Planifikimi i udhëtimit tuaj: 1.- Fluturimi për në Azi.

1.- Për udhëtarin e pavarur, aeroporti i mbërritjes nuk ka rëndësi.

Shtë e qartë se pasi të vendosni datat e pushimeve gjëja e parë është të kërkoni një biletë avioni. Nëse nuk kemi kohë shumë të kufizuar, zakonisht nuk na intereson destinacioni specifik i kësaj bilete, ne kërkojmë një fluturim për në Azinë Juglindore që është fitimprurës për ne. Nuk ka rëndësi nëse do Bangkok, Kuala Lumpur, Hong Kong o SingaporeNga këto 4 kryeqytete është shumë e lehtë të fluturoni për në destinacione të tjera me çmime shumë konkurruese me me kosto të ulët Aziatike (të cilët janë edhe më shumë) me kosto të ulët sesa ato evropiane), dhe në të gjitha rastet, megjithëse nuk llogariten snobë, këto qytete ia vlejnë shumë a ndalim (një ndalesë gjatë rrugës).

Unë gjithmonë zgjedh ta zgjas udhëtimin sa më shumë që të jetë e mundur. Pjesa më e shtrenjtë e një udhëtimi në Azinë Juglindore është fluturimi, qëndrimi mund të jetë shumë i lirë, kështu që ia vlen të përfitoni nga udhëtimi dhe të kaloni një numër të mirë ditësh. Udhëtimet prej më pak se 1 javë janë të parealizueshme, ju tashmë e humbni 1 ditë në një mënyrë dhe një tjetër në një kthim, shtoni jetlag dhe nuk paguan. 15 ditë është mirë, por nuk kalon, sepse me lehtësinë për të kaluar zonën gjithmonë do të dëshironit të keni vizituar një destinacion tjetër, ose të kaloni disa ditë më shumë duke pushuar në një plazh parajsor. Pas 3 javësh gjërat bëhen interesante.

Shumë kompani ajrore fluturojnë për në Bangkok, Singapore, Hong Kong y Kuala Lumpur, nga e tyre si Thai Airways, Singapore Air, Cathay Pacific o Linjat Ajrore Malajziane, madje edhe ato evropiane si Lufthansa, KLM, Air France, British Airways… Lista është e pafund. Me kaq shumë opsione, është më mirë të shkosh te Rrëmbyesi ose një motor kërkimi tjetër fluturimi, i cili do të na ofrojë normën më të mirë për të arritur.

Nëse kombinoni një farë fleksibiliteti në ditët e nisjes dhe kthimit, me fleksibilitetin në aeroportin e hyrjes në Azinë Juglindore dhe duke pasur parasysh numrin e madh të linjave ajrore që ofrojnë këto destinacione, është mjaft e lehtë të merrni një normë konkurruese. Për t'ju dhënë një ide, nëse një biletë turistike me një çmim normal është rreth 1.000 €, është e mundshme të merrni fluturimin edhe për rreth 500 €.

-

2.- Mikpritja aziatike që nga momenti i parë, aq më mirë.

Fluturimi është i gjatë (10 deri në 14 orë) dhe varësisht nga sa lehtë fle mund të jetë torturë. Pra, zgjedhja e një linje ajrore të mirë mund të sjellë ndryshimin. Shmangni linjat ajrore si Turqishtja ose Aeroflot, ato janë të lira, por shumë të pakëndshme.

Spanjollët shpesh befasohen nga niveli mesatar i linjave ajrore të Azisë Juglindore. Por është shumë më mirë të fluturosh me të Singapore për të fluturuar me të Lufthansa, për shembull. Unë nuk e them atë Lufthansa Ashtë një kompani ajrore e keqe, vetëm aziatikët janë një hap përpara kur bëhet fjalë për mikpritjen. Singapore y Cathay janë së bashku me linjat ajrore të Emiratet Arabe më i miri në botë. Pra, është interesante të zgjidhni një prej tyre.

Ky është një mundësi tjetër, në vend që të ndalemi Amsterdam, Frankfurt ose Londër, mund të fluturoni përmes Emirates dhe bëj një ndalim en Dubai. Gjithmonë kam dashur ta bëj. Dhe është më shumë se e vlefshme për kaq shumë Singapore si për të Kuala Lumpur, të dy kanë shumë lidhje.

-

3.- Fluturimi në biznes ... shpresojmë!

Nëse ajo që po kërkoni është rehati, një mundësi është të fluturoni në biznes ... dhe jo, nuk po bëj shaka. Edhe pse bileta Madrid - Singapore nga Singapore Air mund të kushtojë lehtësisht 8.000 €, është e mundur të gjesh oferta konkurruese nëse nuk janë të përballueshme. Asnjëherë nuk do t'ju kushtojë njësoj si të shkoni si turist, por është e mundur që të mund të fluturoni brenda biznes për dy herë sa do të kushtonte si turist.

Klasat e biznesit në Singapore Air

Thai, Cathay ose Singapore Ata zakonisht marrin 2 × 1 oferta në verë dhe nganjëherë mund të shtohet në një zbritje të mirë. Me këto oferta është e mundur të fluturoni në biznes për pak më shumë se 2.000 €. Nëse nuk keni fluturuar kurrë në biznes, më besoni, njerëzit paguajnë aq shumë për diçka. Nga mosha të caktuara dhe nëse jeni mbipeshë ose më saktë i madh, mund të paguajë. Ne po flasim për sedilje të buta që mbështesin 180º dhe janë si shtretër dhe që lejojnë më të pikturuarit të flenë gjatë gjithë udhëtimit dhe të arrijnë në destinacionin e tyre të freskët si një trëndafil.

-

4.- World Traveller Plus: biznesi i të varfërve, ose turisti i të pasurve.

Një mundësi më shumë, në gjysmë të rrugës midis biznesit dhe turistit është klasa Traveller Plus British Airways World. Nuk arrin komoditetin ekstrem të klasit të biznesit, por është shumë më komod sesa turistik dhe vetëm pak më i shtrenjtë. Për t'ju dhënë një ide, në një ekonomi 747 ka 3 vende në rreshtat në anët, kështu që ju gjithmonë përfundoni me partnerin tuaj në njërën anë dhe një Australian të shëndoshë që pi birrë në anën tjetër. Në Traveller Plus shkojnë vetëm 2 vende më të gjera. Dhe në qendër ka 2 palë vende të barabarta. Vendet janë më të gjera, janë më larg (17 cm më shumë se në turistë) dhe mbështeten shumë më tepër.

World Traveller Plus në British Airways.

Ne u përpoqëm këtë verë dhe siç thotë slogani, ia vlen ndryshimi (ia vlen diferenca… në çmim).

Virgin Atlantic ka një klasë të ngjashme dhe ofron fluturime për në Shanghai y Hong Kong.

-

Në këstin tjetër do të rishikoj koston e ulët të Azisë Juglindore.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*