Plazhi Poipu në Hawaii

Plazhi Poipu në Hawaii

Nëse pyesim se cili është vendi juaj i pushimeve në ëndërr, shumë njerëz mund të zgjedhin Hawaii si i preferuari juaj. Dhe këto ishuj janë një parajsë e vërtetë me male plot me jeshile të bukur dhe plazhe që duket se nuk mbarojnë kurrë. Përveçse janë një nga vendet kryesore për të bërë surf, kështu që adhuruesit e këtij sporti do të bashkohen.

Ne jemi dakord që është një nga ato destinacione që ne do të dëshironim të shihnim, për të qenë në gjendje të pushojmë në plazhe aq të bukura sa ajo e poipu, e vendosur në Hawaii. Kjo zonë me rërë është e vendosur në ishullin Kauai, një nga katër ato kryesore, ku mund të shohim bimësi të gjerë dhe kilometra plazhe të shkëlqyera.

I vendosur në jug, ky plazh është më i madhi në ishull, sepse nuk ka asgjë më pak se pesë kilometra të zgjatjes. Shtë një plazh që shquhet për palmat e tij të mëdha nën të cilat është e mundur të strehoheni në kërkim të një hije gjatë ditës. Landscapeshtë peizazhi tipik Havai që do të dëshirojmë ta shohim kur të mbërrijmë.

Ky plazh gjithashtu ka rërë e lehtë dhe me ujëra të kristalta në të cilat lahet. Ka disa pjesë falë shtrirjes së saj të shkëlqyeshme. Në pjesën më lindore është zona më e cekët, ku është më mirë për familjet me fëmijë të qëndrojnë. Në pjesën qendrore ato janë ujëra disi më të thella, por të qeta, për not dhe snorkeling, dhe në zonën më në perëndim është vendi ku gjendet thellësia më e madhe, për më të guximshmit dhe ekspertin.

Ky është një plazh ku ka të gjitha llojet e shërbimet e disponueshme. Ato mund të gjenden në restorante, bare, supermarkete, tualete, dushe dhe gjithashtu një zonë me tavolina për një piknik. Ka parkim falas në zonë dhe qasje të lehtë, si dhe hotele në rrethinë për të qëndruar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*