Sokha, një nga plazhet e bukura në Kamboxhia

sokha-plazh-ne-sihanoukville

Një nga destinacionet e bukura dhe të lira turistike që mund të gjejmë në botë është Camboya. Mbase arritja atje nuk është shumë e lirë dhe as qëndrimi në një hotel të shkëlqyeshëm, por për turistët me një çantë shpine si Camboya ato janë vërtet shumë të lira.

Këtu në Kamboxhia ka shumë plazhe. Brenda krahinës së Sihanoukville, në jug të vendit dhe në Gjirin e Tailandës, për shembull, është e bukura Plazhi Sokha. Shtë një plazh i bukur Kamboxhian, ideal për të harruar një sezon të turmës së çmendur.

La Plazhi Sokha Isshtë i gjatë një kilometër e gjysmë, ka rërë të imët, të cilat nxehen nga dielli. Në skajin e ngushtë dhe të vogël lindor të këtij plazhi ka një hapësirë ​​publike që në përgjithësi zakonisht nuk ka shumë njerëz. Pjesa tjetër e plazhit, dhe vlen të kihet parasysh, është private pasi i përket një vendpushimi Resorti Sokha Beach.

Të mirat në këtë Plazhi i Kamboxhias është se ju mund të hyni në hotel për të blerë ushqim dhe pije ose për të përdorur pishinën. Sigurisht, ju duhet të paguani një tarifë prej 5 deri në 10 dollarë për këtë të fundit. Dhe nëse keni para të mjaftueshme, gjithmonë mund të paguani një nga 300 dhomat e resortit që fillojnë me 130 dollarë në natë. Ka edhe shtëpi njëkatëshe në plazh, rreth tridhjetë.

Ujërat e Plazhi Sokha ata janë të qetë, të ngrohtë, kristalor. Si mund të arrini atje? Nga qendra e Sihanoukville mund të merrni një motor ose një tuk tuk për në hotel.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*