Plazhet më të mira në Cádiz për të kaluar verën

Plazhi i Bolonjës

Ka shumë njerëz të dashuruar me Cádiz, me motin e tij të mirë, njerëzit miqësorë, partitë e tij dhe veçanërisht plazhet e tij mbresëlënëse. Disa urbane, disa të egra dhe të tjera për sportistët. Plazhet e Cádiz Ato janë për të gjitha shijet, dhe ne kemi vendosur të kërkojmë ato që pëlqejnë më shumë, për të bërë një rrugë interesante përmes tyre.

Nëse gjatë kësaj vere doni të shijoni plazhin dhe po mendoni për një largim, asgjë më mirë sesa të shkoni në provincën e Cádiz, ku disa nga plazhet më të mira në Andaluzi. Pa dyshim që do të jeni në gjendje të shijoni hapësira natyrore me bukuri të madhe, dhe zona me rërë të pabesueshme, secila me veçoritë e saj.

Plazhi i Bolonjës

Plazhi i Bolonjës

Ne fillojmë me plazhin e Bolonjës, plazh i egër kuintesencial, e vendosur në Tarifa, dhe ku ka shumë për të parë dhe bërë. Vizita juaj është thelbësore, duke qenë një nga më të famshmet, e cila zgjidhet pothuajse gjithmonë në renditjen e plazheve më të mira në të gjithë Spanjën. Në të mund të ecësh nëpër dunat natyrore, një peizazh spektakolar rëre që lëviz çdo vit. Alsoshtë gjithashtu e mundur të vizitoni rrënojat romake të Baelo Claudia, një qytet që ekzistonte në kohët fenikase dhe romake. Një plazh i gjatë katër kilometra, me rërë shumë të hollë dhe një fllad dhe valë ideale për sportet ujore.

Plazhi Roche

Plazhi Roche

Ky plazh ndodhet në Conil de la Frontera, para urbanizimit me të njëjtin emër. Ju duhet ta lini makinën tuaj në një nga katër vendet e parkimit pranë urbanizimit dhe më pas të shkoni në këtë vend, duke kaluar nëpër disa vendkalime prej druri që të çojnë direkt në plazh. Një plazh prej rreth dy kilometrash, i qetë dhe me të gjitha shërbimet.

Plazhi Valdevaqueros

Valdevaqueros

Ky plazh ndodhet në zonën Tarifa, plazhet e të cilit janë veçanërisht të famshëm për atë erë që bën të mundur praktikimin e sporteve si p.sh. shfletim kites ose rrëshqitje në ajër. Plazhi shpesh është plot me qiftë kudo, nga të gjithë atletët amatorë. Shtë një plazh me një profil mjaft të egër, megjithëse gjithmonë ka shumë turizëm. Isshtë ideale sidomos nëse duam të fillojmë një nga këto sporte ose ta shijojmë së bashku me adhuruesit e tjerë.

Punta Paloma

Punta Paloma

Nëse lodhemi nga zonat me rërë më turistike, gjithmonë mund të shkojmë në plazhe si ky, Punta Paloma, 10 kilometra nga Tarifa. Eshte nje plazh i qetë me një zonë duneAjo gjithashtu ka veçantinë që ekziston një zonë ku mund të kapni baltë që është e mirë për shëndetin tuaj, kështu që është e zakonshme të shohësh njerëz me baltë duke ecur përgjatë plazhit. Një vizitë shumë e plotë për të shijuar thelbin e natyrës. Dhe gjithashtu ka një parking të madh afër, megjithëse jo shumë shërbime.

Plazhi El Palmar de Vejer

Plazhi El Palmar

Ky plazh është mjaft i qetë, dhe ka ujëra të cekëta, duke e bërë atë të përsosur për familjet. Përveç kësaj, ai ka shumë shërbime aty pranë, kështu që është i përsosur nëse duam një plazh të rehatshëm në këtë kuptim. Ka madje qetëso zonat drejt zonës së Kullës, të cilat vendosin baret për të shijuar një relaksim të vogël në plazh.

Plazhi i Costilla

Plazhi i Costilla

Ky është një plazh që është shumë i rehatshëm dhe që është më i ngarkuari sepse është një plazh urban, i vendosur në Popullsia Rota. Ka rërë të artë, valë të vogla dhe ujëra të pastra. Gjatë verës është mjaft e ngarkuar, pasi është plazhi kryesor i qytetit, por në këmbim kemi të gjitha llojet e shërbimeve brenda distancës në këmbë, nga restorantet në bare dhe dyqane.

Plazhi Barrosa

Plazhi Barrosa

Një plazh i madh i vendosur në Chiclana de la Frontera, i gjatë tetë kilometra. Plazhi Barrosa konsiderohet nga Loma del Puerco në shkëmbinjtë e Sancti Petri. Plazhi është konsiderohet i ndarë në tre sektorë, me të parën afër Conil, ku ndodhen hotelet e mëdha, zona qendrore me rezidencat verore dhe zona më veriore, e cila është një zonë me shëtitore dhe shumë shërbime, më e rekomanduara nëse arrijmë në këtë plazh të shijojmë një jetë të gjallë Atmosferë. Përveç kësaj, është gjithashtu një plazh i rekomanduar për familjet, me shërbime, rërë të hollë dhe të pastër dhe ujëra të cekëta, pa shumë valë.

Plazhi Zahara de los Atunes

Zahara de los Atunes

Njihet gjithashtu si Plazhi Virgen del CarmenIsshtë një plazh i shkëlqyer edhe për familjet. Isshtë një plazh i vendosur pranë qytetit Zahara de los Atunes, një vend ku mund të shohësh akoma anijet e peshkimit të atyre që kryejnë këtë aktivitet stërgjyshëror. Gjithashtu, si një kuriozitet, ju mund të shihni një anije të bllokuar në breg, të quajtur Gibralfaro, e cila ka qenë atje që nga viti 1902, dhe që sot duket se është një tjetër atraksion turistik në plazh.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*