Plazhi Haulover, plazhi më i mirë nudo në Miami

park-plazhi-transportues-plazhi

Një nga destinacionet më të njohura të verës në Shtetet e Bashkuara është Miami Këtu është nxehtë gjatë gjithë vitit, kështu që shumë njerëz vijnë për të shijuar plazhet e tij dhe jeta e natës miami e cila është shumë e ndezur. Por ka turistë që ndoshta sepse udhëtojnë me familje ose fëmijë dhe kërkojnë plazhe të qeta në Miami. A ka plazhe të tilla këtu? Po, dhe ka edhe plazhe lakuriq.

Një nga plazhet e qeta në Miami është Parku i plazhit Haulover. Isshtë në rrugën 108th dhe Collins dhe është një nga të paktët plazhe nudo në këtë qytet dhe sipas një prej 10 plazheve më të mira nudiste në botë. Ky sektor i plazhit është në skajin verior të plazhit, ai ka rërë të bardhë dhe ujëra të kristalta, disa duna, zona për pikniqe dhe disa stenda koncesionare që shesin ushqime dhe marrin me qira pajisje plazhi.

Me shume se nje plazh nudo Isshtë një plazh opsional i veshjeve, domethënë mund të lini apo jo rrobat e banjës. Në një ditë me diell dhe të nxehtë, rreth shtatë mijë njerëz mbërrijnë këtu. Pjesa nudiste, siç e thashë më lart, është vetëm një sektor i vogël i Parku i plazhit Haulover kështu që më shumë se 80% e njerëzve janë të veshur. Më keq, askush nuk ka drama. Ky park dyzet hektarësh është një park urban në Miami i vendosur në veri të Portit Bal.

Brenda këtij loti të madh ka një marinë, gjashtë fusha tenisi, një kurs golfi me 27 vrima dhe zona rekreative. Ajo ka qenë e hapur për publikun që nga vitet 40, ka kujdestarë shpëtimi, stenda ushqimesh dhe marrje me qira të shezlloneve dhe çadrave. Çdo vit më shumë se një milion njerëz e vizitojnë atë.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*