Merrni qenin tuaj në plazh

Merrni qenin tuaj në plazh.

Ka shumë vende, sidomos me pushime është kur e kuptojmë më shumë këtë detaj, atë ata mbyllin dyert nëse shkojmë me qenin tonë. Ata prej nesh që kanë kafshë shtëpiake indinjohen shumë lehtë nëse kjo ndodh, dhe me arsye të arsyeshme, sepse justifikimet që ata zakonisht bëjnë për të mos i lënë të kalojnë janë të llojit të mëposhtëm:

 • I çrregullt shumë.
 • Mund të jetë i bezdisshëm për turistët e tjerë.
 • Ju mund të mbani "kafshë" të tjera për shokët, të tilla si pleshtat, rriqrat, etj.

Por ata prej nesh që kanë një kafshë shtëpiake, dhe aq më tepër, ata prej nesh që duan të marrin kafshën tonë me vete kudo, kujdesen perfekt për të, kështu që ata janë mjaft të pastër dhe zakonisht janë mjaft të sjellshëm.

Në mënyrë që ata të mos ju presin me kafshën tuaj, ne do t'ju tregojmë një seri plazhesh në të gjithë Spanjën, ku ata mund të shkojnë me ta pa problem. Merrni qenin tuaj në plazh dhe argëtohuni shumë.

Plazhet spanjolle që lejojnë kafshët shtëpiake

Galicia

 • Plazhi San Román dhe Zona e Madhe, O Vicedo.
 • O Plazhi Espiño, O Grove.

 • Plazhi Arenal, Një Pobra da Caramiñal.

Katalonjës

 • Kovi La Musclera, Arenys de Mar.

 • Kovi i La Picòrdia, Arenys de Mar.

 • Plazhi Riumar, Deltebre.

 • Plazhi Bon Caponet, La Ametlla de Mar.

 • Cala del Cementiri, La Ametlla de Mar.

 • Plazhi La Rubina, Empuria Brava.

 • Plazhi Aiguadolç, Vilanova i La Geltrú.

 • Plazhi El Cavaió, Arenys de Mar.

 • Plazhi La Platera, L'Estartit.

Merrni qenin tuaj në plazh 2

Cantabria

 • Plazhi Brazomar në Arcisero, Castro-Urdiales.

 • Plazhi Dicido në Cargadero de Mioño, Castro-Urdiales.

 • Plazhi Oriñón, Castro-Urdiales.
 • Plazhi Berría, Santoña.

Andaluzi

 • El Espigón, në Huelva.
 • Plazhi Cuesta Maneli, Huelva.
 • Plazhi Isla Canela, në Ayamonte (Huelva).
 • Plazhi El Castillo, në Fuengirola.

 • Plazhi La Araña, në Malaga.

 • Cala del Moral, në Rincón de la Victoria.

 • Plazhi Castillo de Macenas, në Mojácar.

 • Playacan dhe El Cable, në Motril.

 • Plazhi Playa Ancha dhe Playa de la Sal, në Casares.

 • Plazhi El Ejido, në Mijas.

 • Plazhi Las Tres Piedras, në Chipiona (Cádiz).
 • Plazhi Los Bajos, në Roquetas de Mar (Almería).

Comunidad Valenciana

 • Plazhi Aiguaoliva, Vinaròs.

 • Playa de l'Ahuir / Playa Can, Gandía.

 • Plazhi Cala Estaca / Plazhi Flamenca, Orihuela Costa.

 • Plazhi Los Tusales, Guadamar del Segura.

 • Plazhi Los Saladares, Urbanova.

 • Cala de la Palmera, Cabo de las Huertas.

 • Plazhi Punta del Riu, El Campello.

Murcia

 • Plazhi Gachero, në Mazarrón.

 • Plazhi Cobaticas, në Mazarrón.

 • Plazhi Las Moreras, në Mazarrón.

Balearic Islands

 • Plazhi Binigaus, në Es Migjorn Gran.

 • Cala Fustam, në Es Migjorn Gran.

 • Cala Escorxada, në Es Migjorn Gran.

 • Cala Pudent, në Es Mercadal.

 • Plazhi Ses Roquetes dhe Es Faralló, në Santa Eulalia del Río.

 • Plazhi Llenaire, në Port de Pollença.

 • Plazhi Na Patana, në Santa Margalida.

 • Plazhi Es Carnatge, në Palma de Mallorca.

 • Cala Gamba, në Palma de Mallorca.

 • Cala Blanca, në Andratx.

Ishujt Kanarie

 • Plazhi Los Tres Peos dhe Plazhi Los Cuervitos, në Agüimes (Las Palmas de Gran Canaria).
 • Plazhet Bocabarranco dhe Jinámar, në Las Palmas de Gran Canaria.

 • Plazhi Los Guirres, Plazhi El Volcán, Plazhi Nueva dhe Tazacorte, në La Palma.

 • Plazhi El Puertito, në Güímar (Tenerife).

 • Plazhi El Confital dhe Playa del Horno, në Granadilla de Abona (Tenerife).

 • Plazhi El Cabezo, në Granadilla de Abona (Tenerife).

 • Plazhi Las Coloradas dhe El Afre Beach, Yaiza (Lanzarote).

Merrni qenin tuaj në plazh

Këshilla për të shkuar me qenin tuaj në plazh

 • Para se të niseni për në plazh duhet të siguroheni që i keni të gjitha enë për qen: lodër, shatërvan i pijshëm, ujë, ushqim, letra në rregull (në rast se ndodh diçka), çanta për të mbledhur "nevojat" e tij dhe mbrojtës për jastëkët nëse është i vogël dhe ka këmbë delikate.
 • Në plazh, është normale që ecni dhe vraponi nëpër vende të caktuara (me pak njerëz, në mënyrë që të mos shqetësojnë), por në orët e rrezatimit diellor më të madh, mbajeni atë nën ombrellë në hije dhe me pirësin e tij plot ujë gjithmonë.
 • Nëse dëshironi qenin tuaj lahet në det, shikoni për një faqe me i cekët dhe pa ënjtje. Në këtë mënyrë do të ndiheni më të sigurt dhe komod.
 • Pasi të shkojmë në shtëpi tek ai jepini atij një banjë të mirë me ujë të ngrohtë dhe xhel special për qentë, dhe sigurohuni që ta pastroni mirë nga kallami dhe rëra. Kontrolloni veshët e tyre mirë para se të largoheni nga banjo për t'u siguruar që nuk ka mbetur asnjë rërë në asnjë cep.

Tani ju vetëm duhet të merrni një çadër, ujë, pak ushqim dhe qenin tuaj ... Mos e lini në shtëpi! Ai gjithashtu ka të drejtë për një pushim dhe të jetë në gjendje të shkelë në rërën e plazhit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*