Plazhi Woolacombe, një plazh në Mbretërinë e Bashkuar

Plazhi Woolacombe

Ne zakonisht nuk shkojmë në zona si Mbretëria e Bashkuar ose Skocia për të parë plazhe, sepse moti zakonisht nuk është i mirë. Por kjo nuk do të thotë që ato nuk janë vende ku mund të gjesh zona me rërë spektakolare dhe vërtet të bukura nga të cilat mund të përfitosh. Plazhi Woolacombe Isshtë një nga ato plazhet që janë mahnitës.

Ky plazh konsiderohet si një nga më të mirët në Evropë Angli, kështu që është një vend për të shkuar nëse jemi me pushime. Sidoqoftë, siç kemi thënë, moti rrallë shoqëron, vetëm gjatë sezonit të verës. Sidoqoftë, nuk është vetëm një vend për të bërë banja dielli, pasi bukuria e saj natyrore është një tërheqje më vete.

Ky plazh është një zonë shumë e gjerë me rërë, pesë kilometra të gjatë dhe mjaft të gjerë, kështu që është e mundur të shohësh njerëz gjatë gjithë vitit, ose duke ecur, duke vrapuar ose duke pushuar në një mjedis natyror. Ajo është e rrethuar nga shkëmbinjtë dhe ka disa zona me shtëpi, por në përgjithësi ekziston një mjedis shumë i natyrshëm dhe i vetmuar, ideal për adhuruesit e qetësisë.

Ky plazh ndodhet në zonën e Devon i Veriut, dhe i është dhënë flamuri blu. Isshtë një vend ideal për familjet dhe sërfistët dhe është bërë një hapësirë ​​në të cilën mund të shijoni sportet dhe disa ditë me diell gjatë verës. Në sezonin e lartë ata gjithashtu kanë një roje shpëtimi dhe shërbim sigurie.

Është një plazhi familjar sepse është mjaft e qetë, komunikohet mirë dhe ka zona me ujëra të sigurta dhe të cekëta. Por është gjithashtu i njohur mirë nga surfuesit, pasi ka një turne ndërkombëtar në të. Ka edhe shkolla për të mësuar të shijojnë këtë sport. Për të arritur atje ka autobusë dhe një parking të madh në zonë, me qasje të lehtë për gjithçka.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*