Më e mira e jetës homoseksuale në Bangkok

Bangkok natën

Bangkok është kryeqyteti i Tajlandës, një vend i konsideruar nga shumë udhëtarë si një nga destinacionet më të mira në Azi kur bëhet fjalë për dy gjëra: plazhet spektakolare dhe jeta e natës.

Shumë turistë e konsiderojnë Bangkok-un meka e turizmit homoseksual në Azi sepse ka shumë bare, sauna dhe klube nate homoseksual Pra, nëse ju pëlqen ideja për të shkuar në një udhëtim dhe për të kombinuar plazhe, turizmi i lirë (Tajlanda nuk është një vend i shtrenjtë), kultura dhe jeta e natës Bangkok padyshim që duket të jetë e para në itinerar.

Qyteti i Bangkokut

Peizazhi e bën qytetin dhe qyteti e bën peisazhin. Bangkok Shtë në deltën e lumit Chao Phraya, në pjesën qendrore të vendit, dhe është e banuar nga rreth tetë milion njerëz, por në zonën periferike ka dy herë popullsi.

Megjithëse vendbanimi daton nga shekulli i XNUMX-të dhe ishte në shekullin e XNUMX-të u bë qendra e territorit, që atëherë quhej Siam, modernizimi i madh i qytetit ndodhi në shekullin e XNUMX-të. Siç ndodh zakonisht kur një qytet rritet jashtë kontrollit as projekt, rezultati është diçka pa strukturë, me shërbime publike të pamjaftueshme dhe mjaft kaotike.

Për një kohë tani qeveria ka zbatuar disa përmirësime, sidomos në transport, por ka kaq shumë njerëz që jetojnë së bashku, aq shumë zhurmë, kaq shumë drita neoni, sa Bangkok do t'ju trondisë, edhe pse po, mendoj se natën do t'ju argëtojë shumë.

Jeta e natës në Bangkok

Jeta e natës në Bangkok

Në Bangkok ka shumë bare, klube dhe sauna dhe është një nga qytetet më të mira në botë për të dalë natën në përgjithësi ose për të qenë homoseksual në veçanti. Jeta e natës në Bangkok ka një reputacion të egër por duhet thënë se nuk është më ajo që ka qenë më parë sepse vitet e fundit qeveria ka vënë theksin në përputhje me disa rregullore për të kontrolluar përdorimin e drogës, lakuriqësinë, oraret dhe të tjera.

Sot shumica e baret, diskotekat dhe restorantet duhet të mbyllen para orës 1 të mëngjesit dhe disa lejohen të vazhdojnë deri në orën 2 të mëngjesit. Baret më informale janë të hapura gjatë gjithë natës, po, por jo ato që janë më të organizuara. Si turistë duhet gjithnjë mbani pasaportën tuaj sepse policia mund ta kërkojë atë ose të hyjë në lokal ose në disko, të ndezë dritën, të kërkojë dokumente dhe madje të bëjë teste të drogës. Jo gjithmonë, jo shpesh, por mund të ndodhë.

Rruga e homoseksualëve në Bangkok

Levizja, qendra e të gjithë jetës së natës homoseksuale, ndaluar nga Silom. Çdo qytet ka vendin e tij homoseksual dhe Silom është gjithçka këtu. Gjithçka. Në rrugët e Silom gjeni restorante, bare, hotele luksoze, rrokaqiej të lartë dhe qindra tezga në rrugë që përqendrojnë shumë vendas dhe të huaj.

Tezgat shesin pak nga gjithçka, nga rrobat te ushqimi, me çmime të lira. Jo se i gjithë ky vend është homoseksual, kështu që për këtë duhet të tregoni në rrugët kryesore që janë: Silom Soi 2, Soi 4 ​​dhe Soi Twilight.

DJ Station në Bangkok

E para është një e thjeshtë rrugicë me disa klube homoseksualësh, mes tyre më i famshmi nga të gjithë, DJ Station. Në hyrje, e cila është falas, ata kontrollojnë çantën tuaj të shpinës, por e mira është se çmimet janë të njëjta në të gjitha baret Dhe mund të shkosh nga një lokal në tjetrin me gotë në dorë pa marrë parasysh se ku e ke blerë. Muzika është mjaft ndërkombëtare dhe publiku është i përzier. Gjithmonë ka njerëz, edhe pse shumë më tepër gjatë fundjavave.

Disko që nuk mund të humbasësh është Stacioni Dj. Ajo ka tre kate dhe ka shfaqje të Zvarrit mbretëreshat kështu që është vendi më i famshëm në qytet. Ju mund të merrni BTS në Chong Nonsi Station ose Sala Daeng, ose mund të merrni MRT në Silom Station. Nga atje disko është disa hapa larg. Zakonisht mbyllet ndërmjet orës 3 dhe 4 të mëngjesit. dhe hyrja është më e lirë gjatë ditëve të javës, me një pije falas, dhe më e shtrenjtë në fundjavë me dy pije.

Rruga Silom Soi në Bangkok

Këto janë të tjera klube nate në Silom:

  • Lucifers Disko: njerëz me brirë, muzikë elektronike. Hapet çdo ditë midis orës 7 të pasdites dhe 2 të mëngjesit. Hyrja është falas.
  • Soi Thaniya: vibe këtu është japoneze. Në Patpong ka shumë bar dhe restorant japonez, por nuk do të thotë se është një vend për japonezët.
  • 9 Klubi i Natës: ai ka tre kate dhe shumë njerëz. Ka një shfaqje shumë tërheqëse të mbretëreshës. Hapet çdo ditë nga ora 7 e pasdites.
  • Tapas: është një vend homoseksual por jo homoseksual.

Rruga e dytë homoseksuale quhet Silom Soi 4, një rrugë e shkurtër plot me bare homoseksuale. Idealshtë ideale të ulesh me një pije dhe të shikosh njerëzit duke kaluar. Argëtimi shpërthen midis orës 9:12 dhe XNUMX:XNUMX dhe është vendi i zakonshëm për të filluar natën para se të shkojnë vallëzimi. Baret më të ngarkuara janë Balcony Barm the Thephone dhe Stranger Bar.

Silom soi

Rrethi i dritave të kuqe në Bangkok është Soi Twilight ose Soi Pratuchai. Shko shko bare, shfaqje djemsh y streepers dhe atë lloj gjëje. Në shumicën e saj gjithçka po mendon për turizmin e huaj. Peisazhi është plot me drita neoni kudo dhe shumë njerëz, kështu që e vërteta është se ky vend nuk mund të neglizhohet.

Më të mirët janë Shfaqje tajlandeze të veshura si kauboj, ose gati të veshur mund të themi. Një nga shfaqjet më të mira bën Djemtë e Bangkokut. Trupa të zhveshur? Oferta në sy? Kjo është muzgu Soi.

Gogo Bar në Bangkok

Me pak fjalë, ajo që duhet të jetë e qartë për ju nëse do të bëni një turizëm homoseksual në Bangkok është se ka tre vende për t'u vizituar gjatë natës dhe të gjithë mund t'i vizitoni në të njëjtën ditë ... megjithëse mendoj se do ta dozonit kënaqësinë.

Silom Soi 4 ​​është rruga e lokaleve homoseksuale, Silom Soi 2 rruga e diskove homoseksuale dhe Soi Twilight rruga e seksit. Çfarë ju pëlqen?

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*