Plazhe lakuriq të paharrueshme në Hawaii

Plazhi Hawaii

Nëse keni menduar ndonjëherë për një pushim idilik, mund ta keni bërë duke fantazuar se jeni në Hawaii në një nga ishujt e tij parajsorë. Ne nuk mund ta mohojmë atë, shkoni te Hawaii është ëndrra e shumë vetave prej nesh dhe duke menduar për të është duke menduar për plazhe të pabesueshme, temperatura të mira dhe një mojito të shijshme ndërsa ne jemi shtrirë në një shtrat i varur pa menduar për asgjë tjetër përveçse të ndiejmë flladin e detit në lëkurën tonë.

Nëse jeni një person që ju pëlqen praktikoni nudizmin, atëherë është e mundur që Hawaii është padyshim një destinacion tjetër për tu shtuar pushimeve tuaja. Hawaii ka një anë liberale dhe të lumtur që ju mund të jeni të interesuar ta dini. Megjithëse duhet të keni disa gjëra të qarta që të jeni në gjendje të shkoni në Hawaii për të shijuar pushimet tuaja pa pasur probleme me autoritetet.

Lakuriqësia është e paligjshme në Hawaii

Bregu i detit në plazhin e Havait

Ashtu është, lakuriqësia është e paligjshme në Hawai… Në të gjitha plazhet e shtetit të Hawaiit. Por sigurisht, ju duhet të merrni parasysh rregulloret e vendosura dhe të njihni ligjin në mënyrë që të dini se ku mund të praktikoni nudizëm dhe ku nuk mund të mendoni as për të hequr pantallonat.

Gjëja zyrtare është se nudo është plotësisht e ndaluar, por siç e dini, jo gjithmonë gjithçka është ajo që duket. Për këtë arsye, ka plazhe që janë shumë të njohura sepse njerëzit praktikojnë nudizëm, shkojnë topless ose ndoshta përdorin rroba dhe rroba banje si një mundësi ... dhe askush nuk ju shikon çuditërisht dhe aq më pak do t'ju tregojë për ta bërë atë.

Shtë e qartë se njerëzit nuk mund të shkojnë lakuriq në rrugë ose të hyjnë në qendrat tregtare duke praktikuar nudizëm. Nëse kjo do të ndodhte, ka shumë të ngjarë që atëherë ata të kenë probleme me autoritetet shtetërore dhe madje që të përfundojnë të burgosur për skandal publik. Nëse shkoni me pushime në Hawaii dhe dëshironi të praktikoni nudizëm, duhet të kërkoni vende ku lejohet ta bëni këtë.

Plazhet nudo në Hawaii

Edhe pse siç e kam përmendur më lart në shtetin e Hawaiit Nudizmi ose lakuriqësia nuk lejohet në asnjë fushë të shtetit të tyre, ka disa vende ku ata janë më fleksibël me këto rregulla dhe ju mund të shijoni këtë ndjenjë dhe lidhje çliruese me brendësinë tuaj dhe me natyrën. Dua të them disa nga plazhet e saj.

Nëse po mendoni të shkoni në Hawaii me pushime, përveç që jeni shumë me fat sepse mund të shijoni plazhet dhe temperaturën e saj të pabesueshme ... ju gjithashtu mund të shijoni nudizmin nëse kjo është ajo që dëshironi të bëni. Për këtë, mos i humbni detajet e pikave të mëposhtme.

Plazhi i Portit Honokahau

Plazhi Hawaii

Ky plazh ndodhet në Parkun Historik Kombëtar Kalolo-Honokohau dhenë Bregun e Kona, në veri të Honolokohau. Për të arritur atje do të duhet të kërkoni autostradën 19 dhe të vazhdoni përgjatë saj derisa të gjeni shenjat në plazh.

Në veri të këtij plazhi ka një vend të rërë ari shumë e njohur për bukurinë e saj ekstreme, por edhe sepse është një plazh homoseksualësh. Ky plazh frekuentohet vetëm nga njerëzit homoseksualë.

Shtë një plazh që është mjaft e mbushur me njerëz rregullisht kështu që gjetja e një vendi intimiteti për të qenë vetëm ose me partnerin tuaj mund të bëhet një odise. Por ju nuk duhet të shqetësoheni për sigurinë sepse në këtë park federal personeli i kualifikuar është në dispozicion për t'u siguruar që gjithçka është në rregull në të gjitha cepat e parkut kombëtar. Plazhi i këtij parku është shumë popullor falë bukurisë, klimës dhe mundësive të sporteve që mund të bëhen. Shumë njerëz vijnë të motivuar nga të gjitha këto arsye.

Plazhi Kenia

Bregu i Havait

Një vend i dytë ku ka fleksibilitet dhe ju mund të praktikoni nudizëm ose veshja rastësore është në Plazhin Kenia. Këtë plazh mund ta gjeni në rrethin e Puna-s. Për të arritur atje, duhet të kërkoni autostradën 137 dhe të vazhdoni përgjatë saj derisa të arrini shënuesin në miljen 19. Atëherë do të duhet të ndiqni treguesit derisa të arrini këtë plazh të shkëlqyeshëm ku mund të shijoni motin e mirë dhe lidhjen tuaj me botë. që të rrethon.

Ky plazh është të mbrojtur nga një gumë dhe pemë shumë të larta, duke krijuar një shtypje tepër të bukur. Sidoqoftë, duhet ta dini se kushtet për not në këtë vend janë të rrezikshme dhe se është më mirë që të shmangni bërjen e tij. Në këtë plazh ka rryma të forta dhe valë të mëdha.

Megjithëse ekzistojnë të gjitha këto kushte të pafavorshme, plazhi është akoma plazh shume i njohur për njerëzit që jetojnë në zonë dhe për turistët nga e gjithë bota.

Avulli Vent Beach

Plazhi Havai

Edhe pse nëse fakti që plazhi i përmendur në pikën e mëparshme nuk ju lejon të shijoni një banjë të sigurt që nuk ju pëlqen, atëherë gjëja më e mirë që mund të bëni është të gjeni një vend tjetër për të shijuar plazhin, nudizmin dhe notin në det. Në këtë kuptim ju mund të shkoni në plazhin e Vrimave me Avull.

Shtë afër Hilo, dhe ju do të duhet të ndiqni Autostradën 130 derisa të arrini miljen 15. Veshjet në këtë plazh janë opsionale dhe ju mund të notoni në det dhe të shijoni shpellat natyrore që ekzistojnë, ato janë të pabesueshme dhe ju do t'i doni. Duhet ta dini se kjo zonë është një pronë private por pronarët i lejojnë njerëzit të hyjnë në plazhet e tyre në mënyrë që ata të mund të shijojnë si ata, në këtë zonë të pabesueshme të planetit.

Por pronarët jetojnë atje në shtëpinë e tyre, saktësisht në një shtëpi të madhe që është afër plazhit dhe që të gjithë e njohin si "Bujtina me avull". Nëse doni të vini t'i përshëndesni dhe t'i falënderoni që na lejuan të jemi në plazhin e tyre, ata me siguri do të duan të ju përshëndesin.

Plazhi i Gomarit

Isshtë një plazh i katërt që unë kam lënë për vendin e fundit, por është po aq i rëndësishëm sa të tjerët që unë kam përmendur. Dua të them Plazhin e Gomaricës. Isshtë një plazh që ndodhet disa kilometra në veri. Nuk është një plazh i dukshëm nga rruga dhe mund të arrihet vetëm në këmbë. Vlen të hetohet për të arritur tek ajo, sepse kur ta bësh ... nuk do të duash të largohesh.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*