Stiniva, një plazh i izoluar në Kroaci

Plazhi Stiniva në Kroaci

Croacia Hasshtë bërë një nga destinacionet më të njohura turistike në Evropë kohët e fundit, jo më kot ka kilometra vijë bregdetare me plazhe të shkëlqyera dhe ujëra të kristalta. Në këtë vend është e mundur të gjesh plazhe për të gjitha shijet, dhe sot do të flasim për një të krijuar për dashamirët e vendeve të largëta dhe intime.

La Plazhi Stiniva Smallshtë i vogël, por ka një sharm që shumë pak mund ta imitojnë. Shtë shumë e qetë, pasi është e vështirë të arrihet nga toka, por vendi ia vlen. Larg plazheve tipike të mbushura me njerëz, ku vështirë se ka vend, këtu është një hapësirë ​​për t'u çlodhur dhe për të shijuar peisazhet e egra të Kroacisë.

Në këtë plazh do të gjeni i izoluar dhe i qetë, pasi ndodhet midis shkëmbinjve të lartë prej guri, të cilat sigurojnë hije në zona të caktuara dhe sigurojnë mbrojtje nga era. Përveç kësaj, ato krijojnë një peizazh spektakolar që nuk do të lodheni ta admironi. Pjesa negative e kësaj është se rruga për të arritur në plazh është mjaft e vështirë, kështu që opsioni më i mirë për të zbritur në të përfundon të mbërrijë me anije ose kajak.

Ky plazh ndodhet në jug të ishullit Vis. Nëse e arrijmë me anije, do të shohim shtëpi të vogla, disa në rrënoja, të cilat janë në plazh. Njëri prej tyre është një lokal ku mund të pini një pije, kështu që nuk do të ndihemi si në një vend të shkretë.

Plazhi është me guralecë, kështu që rekomandohet të ecni me këpucë në të. Pasuria juaj më e mirë është relaksimi dhe ujëra të qetë dhe të pastër në të cilën duhet të lahet. Isshtë një sukses nëse duam të bëjmë një lloj tjetër turizmi, më pak masiv dhe dërrmues, në një vend që ka gjithnjë e më shumë vizitorë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*