Golden Sands, plazhi më i mirë në Bullgari

rëra të arta

Bullgaria ka një vijë bregdetare të shkëlqyeshme në Detin e Zi. Thjesht shikoni hartën për të imagjinuar bukurinë e këtyre plazheve. Përgjatë bregdetit ka shumë vendpushimet verore që janë vendosur përgjatë bregdetit Bullgar drejt Turqisë. Do të ketë gati 380 kilometra vijë bregdetare dhe ka shumë plazhe këtu që zënë gjithsej rreth 130 nga ato kilometra.

Në muajt e verës Evropian Bregu bullgar i Detit të Zi bëhet një destinacion popullor për pushime. Klima është subtropikale e lagësht, temperatura zakonisht është rreth 28ºC dhe ajo e ujit tejkalon 25ºC kështu që është një parajsë e vogël me prekjet e Karaibeve. Dielli shkëlqen pothuajse çdo ditë midis majit dhe shtatorit, kështu që nëse nuk e dini tashmë Plazhet bullgare... ju mund të filloni me një nga më të mirët, Rërat e Artë.

La plazhi i rërës së artë Sigurisht që janë rërë të artë. Ajo është 19 kilometra nga qyteti i Varna dhe është banjë më e madhe e vendosur në veri të Detit të Zi. Përveç bregdetit me rërë dhe të artë ka shumë jeshile, pemë, shkurre dhe gjithçka duket se është zhytur në një park të madh. Është plazhi i Bullgarisë gjithashtu është vlerësuar me klasifikimin Flamuri blu kështu që pastërtia dhe pastërtia sigurohen.

En Rërat e Artë ka një mori hotelesh dhe akomodimesh të tjera, një larmi çmimesh, restorante dhe dyqane. Disa janë në bregdet por shumë janë të fshehur në park, përreth, më larg, më pak të zhurmshëm. Nuk është një park ujor dhe shumë sporte ujore mund të punësohen gjithashtu. Disa informacione më shumë: është 490 kilometra nga Sofja, ka burime të nxehta minerale, çadra dhe shezllone me qira, ka rrëshqitje, pishina të hapura dhe ngjarje të ndryshme gjatë verës.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*