Ku të hani në Teruel

Imazhi | Arainfo

Udhëtimi është një përvojë për shqisat, gjithashtu për shijen. Do të thotë të përjetosh më të mirën e kuzhinës së një vendi dhe të lejon të zbulosh kulturën e tij përmes aromave të ndryshme.

Ushqimi tradicional i Spanjës është i gjerë, i larmishëm dhe shumë i shijshëm. Përbëhet kryesisht nga kontribute nga rajone të ndryshme të vendit dhe nga materiale të papërpunuara me cilësi të shkëlqyera që rriten në vend.

Nga tre provincat që përbëjnë komunitetin e Aragonës, Teruel është ndoshta i panjohuri i madh. Sidoqoftë, është një qytet magjepsës jo vetëm për nga historia, por edhe për nga trashëgimia e tij e pasur kulturore dhe kuzhina e shijshme. Nëse një nga planet tuaja të pushimeve është të vizitoni qytetin dhe të zbuloni kuzhinën e tij, hidhni një vështrim se ku të hani në Teruel dhe produktet e tij yjore.

Produkte kuzhine Teruel

Në kohët e fundit, provinca e Teruelit po punon për t'u bërë një destinacion gastronomik i referimit në Spanjë me iniciativa të tilla si Ditët Gastronomike të Tartufit. Pikërisht në Sarrión, një qytet me 1.150 banorë, është kryeqyteti botëror i tartufit të zi. Karakteristikat e krahinës e bëjnë tartufin e zi me cilësi të jashtëzakonshme.

Imazhi | Pixabay

Një produkt tjetër shumë i vlerësuar i gastronomisë Teruel është proshuta e saj e shijshme me një emërtim origjine. Niveli i yndyrës së tij është optimal dhe mishi i tij me lëng. Vjen nga derrat e bardhë të racave Duroc, Large White dhe Landrace dhe nxirret në tharëse të vendosura më shumë se 800 metra të larta në të gjithë krahinën. Për ta identifikuar atë, ju vetëm duhet të shikoni në pjesën e pasme të saj dhe të gjeni yllin e Teruelit.

Vetë Miguel de Cervantes ishte adhurues i gastronomisë së Teruelit që në shekullin XVII sepse në faqet e pjesës së dytë të Don Kishotit ai përmend djathin e shijshëm Tronchón, një nga më të vlerësuarat e kohës që sot vazhdon të bëhet në një mënyrë artizanale bazuar në qumësht deleje ose dhie të papërpunuar, mullëz dhe kripë, i cili sot shitet i mbushur në vakum për të ruajtur të gjithë freskinë e tij.

Shafrani është një erëza thelbësore në shumë receta spanjolle dhe ato të kuzhinës së Teruel, veçanërisht ato për oriz, pasi u jep atyre një erë, aromë dhe aromë shumë të veçantë. Në rajonin e Jiloca rritet shumëllojshmëria e shafranit organik.

Gastronomi Teruel

Enët tipike të Teruel gatuhen me produkte vendore dhe karakterizohen nga thjeshtësia dhe aroma e tyre e shkëlqyeshme.

Imazhi | Borda de Pastores

Thërrime teruel

Kjo pjatë e domosdoshme e kuzhinës Teruel është shumë e thjeshtë për tu përgatitur dhe zakonisht përmban korizo, bark derri ose rrush.

Ternasco de Aragón

Askush nuk mund ta lërë Teruelin pa provuar qengjin e tij të hollë. Shtë një qengj i ushqyer me qumësht nëne dhe drithëra natyralë, mishi i të cilit është i butë, i shijshëm dhe i shëndetshëm. Përgatitja më e zakonshme e qengjit është pjekja? dhe të zier me chilindrón. E shijshme!

Borage dhe gjemba

Borage dhe gjemba janë perime dimërore shumë tipike për kulturën aragonase dhe për këtë arsye të gastronomisë së Teruel. Thistle ka një aromë të fuqishme dhe kënaqet shumë gjatë Krishtlindjeve ndërsa bora karakterizohet nga aroma e saj e butë.

Pastor gazpacho

Kjo pjatë nuk ka asnjë lidhje me gazpachon andaluziane me famë botërore pasi është bërë me lepur proshutë, patate, hudhër, piper i kuq, kripë, vaj ulliri dhe lëng mishi perimesh. Isshtë një recetë tipike nga Sierra de Albarracín që shoqërohet me ëmbëlsira gruri të quajtura plaice.

Zierja e Bariut

Kjo pjatë ka qengjin Aragonese si një përbërës themelor, në të cilin përdoret mishi nga qafa dhe prerjet e poshtme, të prera në copa të vogla, si dhe patate, domate, piper, qepë, hudhër dhe kripë. E gjithë kjo gatuhet në një tenxhere balte. Kjo pjatë, kaq tipike për Teruelin, shërbehet me tuba të nxehtë.

Ku të hani në Teruel

Imazhi | Wikipedia

Në Teruel gjejmë restorante për të gjitha shijet. Ka kuzhinë tradicionale, tapas tipike, skarë ... kështu që nëse mendoni se ku të hani në Teruel, këtu janë disa propozime:

  • La Barrica (Calle Abadía 5). Një lokal tapas që befason duke shërbyer pinchos të stilit bask në një fetë bukë, duke i ndryshuar ato çdo ditë në varësi të tregut. Ka racione dhe ëmbëlsira shtëpiake!
  • Yain (Plaza de la Judería 9). Ajo ofron një kuzhinë tradicionale bazë me prekje moderne dhe një bodrum vere të zgjedhur. Menu interesante provë. Merluci është specialiteti i shtëpisë.
  • Gregori (Paseo del Oval 5). Ata kanë një ofertë të mirë tapash tipike, qengji, perime të pjekura në skarë, vesh, vezë të thyera dhe pamje shumë të këndshme.
  • La Parra (Calle Huesca 8). Këtu ata shërbejnë për bravat më pikante në provincë. Pjesët janë të mëdha, shtëpiake dhe të lira. Ka një larmi të gjerë të birrave.
  • Asador La Vaquilla (Calle Judería 3). Mish të pjekur në skarë, pjata të bollshme dhe çmime të arsyeshme.
  • Restorant Rokelín (Avenida Sanz Gadea 1). Rinovuar kohët e fundit, ata kanë një menu të bazuar në proshutën Teruel. Sanduiçe, sallata, fillestarë ...
  • Ectionmbëltore Muñoz (Plaza Carlos Castel 23). E përsosur për të pirë një kafe dhe një ëmbëlsirë tipike (puthje nga një i dashur, psherëtimë, bishtalec Mudejar ...) dhe për të blerë disa produkte tipike si vaj, proshutë, çokollata, kurora, etj.
Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*