The View, restoranti rrotullues

Restorant View, New York

Me siguri ju keni parë shumë herë në televizion restorante rrotulluese nga Shtetet e Bashkuara, dhe me siguri në të njëjtën kohë keni menduar se do të ishte një ide e mirë ta çonit partnerin tuaj atje dhe të shijoni një darkë romantike. Epo, përgatitni stomakun dhe portofolin sepse do t'ju tregoj se ku mund ta bëni në New York.

Nuk e di nëse keni dëgjuar për të Hotel Marriott Marquis, e cila është në Broadway, shumë afër Times Square. Isshtë një nga hotelet më luksoze dhe të shtrenjta në New York, dhe ky hotel, në katin e 47-të, ndodhet Pamja, i vetmi restorant rrotullues në qytet.

Të gjithë ata që kanë kaluar nëpër këtë sit kanë pranuar të më thonë të njëjtën gjë: ushqimi është mjaft i dobët, por gjëja më e rëndësishme në këtë rast, pikëpamjet, ia vlen. Kështu që ju paralajmëroj paraprakisht që, pavarësisht se jeni disi i shtrenjtë, nuk do të shijoni ushqim cilësor, sidomos shuplakë, por po të pamjeve madhështore, e cila në fund të fundit është ajo që të gjithë presin kur të shkojnë në atë vend.

Ka dy kate, njëri është nje restorant, ku padyshim që ju hani më mirë, por është shumë e shtrenjtë, dhe një tjetër është shuplaka, ku hani më keq, por më lirë. Për të shkuar te e para, është më mirë të rezervoni paraprakisht në internet, dhe kështu të merrni një tryezë të mirë pranë dritares. Për të shkuar te e dyta, mund të bëni edhe rezervimin, megjithëse nuk është e vështirë të gjesh një vend të mirë nëse parashikon pak darkë dhe shkon disa minuta para orës 6 të pasdites.

Cilën mundësi të zgjidhni, shpresoj ta shijoni dhe mos të merrni shumë mend, pasi në fillim, ndjesia e kthimit është mjaft e çuditshme, megjithëse duhet rreth një orë për të përfunduar një kthesë të plotë.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*