La Paloma, një plazh elegant në Francë

plazh-la-paloma

Franca është një vend elegant dhe këtë verë pret të presë shumë turistë, në qytete, në fshat dhe në plazhet e saj. Midis plazhet franceze më shumë elegancë nxjerr në pah Plazhi La Paloma.

kjo plazhi francez është vendosur në majë të një gadishulli të hollë në lindje të Bukur. Isshtë me guralecë, është gjithmonë shumë i pastër dhe meqenëse është një plazh elegant, të famshmit shpesh mund të shfaqen në të. Vendi është aq i bukur sa që disa njerëz të pasur kanë ndërtuar shtëpi verore atje që janë më të mëdha se banesa juaj në qytet, dhe hotelet nuk janë shumë mbrapa.

 Dhe po, Côte d'Azur është e gjitha hijeshi, por ne nuk duhet të lihemi jashtë kaq shumë magjepsës. Ne mund të shijojmë diellin, restorantet elegante dhe të gjitha Riviera franceze, aq bukuroshe ajo. Dhe gjithçka fillon në Beauilieu-Sur-Mer, nga atje ju ecni përgjatë bregdetit deri në plazh, duke kaluar disa shtëpi shumë të këndshme.

Isshtë e vërtetë që një pjesë e plazhit është private, po mendonit të ndani një çadër me Brad Pitt dhe Angelina? Por gjysma tjetër është një plazh publik, siç është e përshtatshme. Dhe atje, po, në tokën e Revolucionit Francez mund të lejojmë që i njëjti diell të na prarojë të gjithëve, yjeve të Hollivudit dhe njerëzve të zakonshëm.

A jeni i interesuar për Plazhi La Paloma private? Ai hapet nga Pashkët deri në Shtator dhe çmimi në ditë, nga ora 9 e mëngjesit deri në orën 7:23, është 6 euro (përfshirë dush dhe përdorim banjo), dhe peshqirët merren me qira për XNUMX euro. Nëse doni darkë, do t'ju tregoj se restoranti është i hapur nga maji deri në gusht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*