Rrobaqepësit më të mirë në Bangkok: Rajawongse Clothiers

Siç kemi komentuar tashmë në një postim tjetër (Bërja e një kostumi në Azi) shumë udhëtarë vendosin të kenë një kostum të porositur ose disa këmisha të bëra në një nga shumë dyqanet rrobaqepëse në Bangkok sepse ato ofrojnë cilësi të mirë me një çmim më të mirë. Sipas personave të brendshëm Jesse dhe Victor of Rajawongse Metrazhe ata janë rrobaqepësit më të mirë të Bangkok. Ata kanë qenë në biznes për 30 vjet duke veshur diplomatë, spiunë dhe madje edhe një president të qeverisë.

George dhe Barbara HW shkurret në Rajawongse Clothiers

Në vitin 2006 edhe George dhe Barbara Bush ndaluan nga dyqani i Jesse dhe Victor.

Ata gjithashtu marrin porosi në internet, megjithëse nuk e di se sa efektiv do të jetë veprimi vetë. Që një kostum të duket mirë, është e përshtatshme për ju të matni rrobaqepësin dhe më pas, me kostumin i përplasur bëni një provë të re për prekjet. Kështu që do të isha i prirur të përfitoja nga një vizitë ose të ndaloja në Bangkok për të bërë porosinë time.

Ata janë në zonën e hoteleve Sukhumvit, pranë Hotel historik dhe ato hapen nga e hëna në të shtunë nga 10 në mëngjes deri në 8 pasdite.

Metrazhe Rajawongse
130 Rruga Sukhumvit, pranë Sukhumvit Soi 4
Bangkok 10110 • Tajlanda
Tel: 02-255-3714 ose 02-255-3715 • Faksi: 02-253-8390

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*