Plazhi Guadalmar

Plazhet naturiste në Malaga

Ndër plazhet kryesore naturiste në Malaga janë ato të Guadalmar, Artola, Playa Marina ose Almayate. Guxoni t'i takoni.

Kovi i mesëm

Gjiri i Mesit të Almerisë

Cala de Enmedio, në komunën e Níjar, është një nga plazhet më të bukura dhe më të egra në provincën e Almería. Guxoni ta takoni.

Kampingu El Portús

fshatrat naturiste

Zbuloni kënaqësinë e ecjes lakuriq në qytetet dhe plazhet më të mira të natyrës në Spanjë: El Portús, Costa Natura dhe më shumë.

Roche fsheh

Limane në Kadiz

Ndër limanet më të mira në Cádiz keni ato të Roche dhe plazhet e La Cachucha dhe Los Alemanes. Guxoni t'i njihni këto mrekulli.

Liman nafte ne Conil

Liman nafte ne Conil

Cala del Aceite në Conil de la Frontera është një nga më të bukurat në Costa de la Luz, në provincën e Cádiz. Guxoni ta takoni.

Plazhi i maskaratit

Limane në Altea

Ju keni limane në Altea si plazhi Mascarat ose Solsida. Të gjithë kanë ujëra të qetë dhe shërbime. Guxoni t'i takoni.

Plazhi i Genoveses

Plazhi Genoveses në Cabo de Gata

Plazhi Los Genoveses në Cabo de Gata është një zonë e bukur me rërë me ujëra të qeta dhe e rrethuar nga peizazhe magjike. Guxoni ta takoni.

Cala Saona

Cala Saona në Formentera

Cala Saona në Formentera është një plazh i bukur gjysmë i virgjër me rërë të imët dhe ujëra blu bruz. Guxoni ta takoni.

Biolumineshenca

Plazhet që shkëlqejnë natën

Plazhet që shkëlqejnë natën janë të bukura dhe këtë efekt ia detyrojnë fenomenit natyror të biolumineshencës. Guxoni t'i takoni.

Kovi i Maurit

Limanet më të mira në Spanjë

Dëshironi të njihni limanet më të mira në Spanjë? I keni të shpërndara nëpër rajone dhe rivalizojnë në bukuri. Guxoni t'i takoni

Çfarë duhet të bëni në Costa Ballena

A është vapë si ferr? Po, vala e të nxehtit që po godet Evropën nuk po heq dorë dhe mendoj se duhet të fillojmë të mendojmë se verat do të jenë gjithnjë e më shumë këtu Për të shpëtuar nga një verë e nxehtë nuk ka asgjë më të mirë se të shijoni plazhet e Costa Ballena: shëtitjet, dunat, det dhe shumë paqe.

Plazhi i Katedraleve

Plazhet parajsore në Spanjë

Mes shumë plazheve parajsore në Spanjë, po flasim për Boloninë në Cádiz dhe Calblanque në Murcia. Guxoni t'i takoni.

Plazhet nudiste të Kosta Bravës

Nga Blanes, në Spanjë, në Portbou, në kufirin me Francën, shtrihet e ashtuquajtura Costa Brava, një shtrirje bregdetare prej 214 kilometrash që është goditëse për verën që po vjen dhe ju mund të vizitoni plazhet nudiste të Costa Brava për të qenë afër natyrës.

Plazhi Benagil

Plazhet e Algarve

Plazhet e Algarve, si Marinha, janë aq spektakolare sa janë ndër më të mirat në Evropë. Guxoni t'i takoni.

Llanes

Qytetet e Asturias me plazh

Qytetet e Asturias me plazh. Ne propozojmë një xhiro në bregdetin e Principatës duke njohur fshatrat e saj më të bukur të peshkimit

Plazhi Aro

Playa d'Aro: çfarë të shikoni?

Playa d'Aro: Çfarë duhet parë. Qyteti i Girona ju ofron plazhet e mrekullueshme të Kosta Bravës dhe disa monumente. Gëzohu për ta takuar

Calas e Cadaques

Një nga brigjet më të bukura në Spanjë është Costa Brava. Ajo shkon 214 kilometra deri në kufirin me Francën dhe është këtu, në Cap de Creus, ku janë limanet e Cadaqués, në Costa Brava të bukur, ato janë gjithçka që ju kërkoni: ujëra të kristalta, sport, argëtim, natyrë. , sherbime... .

Limanet më të mira në Jávea

Në veri të Alicante është qyteti i Jávea, një vend i bukur bregdetar që gëzon mot të mirë gjatë gjithë vitit, super i gjelbër dhe shumë i zgjedhur nga ata që njohin limanet më të mira të Jávea, në Alicante. Janë plazhe të shkëlqyera për të kaluar një pushim të mirë.

Liman Pregonda

Limanet e Menorkës

Limanet e Menorca ju ofrojnë rërë të imët të bardhë dhe ujëra blu të pastër kristal. Guxoni t'i njihni. Ata nuk do t'ju lënë poshtë

Plazhet më të mira në Ibiza

Ibiza është në Mesdhe dhe është pjesë e Ishujve Balearik, ka 210 kilometra vijë bregdetare dhe disa nga plazhet më të njohur dhe më të bukur në Kur kjo pandemi është prapa nesh, si të kaloni disa ditë në plazhet më të mira në Ibiza?

Plazhet më të mira në Granada

Plazhet më të mira në Granada janë pjesë e të ashtuquajturës Costa Tropical. Lexoni artikullin tonë dhe shkoni përpara dhe vizitoni ata. Ju nuk do të pendoheni

Plazhi Es Trenc në Mallorca

Me siguri viti i ardhshëm do të jetë një vit më normal dhe ne do të jemi në gjendje të shijojmë më shumë pushimet tona verore. Kështu, ne mund të udhëtojmë drejt Majorkës dhe të pushojmë.Es Trenc Beach është një nga plazhet më të bukur dhe më të njohur në Mallorca: diell, duna. det bruz, shumë paqe.

Plazhi Biarritz

Biarritz ka shumë plazhe të shkëlqyera për të bërë banjo dielli, surfing, not, lojë ose shëtitje. Cilin kërkoni?

Plazh lakuriq

Plazhet nudiste në Tenerife

Ne ju tregojmë se cilat janë plazhet më të mira nudiste në ishullin e Tenerife dhe çfarë ju ofrojnë peisazhet e tij.

Cala Macarella

Cala Macarella është një nga plazhet më spektakolare në Menorca për shkak të rërës së saj të bardhë, ujërave të saj blu bruz dhe rrethinës së saj.

Cala Moraig

Cala Moraig është një nga plazhet më unike në provincën e Alicante. Në të, shquhet Harku i Cova dels.

Plazhi El Cañuelo

Plazhi El Cañuelo është i përshtatur nga një mjedis i mrekullueshëm natyror dhe shumë afër qytetit të bukur të Malagës, Nerja.

Plazhi Oyambre

Plazhi Oyambre në Cantabria

Ne ju tregojmë se çfarë mund të shihet në plazhin e bukur të Oyambre në Cantabria dhe në zonat e tij afër.

Cala Llombard

Cala Llombards në Majorka

Ne ju japim këshilla se çfarë të shihni në Cala Llombard, në ishullin e Majorka, si dhe vendet afër.

Plazhi Islantilla

Plazhe të bukura të Huelva

Ne do të flasim për cilat janë plazhet më të bukura në Huelva, zona me rërë që ofrojnë atraksione të ndryshme për turistët.

Shpella e Majorkës

Shpella e Majorkës

Ne ju tregojmë limanët më të mirë në Majorka, parajsa të vogla për të shijuar pushimet tuaja.

Plazhet e Huelvës

Plazhet e Huelvës

Ne ju tregojmë se cilat janë plazhet më të mira në Huelva dhe cilat karakteristika kanë në mënyrë që të mund të bëni një listë nëse ky është destinacioni juaj.

Plazhet më të mira për surfim

Dashamirët e surfimit kanë nevojë vetëm për bordin e tyre, veshjen e tyre të veshur dhe disa valë të mira për të shijuar ...

Pamje e manastirit të Sant Feliu de Guixols

Sant Feliu de Guíxols

Sant Feliu de Guixols ka një trashëgimi të gjerë monumentale. Por, mbi të gjitha, ju ofron plazhe dhe limane të bukura në një mjedis të pakrahasueshëm.

Plazhi i Parajsës

Plazhet parajsore të botës

Ne do të njohim plazhet parajsore të botës, me disa nga plazhet më të mira me rërë për t'u vizituar në planetin tonë.

Plazhet e Cabo de Gata

Plazhet e Cabo de Gata

Po flasim për plazhet më të mira në zonën Cabo de Gata të vendosur në Almería, me zona të bukura me rërë për të shijuar verën.

plazhi bolonia

Plazhi i Bolonjës

Ne ju tregojmë se çfarë mund të shihni dhe të bëni në plazhin Bolonia, një plazh me të vërtetë i famshëm që ndodhet në një zonë natyrore në Cádiz.

Ishulli Christina

Isla Cristina është një nga destinacionet më të njohura turistike në bregdetin Huelva, i vendosur disa kilometra larg ...

Plazhi i Heshtjes, në Asturias

Plazhi i Heshtjes. Çfarë emri! Kaq poetike, kaq misterioze, nuk mund të mos dëshirojë të shkojë ta takojë, apo jo? ...

Plazhet e Madeira-s

Ne jemi duke hyrë në verë, dhe nëse ende nuk shkojmë me pushime ideja për të qenë në një plazh duke u lagur ...

Turizmi në Detin e Vdekur

Një nga vendet më të rralla në botë është Deti i Vdekur. Me siguri keni dëgjuar për të dhe keni ...

Çfarë të bëni në Benidorm

A është koha e dimrit të mendojmë për verën? Sigurisht! Whenshtë kur na mungon dielli dhe nxehtësia më shumë, kështu që ju bën të dëshironi të planifikoni pushimet tuaja.Benidorm është një destinacion i shkëlqyeshëm i plazhit dhe jetës së natës në Spanjë dhe të gjithë Evropën. Rërë të artë, ujëra kristal të pastër, shumë diell, shumë festa.

Cala Mitjana, destinacioni i verës

Përsëri Menorca, përsëri ky ishull i bukur me plazhet e tij të bukura paraqitet si një destinacion super popullor dhe i rekomanduar i verës. Nuk keni shkuar ende me pushime këtë verë? Pastaj drejtohuni në Menorca dhe këtu mos ndaloni të bëni banja dielli në Cala Mijtana.

Çfarë të bëjmë në ishullin Tavira

Vera po vjen! Nëse kaloni në Portugali mund të vizitoni bregdetin Algarve dhe atje të vizitoni ishullin Tavira me plazhet e tij. Dhe madje mund të praktikoni nudizëm.

Gjiret e bukura të Huatulco

A ju pëlqen plazhet me rërë të bardhë? Pastaj mund të provoni plazhet e bukura të Bahías de Huatulco, në Paqësorin Meksikan.

Plazhet e Tajlandës

Vizitoni plazhet më të mira në Tajlandë

Zbuloni cilat janë plazhet më të mira në Tajlandë që nuk duhet të humbisni në udhëtimin tuaj në këtë vend të bukur, nga ato më të ngarkuarat deri tek ato të paprishurat.

Plazhet asturiane

Plazhet më të mira në Asturias

Zbuloni plazhet më të mira në Asturias, plazhet e vendosura në bregdetin e bukur Asturian, të rrethuar nga hapësira natyrore, disa unike në botë.

Zonjusha Ana

Plazhet më të mira në Portugali

Ne ju tregojmë se cilat janë plazhet më të mira në Portugali, një vend me qindra kilometra vijë bregdetare për të shijuar plazhe të bukura me rërë.

Plazhet e Majorkës

Plazhet më të mira në Majorka

Zbuloni plazhet më të mira në Majorka, nga limane të vegjël dhe të qetë deri te plazhet e tjera të vendosura në qendrat turistike.

Dubrovnik

Vizitë në plazhet e Dubrovnikut

Zbuloni vizitat më të mira në plazhet e Dubrovnikut dhe rrethinat e tij, qoshet e qeta pranë qytetit për të shijuar një pushim relaksues.

Plazhi Gulpiyuri, perla e Asturias

A po planifikoni të shkoni në plazh verën e ardhshme? Pastaj shikoni Asturias dhe plazhet e saj. Gulpiyuri është një margaritar i çmuar.

Vera në Tunizi

Çfarë mendoni për plazhet tuniziane për këtë verë 2017? Ata janë një parajsë e vërtetë dhe ju keni gjithçka: histori, rrënoja, ushqim, plazhe dhe argëtim.

Plazhet kroate

Plazhet më të mira në Kroaci

Zbuloni disa nga plazhet më të mira të konsideruara në Kroaci. Plazhe urbane ose plazhe idilike në ishujt, disa shumë të veçantë.

Plazhet më të mira në Galicia

Plazhet më të mira në Galicia

Ne ju tregojmë se cilat janë disa nga plazhet më të mira në Galicia, një parajsë ku mund të gjejmë plazhe të bukura me rërë.

plazhet më të mira në Melburn

Plazhet më të mira të Melburnit

Ne udhëtojmë në Melburn, në Australi, për të parë disa nga plazhet më të mira në Melburn dhe për të shijuar vendet më të mira në këtë vend

Plazhi më i mirë në mijas

Plazhet dhe limanet në Mijas

Sot ne njohim plazhet dhe limanet që mund të gjejmë në Mijas, një nga destinacionet kryesore turistike në Malaga Costa del Sol

Merrni qenin tuaj në plazh

Në këtë artikull do të gjeni shumë nga plazhet spanjolle ku mund të shkoni pa probleme me qenin tuaj. Merrni qenin tuaj në plazh!

Më i miri i Costa Brava: Cala Corbs

Cala Corbs është përfshirë në zonën natyrale të Es Castell, një nga enklavat e virgjra që mbeten ende në bregdetin e Girona, në komunën e Palamós

South Key Largo

Çelësat më të mirë në Kubë

Jeni lodhur nga të ftohtit dhe mendoni vetëm për verën? Vera është sinonim i plazhit dhe detit dhe shumë njerëz nuk e konceptojnë sezonin e verës pa disa ditë dhe

Kopertina më të gjata në botë dhe Evropë

Plazhet më të gjata në Evropë

Zbuloni plazhet më të gjata në Evropë dhe botë. A ka ndonjë në Spanjë? Hyni dhe shijoni këto plazhe ku do të doni të bëni banja dielli dhe detin.

Plazhi nudist Cap d'Adge

Cap d'Agde, kryeqyteti i nudizmit

Plazhi Cap d'Adge tërheq mijëra turistë që kërkojnë të praktikojnë nudizëm, a doni të dini akomodimin, këshillat dhe aktivitetet e tyre në dispozicion?

Alfabeti i Udhëtarëve (I)

Ndoshta ky alfabet udhëtues (unë) mund t'ju udhëzojë të planifikoni ato udhëtime që nuk i keni bërë akoma dhe dëshironi të bëni të paktën një herë në jetën tuaj. Ti guxon?

Plazhet e Andaluzisë

3 nga plazhet më të mira në Andaluzi

Ka shumë plazhe në Andaluzi që janë të njohura dhe të shkëlqyera, dhe ne ju tregojmë tre nga më të mirat, të cilat nuk duhet të humbni nëse udhëtoni në jug.

Destinacionet e diellit

Destinacione me diell në nëntor

Destinacionet me diell në nëntor janë opsioni më i mirë për ata që kanë pushime në këtë kohë. Zbuloni vende interesante për të vizituar.

Plazhi Poipu në Hawaii

Plazhi Poipu ndodhet në një ishull në Hawaii, një plazh shumë i gjerë, me shërbime cilësore për të shijuar pushimet tuaja.

3 plazhet kryesore në Xhamajka

Ishulli i Xhamajkës është një vend i përsosur për të shijuar plazhet. Ka tre plazhe që konsiderohen më të mirat dhe që duhet t’i vizitoni.

Si formohen plazhet?

Si formohen plazhet? Në këtë artikull të shkurtër ne do ta shpjegojmë atë për ju.

Plazhet më të mira në Kinë

Plazhet më të mira në Kinë

Në këtë artikull ne bëjmë një përmbledhje të vogël të disa prej plazheve më të mira që mund të gjeni në Kinë. A i njihni të gjithë?

Plazhet e Portugalisë

Nëse do të bëni një ikje në Portugali, nuk do të dëmtojë të dini se cilat janë plazhet më të habitshme që do të mund të gjeni në këtë vend dhe në qytete.

Plazhi Pink Gin në Granada

Pranë aeroportit Point Salinas, ky plazh i mrekullueshëm është një pikë shumë e spikatur në Granada, ujërat e saj të qetë ...

Blerja në Singapor

Nëse nuk keni qenë ende në Azi, Singapori është një nga opsionet më të mira për të filluar. Jo vetëm sepse që nga ...