Lundrimet në Detin Baltik 2016

Lundrime në Detin Baltik

Megjithëse tashmë jemi në korrik, ka ende njerëz që nuk i kanë mbyllur pushimet ose që po presin ofertat e minutës së fundit për të përfituar nga çmimet më të mira. A ju pëlqen lundrimet? Ka shumë mundësi dhe këtu në Evropë Lundrime në Detin Baltik janë rendi i ditës.

Ka shumë kompani të lundrimit që prekin porte të ndryshme në këtë det të brendshëm dhe mënyra se si të organizojmë këtë lloj udhëtimi nuk është diçka që bëjmë nga një ditë në tjetrën, sot kemi disa nga lundrimet për sezonin 2016/2017. Korriku po fillon kështu që të mund të mendojmë për gushtin. Keni një muaj kohë për të zbuluar, vendosur, paguar dhe planifikuar kënaqësinë? Unë mendoj kështu, kështu që këtu janë disa nga Oferta MSC, Pullmatur dhe Royal Caribbean.

Lundrime MSC 2016

Anije lundrimi MSC Opera

MSC ka disa mundësi për muajin gusht, por le të shkojmë te oferta më e lirë: nga 869 euro për person, kupa dhe fluturime të përfshira. Ky udhëtim është në bordin e Opera MSC dhe është një lundrim me katër yje të kategorisë që zgjat tetë ditë. Siç thashë, ai përfshin fluturime në portin e nisjes dhe transferta dhe është bordi i plotë.

Udhëtimi fillon me fluturimin nga Madridi ose Barcelona për në Kopenhagen e cila është vendi ku anija niset. Keni kohë për të vizituar qytetin dhe atraksionet e tij ndërsa lundrimi niset në 6 të pasdites. Në ditën e dytë lundrimi arrin në qytetin e Warnemunde në orën tetë. Shtë një fshat i vjetër peshkimi që sot jeton nga turizmi i lundrimit. Ndërsa anija niset në 7 të pasdites, ju keni kohë për të ecur përreth dhe për të parë një far piktoresk.

Pishinë MSC Opera

Dita e tretë është plotësisht në bord pasi është një ditë lundrimi. Në ditën e katërt do të arrini Helsinki, Finlandë, mesatarisht në 9 të mëngjesit Qëndroni deri në 4 të pasdites dhe sigurisht që është një ditë për të shëtitur dhe për të njohur qytetin, atraksionet e tij dhe gastronominë e tij. Pasi kaloi natën në bord, duke lundruar, lundrimi arrin në qytetin e bukur të Shën Petersburg, Venecia e Veriut, qyteti i urave, qyteti i Pjetrit të Madh.

Tallinn

Ju keni dhjetë orë për të shijuar këtë qytet rus, aq kohë sa të mos humbisni momentet kryesore. Në ditën e gjashtë të lundrimit në të cilin mbërrini Tallin, kryeqyteti i Estonisë, pikërisht në Gjirin e Finlandës dhe me një rast të vjetër që është Trashëgimia Botërore. Një bukuri. Këtu qëndroni nga ora 9 e mëngjesit deri në ora 4 pasdite ditën tjetër e kaloni me vela dhe në datën 8 jeni përsëri në Kopenhagë. Ndërsa transferimi është i përfshirë, ju do të merreni në aeroport nga ku ktheheni në Madrid ose Barcelona.

Anija MSC Opera është e vitit 2004. Shtë një varkë e thjeshtë me shumë dritare dhe një stil elegant. Ka dy restorante kryesore, suita me 27 metra katrorë me ballkone dhe në kuvertat e larta, për të shijuar pamje më të mirë. Ka kabina dyshe të brendshme, kabina të jashtme dyshe, me ballkon të dyfishtë dhe suita dyshe. Ai gjithashtu ka një lojëra spa dhe realitet virtual midis azhurnimeve më të fundit.

MSC Opera Stateroom

L çmimet për këto lundrime MSC në Detin Baltik janë:

  • 23 korrik: 869 euro (brenda kabinës), 1059 (jashtë kabinës), 1169 euro (kabinë me ballkon) dhe 2199 euro (suita).
  • 6 gusht: 1219 euro (brenda kabinës) dhe 1369 euro për kabinën e jashtme. Dy të tjerët janë të plotë.
  • 20 gusht: vetëm kabinat e brendshme mbeten për 1119 euro.

Lundrimet Pullmatur në Detin Baltik

Serenata Pullmatur e Deteve

Kjo kompani e lundrimit ofron gjithashtu më të mirën e Detit Baltik në një udhëtim magjepsës të 8 ditë dhe 7 netë. Ai largohet nga Rostock, Gjermani dhe arrin në Helsinki. Lundrimi është anija Monarku Pullmatur dhe vendet për të ditur janë Finlanda, Rusia, Estonia, Suedia dhe Gjermania. Çmimi promovues është 799 euro për person me fluturime të përfshira, edhe pse nëse flasim për gusht rritet pak: 1049 euro.

Çfarë është itinerari? Pjese te Rostock, një nga portet kryesore të Gjermanisë në Detin Baltik, me tipare mesjetare midis mureve dhe kishave të vjetra. Këtu qëndroni dy ditë sepse e treta është absolutisht navigimi. Në ditën e katërt do të arrini Stokholm, një qytet i ndërtuar në katërmbëdhjetë ishuj në grykën e një kohe të gjatë në det. Në ditën e pestë do t'ju takojë në Tallin, Trashëgimia Botërore dhe kryeqyteti i Estonisë pasi në ditën e gjashtë arrin lundrimi Shën Petersburg.

Lundrime në Pullmatur

Në këtë qytet të bukur rus, anija qëndron për disa ditë që kur mbërrin anija turistike Pullmatur Helsinki. Çfarë lloji i anijes është Monarku Pullmatur? Ka një kazino, bibliotekë, dyqane pa taksa, një teatër, shfaqje ditën dhe natën, ahengje, një disko dhe një klub të veçantë për të vegjlit që kujdeset për argëtimin e tyre ndërsa të rriturit argëtohen.

Shtë një lundrim që ka Spa dhe ofron WiFi në bord (Ekziston një paketë me minuta falas por duhet të rezervoni para online). Ka edhe xhakuzi, sauna dhe sallon bukurie. Për më aktivët ka ngjitje në shkëmb, palestra dhe tavolina ping pongu, fushë basketbolli dhe pishina të bukura. Për sa i përket gastronomisë, mëngjesi është i plotë dhe spektakolar, ka disa restorante à la carte ku mund të hani drekë dhe darkë. Nëse jeni vegjetarian ose nuk mund të hani me gluten ose laktozë, nuk ka probleme. Menuja përshtatet.

Lundrimi Royal Karaibe 2016

Lundrimi Monark

Cfare mendoni ju 7 ditë në Skandinavi dhe Rusi në bordin e një lundrimi Royal Karaibe? Anija në fjalë është Serenada e deteve dhe porti i nisjes është Kopenhaga. Turneu përfshin Stokholmin, Helsinkin, Talinin dhe Shën Peterburgun.

Ditën e parë niset nga lundrimi Danimarkë, e dyta është e gjitha navigimi dhe dita e tretë mbërrini në portin e Stokholm, në Suedi. Mbërrini në orën 9 të mëngjesit dhe largoheni në orën 5 të pasdites, kështu që ka kohë për të shëtitur këtë qytet, qytetin e tij të vjetër të bukur dhe dyqanet, restorantet dhe muzetë e tij. Anija lundron gjatë gjithë natës dhe arrin në Tallin, Estoni, në orën 9:30 të mëngjesit Qyteti i vjetër është një vend i Trashëgimisë Botërore kështu që është një spektakël mesjetar shumë i bukur. Në orën 5:30 i thoni lamtumirë Talinnit dhe lundroni derisa të arrini, ditën tjetër në orën 7 të mëngjesit në Shën Petersburg.

Shën Petersburg

Më 7 po arrini Helsinki në 7 të mëngjesit por qëndrimi është më i shkurtër se në qytetet e tjera sepse lundrimi niset përsëri në 2 pasdite. Pjesa tjetër e ditës po lundron dhe ditën tjetër në 7 të mëngjesit mbërrini Kopenhagen përsëri

Çfarë përfshin kjo lundrim Royal Karaibe? Akomodimi, argëtimi gjatë fluturimit, programe për fëmijë dhe ambiente luksoze me palestër, teatro, kinema dhe restorante, si dhe pishina. Çmimi ulet në 998 USD për person dhe është një çmim që duke e punësuar tani ruhet deri në vitin e ardhshëm.

Këto nuk janë opsionet e vetme kur bëhet fjalë Lundrime Baltike 2016/2017. Ka shumë të tjerë. Edhe nëse nuk jeni adhurues i lundrimeve, këto udhëtime janë të shkurtra, jo më shumë se një javë, për mua kohë të mjaftueshme për të qenë në një anije duke shkuar nga këtu atje. Nëse dikush ju intereson më shumë se një tjetër, gjithmonë mund ta zbuloni në faqet zyrtare të secilës prej kompanive.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*