Blerja në Kinë: Tregjet e Shangait (Pjesa 2)

Ne vazhdojmë të dimë më shumë tregjet e Shanghai dhe ne gjetëm Shanghai longhua. Shtë një treg ku mund të gjesh rroba dhe dhurata kudo. Shtë një treg në ajër të hapur, plot me tezga rrugësh që ofrojnë mall shumë i lirë. Nëse dëshironi të arrini këtu duhet të shkoni në adresën e mëposhtme: Calle Longhua 2465. Një referencë është se është shumë afër Tempullit Longhua kështu që ju mund t'i tregoni shoferit të taksisë që t'ju sjellë këtu pa ndonjë problem. Alsoshtë gjithashtu e nevojshme të tregohet se shitësit hapin tezgat e tyre në 10 të mëngjesit, deri në 6 të pasdites. Në fakt është shumë si Yatai Xinyang Market kështu mund të gjesh shumë objekte të falsifikuara.


kredi: a_laubner

Timeshtë koha për të lëvizur drejt Shanghai Bund South Loom Market. Shtë një vend 3 katësh ku do të gjeni të gjitha pëlhurat dhe rrobat që dëshironi. Likeshtë si një parajsë rrobaqepëse. Orët e funksionimit janë nga 10 në mëngjes deri në 7 të natës dhe ndodhet pikërisht afër Bund të Shangait. Nëse jeni një person i cili i është përkushtuar modës, atëherë nuk duhet ta humbisni këtë vend. Ju do të keni mundësinë për të marrë të gjitha llojet e pëlhurave për të hartuar pallto, këmisha, funde, fustane, etj.. Ju gjithashtu do të doni të dini se të gjitha tezgat kanë një rrobaqepës, kështu që nëse ju bën të blini një fustan me mesataren tuaj në atë moment ju mund ta bëni. Sigurisht, afati i dorëzimit të produkteve është një javë. Padyshim që këtu mund të gjesh edhe rroba false nga markat e mëdha. Thjesht tregojuni atyre se cili është modeli dhe marka e zgjedhjes suaj dhe voila, një veshje saktësisht e barabartë me disa dollarë.


kredi: andydoro

Le të takojmë një treg tjetër pëlhurash. Bëhet fjalë për Shanghai Shiliu Puhong Qixiang. Ashtu si tregu i mëparshëm i rrobave, gjithashtu ka 3 kate plot dyqane rrobaqepese. Vendndodhja e tij dihet gjithashtu nga të gjithë banorët e qytetit pasi është shumë afër kopshteve Yuyuan, konkretisht në rrugën Dongmen. Ky treg është i hapur për publikun nga ora 10 e mëngjesit deri në orën 6 të pasdites. E mira e këtij vendi është se nuk është aq turistik sa të tjerët, kështu që ecja nëpër të është shumë më e qetë. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë se ato kanë më pak larmi ose cilësi. Përkundrazi, këtu mund të gjesh lesh kashmiri, mëndafshi, liri, leshi dhe pambuku me çmime shumë të lira. A guxoni të blini një veshje?


kredi: Kramçang

Le të ndryshojmë titullin dhe titullin. Koha për të shkuar në Tregu i Luleve dhe Kafshëve. Almostshtë pothuajse një labirint i furnitorëve të kafshëve shtëpiake si zogjtë dhe peshqit, si dhe produkteve për kujdesin dhe ushqimin e tyre. A e dini se këtu ju mund të gjeni crickets dhe worms për të ushqyer kafshën tuaj? Pa dyshim, një dietë mjaft kurioze. Orari i punës është nga 10 në mëngjes deri në 6 pasdite. Pa dyshim, një vend shumë i rekomanduar për të vizituar. Ku tjetër në botë do të gjeni një treg të ngjashëm? Mos e humb atë!

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*