Plazhet më të mira në Kroaci

Plazhet kroate

Ndërsa tashmë duhet të jemi duke menduar për destinacionet e pushimeve për Pashkë, ato në të cilat kërkojmë diell dhe mot të mirë, do të flasim për plazhet më të mira në Kroaci. Ky është një destinacion që është në modë, me më shumë se 1.700 kilometra vijë bregdetare të lara nga deti Deti Adriatik. Në këto brigje do të gjejmë plazhe të bukura ku mund të lahemi dhe të shijojmë peizazhin kroat.

Sot ju kemi sjellë një përzgjedhje plazhesh ku padyshim jo gjithçka që duhet të jetë, sepse ne e dimë që në Kroaci, me të gjitha brigjet dhe ishujt e saj, është normale që ka shumë më shumë zona me rërë që meritojnë të jenë në renditjen e më të mirë Sidoqoftë, këto pak plazhe për të cilat do të flasim janë arsye e mjaftueshme për të planifikuar një tjetër. largimi në Kroaci dhe merr bikini në valixhe.

Zlatni Rat në Ishullin Braç

Zlatni Rat

Nëse flasim për plazhe të famshëm në Kroaci, ky është një nga më të njohurit në të gjithë botën për formën e tij të veçantë. Ky plazh është në ishullin Braç, në qytetin Bol, në jug të ishullit dhe dallohet për në forma e bririt që fiton plazhin, me një pështymë rëre që shkon më shumë se gjysmë kilometri në det. Me siguri keni parë ndonjëherë një fotografi të këtij plazhi, pasi është një nga më të njohurit në Kroaci. Miu Zlatni ka këtë majë, e cila mund të ndryshojë formën sipas erës, dhe është një zonë që surfers e duan, sepse gjithmonë ekzistojnë kushte të mira të erës. Shtë një vend shumë turistik dhe me siguri do të takojmë shumë njerëz, por vizita ia vlen.

Punta Rata në Brela

Pika e Miut

Ky plazh u përfshi në Forbes si një nga plazhet më të mira në botë. Ne nuk e dimë nëse është kështu, por kjo konsiderohet a plazh i mrekullueshëm për familjet. Isshtë një plazh me guralecë edhe pse ka një zonë ranore në hyrje të ujit dhe zona të cekëta, kështu që është një vend shumë i sigurt për fëmijët. Përveç kësaj, është turistik dhe ka të gjitha llojet e shërbimeve për të kaluar një ditë të mrekullueshme duke shijuar plazhin. Shtë në zonën e Brelës dhe është gjithashtu një vend ideal për sportet ujore.

Banje në Dubrovnik

banje

Ky është një plazh i vendosur në Dubrovniku i plotë. Meqenëse është një nga qytetet më të vizituara në Kroaci, dhe meqenëse plazhi është mjaft i vogël, zakonisht është shumë i mbushur me njerëz. Megjithëse në çdo rast, është një ide e mirë të ndaleni për të parë mjedisin ose për të shijuar shërbimet e tij, me shtretër Baline, tubmonas dhe bare plazhi. Mënyra më e mirë për t’u freskuar pas një shëtitje nëpër qytet duke shijuar atmosferën e një prej plazheve më të famshme urbane në Kroaci.

Rajska në ishullin Rab

Rajska

Ky plazh i bukur dhe i gjerë ndodhet dymbëdhjetë kilometra nga qyteti i vjetër i Rab, në ishullin Rab. Shtë në një gji të hapur në qytetin e Lopar. Ky është një tjetër nga ato plazhet ideale për të vizituar me fëmijë, pasi ka ujëra të cekëta dhe shërbim të shpëtimit. Ai gjithashtu ka shumë shërbime të tjera, me bare dhe vende për të provuar kuzhinën lokale. Një vend i qetë me pamje të bukur të hapësirave natyrore dhe veçanërisht një plazh shumë të gjerë gati dy kilometra për larje.

Stiniva në ishullin Vis

stiniva

Stiniva është një tjetër plazh që unë do të na jepja për të bërë një post më vete, dhe ky është padyshim një nga zbulimet më të mëdha të plazheve në Kroaci. Ky plazh ndodhet në ishullin Vis, dhe është një zonë me rërë që fshihet midis shkëmbinjve dhe shkëmbinjve. Kjo është pikërisht arsyeja pse nuk është një vend shumë i mbushur me njerëz. Për të arritur tek ajo, ne mund të ecim përgjatë shtigjeve që të çojnë në plazh, ose mund të shkojmë me anije. Shtë në jug të ishullit, afër qytetit Marina Zemlja. Onlyshtë vetëm rreth tridhjetë metra i gjatë, dhe një bar plazhi për të pirë një pije, megjithëse çmimet janë zakonisht të larta sepse nuk ka asgjë më afër. Ka avantazhin që ne gjithmonë mund të gjejmë një hije falë shkëmbinjve përreth dhe ne do të ndihemi sikur të jemi në një ishull të shkretë, të izoluar nga pjesa tjetër e botës. Shtë një plazh me guralecë që padyshim ia vlen të vizitohet.

Plazhi D Zrce në ishullin Pag

zrce

Ne përfundojmë me një plazh të vendosur në veriperëndim të ishullit Pag. Plazhi Zrce, një vend që sot është në modë tek të rinjtë për shkak të klube plazhi. Në këto klube festa zgjat nga pasdite deri në agim. Një vend për t’u argëtuar midis larjes dhe larjes, dhe për të shijuar të gjitha shërbimet e tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*