Diskot, klubet dhe baret më të mira në Azi (Pjesa 1)

Normalisht kur mendojmë të bëjmë një udhëtim për në Azi Më vjen në mendje, vizitat në mauzoleume, kulturat antike, turizmi fetar, pelegrinazhe masive, plazhe parajsore, gastronomi e çuditshme dhe madje teknologji e përparuar. Sidoqoftë, kjo nuk është e vetmja gjë që ofron kontinenti i mrekullueshëm i Lindjes së Largët. Kësaj radhe ne kemi vendosur të përgatisim një udhëzues tjetër për udhëtime, në kërkim të argëtimit të jetës së natës. A jeni gati për turne diskoteka, klubet dhe baret më të mira në Azi? Këtu shkojmë

Foto: Way Faring 

Klubet e natës nuk kanë asgjë për t'u patur zili për klubet e mëdha të natës. NY o Ibiza. Azia ka gjënë e saj dhe njerëzit e saj dinë të argëtohen shumë mirë. Konsiderohet nga shumë si një nga klubet më të mira aziatike që gjejmë "Bota e Suzie Wong”, Emri qesharak për një klub nate. Epo, nëse doni ta njihni këtë vend, atëherë duhet të shkojmë PekinKinë. Ky vend, shumë i frekuentuar nga vendasit, është i veçantë për të pirë një pije pas një dite të vështirë pune. Shtë e vërtetë, ne si turistë nuk do të shkojmë në kërkim të relaksimit pas zyrës. Sidoqoftë, është një mundësi shumë e mirë për të kaluar një moment të këndshëm. Do t'ju interesojë të dini, nëse jeni femër, se të Mërkurën është natë zonjash deri në orën 11, kështu që hyrja e mashkullit nuk lejohet deri në atë kohë.

Foto: Maker Maximilian

Ne vazhdojmë të bëjmë turne në territorin kinez dhe të kalojmë në Shanghai. Këtu do të gëzojmë në ARK Shtëpi e Drejtpërdrejtë të shkëmbit më të mirë në Kinë. Nëse jeni një dashamirës i muzikës që kërkoni tinguj të rinj, atëherë ky vend është i përsosur për të njohur më të mirët e grupeve kombëtare. Duke kërkuar për disa argëtim në Hong Kong? Klubet e natës më të rekomanduara këtu janë Klubi C, Klubi Q (rregullisht ofron DJ ndërkombëtarë të muzikës elektronike), Klubi Hei Hei dhe Klub fluturues. Ky i fundit është një nga më ekskluzivët në zonë, vetëm për anëtarët dhe krijuar nga projektuesi i famshëm francez industrial Philip Starck. Vlen të përmendet gjithashtu Syri i Dragoit, klub shumë ekskluziv, ku marrin pjesë modele, aktorë dhe këngëtarë kombëtarë. Ju tashmë e dini, nëse doni të jeni afër setit jet të Kinës duhet të vini këtu.

Foto: kev / null en Flickr 

Njohur si një nga klubet më të mira në botë, Ministria e Tingullit, gjithashtu ka një vendndodhje në Azi, pikërisht në Singapore. Rekomandohet shumë për ata që pëlqejnë muzikën elektronike. Singapori vazhdon të na befasojë me netët e tij të gjalla dhe na prezanton me vende të tjera alternative si p.sh. Qendra & Embargo y Fshikëz.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*