Stationery më origjinale në New York

gazetë e kate

Imazhi i brendësisë së Kate's Paperie

A jeni nga ata që ju pëlqen të shkruani në letër dhe me stilolaps? A i doni folios dhe letrat origjinale? Nëse përgjigjja e këtyre pyetjeve është po, në New York, ju do të jeni në gjendje të gjeni disa vende ku të mundeni zgjeroni koleksionin tuaj të stilolapsave dhe stilolapsave dhe, në të njëjtën kohë, blini një suvenir origjinal për ata që gjithashtu kënaqen me gjithë këtë.

Për shembull, Dyqan stilolapsi Art Brown Ka marka të tilla përkatëse si Cross, Caran d'Ache, Waterman dhe Parker dhe, përveç kësaj, dyqani ofron një larmi të gjerë lapsash, lapsash mekanikë, kutish dhe grupe shkrimi dhe rrotulla, megjithëse pa harruar lapsin e vjetër. Dyqani ndodhet në 2 West 45th Street.

Gjithashtu, në sektorin e shkrimit, Gazeta e Kate, një dyqan ku do të gjeni gjithçka që ju nevojitet për të mbështjellë dhuratat me letër dhe shirita origjinal. E hapur që nga viti 1988, dyqani ofron një përzgjedhje prej më shumë se 4.000 letrash të ndryshme dhe 1.500 kaseta nga e gjithë bota. Ajo gjithashtu ka artikuj të shumtë të shkrimit. Ajo ka 5 dyqane të shpërndara në të gjithë Manhattan, të tilla si në 72 Spring Street midis Crosby Street dhe Lafayette Street.

Po kështu, një tjetër dyqan letrash shkrimi dhe materialesh të arteve plastike në Nju Jork për të nxjerrë në pah është materialet e artit Blick, një dyqan i vendosur në SoHo dhe në të cilin, në katin e tij të parë, ofron një numër të pafund produktesh shkrimi si fletore, stilolapsa, karta dhe pikturat dhe katet e poshtme ka një zgjedhje të mirë të furnizimeve artizanale.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*