Plazhet nudiste në Tenerife

Plazh lakuriq

La Ishulli Tenerife është një nga destinacionet më të kërkuara në Spanjë për klimën e saj të shkëlqyer të ngrohtë gjatë gjithë vitit dhe për numrin e madh të plazheve që ka. Shumë nga këto janë plazhe lakuriq dhe ju lejojnë të bëni naturizëm në heshtje ndërsa shijoni diellin dhe një notim të mirë. Nëse do të vizitoni ishullin, mund të dëshironi të dini pak më shumë rreth plazheve nudiste që ka dhe çfarë ofrojnë ato.

L plazhet nudo mund të ofrojnë nudizëm falas ose të jenë hapësira në të cilat nudizmi kryhet detyrimisht. Shumica dërrmuese e tyre ju lejojnë të zgjidhni lirisht kush e viziton, për të shijuar të gjitha opsionet. Ne do të shohim se çfarë mund të na ofrojë ishulli Tenerife në Ishujt Kanarie në lidhje me plazhet nudiste.

Plazhi La Tejita

Plazhi La Tejita

La Tejita është plazhi me rërë që shtrihet ngjitur me Malin e Kuq, e cila është një nga pikat më karakteristike të ishullit që mund të shihet nga ajri. Ky plazh shquhet për ujërat e tij të pastër dhe për të qenë një vend për të shfletuar, pasi zakonisht ka disa valë dhe erë. Një sit që duhet të vizitohet, megjithëse ka plazhe më të izoluara, por në çdo rast shquhet për peizazhin në të cilin ndodhet dhe për të qenë një nga më të famshmit.

Plazhi Los Morteros

Plazhi Los Morteros

Ky plazh është i vendosur në një gji të vogël, kështu që është më intim dhe mikpritës se sa ato të tjera më të mëdha. Ndodhet afër Zona Natyrore e Shkëmbinjve të La Caleta dhe urbanizimi me të njëjtin emër, i cili është vendi ideal për të qëndruar. Ky liman është i izoluar nëse e krahasojmë me të tjerët por është shumë i këndshëm dhe i qetë, prandaj ia vlen. Isshtë një hapësirë ​​natyrore e mbrojtur dhe për këtë arsye ne do të gjendemi në një mjedis shumë të bukur ku mund të praktikohet nudizmi. Përveç kësaj, ajo ofron ujëra të pastra kristal të përsosur për snorkeling ose zhytje.

Plazhi La Pelada

Plazhi La Pelada në Tenerife

Ky ishull ka shumë limane për shkak të erozionit të detit në shkëmbin vullkanik gjatë viteve, kështu që ai na ofron shumë vende në të cilat mund të bëjmë nudizëm në një mënyrë të qetë. Plazhi La Pelada ndodhet pak larg zonës së El Médano dhe është një liman i vogël midis shkëmbinjve me rërë të zezë tipike të ishullit dhe me një gjatësi prej rreth 80 metrash. Smallshtë i vogël, por komod, nuk ka shërbime, por mund ta lini makinën tuaj afër, kështu që mund të jetë një mundësi e mirë nëse nuk doni të ecni shumë.

Plazhi i Kuq i Malit

Ky plazh mund të shihet kur të vini në ishull sepse është afër aeroportit. e di rreth një vullkani të quajtur Mali i Kuq që është me të vërtetë karakteristike dhe që bie në sy në peisazh. Ky plazh gjithashtu na jep mundësinë për të bërë nudizëm në një mjedis unik peizazhi që nuk mund ta gjejmë në Gadishull, kështu që nuk duhet të hezitojmë t'i afrohemi. Libi që njihet si Playa de Montaña Roja është një vend shumë më intim sesa plazhi i La Tejita që shtrihet ngjitur me malin dhe njihet më mirë. Në të dy mund të bëni nudizëm edhe pse ky liman i vogël në një zonë shkëmbore është më mikpritës.

Plazhi Patos

Kjo është një plazhi i egër konsiderohet si një nga më të bukurit në Tenerife për të praktikuar nudizëm. Ujëra të kristaltë, rërë të errët dhe male të gjelbërta që bien në sy dhe krijojnë një përzierje të pabesueshme ngjyrash që është vërtet spektakolare dhe unike. Ndodhet pranë plazhit Ancón, i ndarë nga një parvaz. Ky plazh Orotava është me të vërtetë i bukur por duhet të keni kujdes kur laheni në rryma kështu që nuk është shumë i përshtatshëm për familjet.

Plazhi Las Gaviotas

Plazhi Las Gaviotas në Tenerife

Nëse kaloni pranë plazhit Teresitas, i cili është i njohur në ishull, duhet të ndaleni në Playa de las Gaviotas, ku lejohet nudizmi. Ajo është e rrethuar nga disa shkëmbinj spektakolarë dhe nudizmi është falas, domethënë mund të veshim rroba banje apo jo. E vetmja pengesë është se në baticë është më e vogël, por nëse shkojmë në baticë mund ta shijojmë shumë më mirë. Isshtë i gjatë vetëm 250 metra por është një plazh larg komplekseve turistikë në një zonë të qetë dhe kjo është arsyeja pse mund të jetë perfekte për të shijuar një ditë të relaksuar në plazh.

Plazhi Benijo

Plazhi Benijo në Tenerife

Ky plazh është me të vërtetë i famshëm dhe bie në sy nga Roque Benijo dhe Roque la Rapadura. Isshtë një imazh i njohur i Tenerife dhe gjithashtu një plazh tjetër për nudizëm. Një plazh i egër me rërë të zezë dhe shumë dallgë që nuk mund t’i humbasim kur shkojmë në ishull. Alsoshtë gjithashtu vendi i përsosur për të shijuar një perëndim të mirë të diellit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*