

A po shkoni me të dashurin apo të dashurën tuaj në Londër? Pastaj shkruani këto vende dhe përvoja për të shijuar në çift dhe, rroftë dashuria!

Borë me fëmijë

Udhëtimi në dëborë me fëmijë

Të udhëtosh në dëborë me fëmijë është një ide e shkëlqyeshme, por ne duhet të planifikojmë gjithçka, nga pajisjet për të blerë deri në destinacion.

Shpellat e të Gjelbërve

8 vende magjike në Spanjë (I)

Zbuloni tetë vende magjike në Spanjë, hapësira të veçanta dhe natyrore në të cilat mund të humbni veten për të shijuar një ambient tjetër.

Arratisjet afër Madridit

Po mendoni për ikjet afër Madridit? Ne ju propozojmë disa destinacione për të zbuluar qytete simpatike pranë kryeqytetit të Spanjës. Zbuloni ato

Më i miri i Costa Brava: Cala Corbs

Cala Corbs është përfshirë në zonën natyrale të Es Castell, një nga enklavat e virgjra që mbeten ende në bregdetin e Girona, në komunën e Palamós