Costa Paradiso, plazhe përrallore në Sardenjë

Costa Paradiso në Sardenjë

Nëse shkoni me pushime në Itali, Sardenja është një nga destinacionet më të kërkuara për ata që duan ditë të pafund në plazh. Brenda këtij destinacioni, ne mund të rekomandojmë zona të ndryshme, pasi ajo ka shumë për të parë, por sot do të flasim Kosta Paradiso, që me atë emër nuk do të na zhgënjejë, kjo është e sigurt.

Ky është një bregdet ku mund të gjejmë shumë plazhe dhe limane të ndryshme, dhe disa prej tyre janë vërtet të veçanta. Çdo ditë mund të shijojmë një hapësirë ​​unike, por gjithmonë me mot të mirë dhe ujëra shumë të pastër për tu larë, ne jemi një luks.

Në këtë bregdet mund të shohim disa plazhe të shkëlqyera, të tilla si Plazhi Baiette ose Tinnari, hapësira në të cilat të argëtohemi dhe të shijojmë hapësirën natyrore që është në këtë bregdet. Peizazhi formon plazhe dhe limane të ndryshme, pasi shkëmbinjtë e gërryer nga era dhe deti kanë krijuar formacione të veçanta, të cilat vijnë në kontrast me rërën e butë dhe ujërat e pastra.

Costa paradiso në Sardenjë

Nëse do të flasim për plazhe të veçanta, mund t'i gjejmë Li cossi, e cila është një nga më të njohurat. Ujërat e saj janë shumë të pastër, dhe rëra është e rehatshme për t'u pushuar. Por gjithashtu është i rrethuar nga uji dhe shkëmbinjtë. Në njërën anë ka një lumë, dhe në anën tjetër ujin e detit, dhe në anët janë shkëmbinjtë shkëmborë me bimësi të gjelbër.

Një vend tjetër që do të pëlqeni të dini është Le Sorgenti, një plazh me ujëra aq të pastër saqë duken si pishina natyrore të vërteta. Ambienti është shumë shkëmbor dhe nuk ka fare rërë, e cila mund të jetë një disavantazh, por në kthim nuk është një zonë shumë e mbushur me njerëz. Kjo hapësirë ​​është ideale për ata që duan të praktikojnë sporte të tilla si snorkelling ose zhytje, pasi ata do të jenë në gjendje të shohin pjesën e poshtme në detaje. Përveç kësaj, ai është një plazh i mbrojtur mirë nga era me shkëmbinj dhe shkëmbinj, duke e bërë atë të përsosur për ato ditë më të pakëndshme.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*