Tregjet e Frankfurtit

Vizita në tregjet e Frankfurtit është e domosdoshme kur bëni pazar në Frankfurt

Vizita në treg është e domosdoshme kur bëni pazar në këtë qytet

Hap pas hapi po arrijmë në fund të turneut tonë në këtë qytet fantastik që na ka shoqëruar gjatë këtyre ditëve të fundit, por ende duhet të dimë diçka më shumë për pazar dhe faza e fundit e largimit, kohës së lirë dhe argëtimit, ku do të zbulojmë shumë nga surprizat që ky destinacion ka rezervuar për ne.

Por le të mos i parashikojmë ngjarjet, unë do të përqendrohem në këtë këst më të fundit kushtuar blerjeve, diçka që nuk do të ishte e plotë nëse nuk vizitojmë disa nga tregjet që ka ky destinacion, të tilla si Tregu i pleshtave në Frankfurt.

Zhvillohet çdo javë në Schaumainkai, një rrugë afër qendrës së qytetit dhe lumit. Shtë një treg nga më të ndryshmet ku mund të gjesh nga mobiljet e vjetra dhe objektet dekorative në dru, botime të vjetra, antike dhe gjithashtu shumë objekte. kitch.

Cdo te premte, Biebergasse transformohet dhe mbushet me erë të shijshme dhe ngjyra shumë të gjalla. Bëhet fjalë për Tregu i luleve o Blumenmarkt, ku do të gjejmë lule të sapo prera, si dhe bimë që mund t'i marrim në shtëpi si një suvenir i mirë i kohës sonë në qytet, me çmime të mira.

Një tjetër gjë që mund të marrim në shtëpi është suxhuku tradicional gjerman që mund ta gjejmë në Kleinmarkthalle, ku do të gjejmë më shumë se 60 tezga me tundime të vërteta të kuzhinës. Ju mund të blini mish të freskët me cilësi të shkëlqyeshme, turshi nga Turqia dhe natyrisht, ndonjë nga sallamet e shumtë që ka libri i gatimit gjerman, nga më tradicionalja te më modernja.

Më shumë informacion: Pazar në Actualidadviajes

 

 

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*