Ushqimi tipik i Hondurasit

e qëlluar

La ushqim tipik i Hondurasit Është rezultat i sintetizimit të komponentit indigjen Maja dhe Aztec me ndikimin spanjoll. Nga njëra anë, ka përbërës dhe receta nga ata popuj parakolumbianë. Dhe, nga ana tjetër, përdorimi i produkteve dhe pjatave nga España.

Këta dy komponentë u bashkuan më vonë nga ndikimi afrikan. Si rezultat, gastronomia e Hondurasit është e fuqishme dhe shumë e larmishme, por gjithmonë Deliciosa. Që të njihni pjatat e tij më të shijshme, në këtë artikull do t'ju flasim për ushqimet tipike të Hondurasit.

Perberesit

chuco atol

Tas Chuco atole

Siç ju shpjeguam sapo ju, gastronomia e vendit të Amerikës Qendrore bazohet në përbërës që ishin përdorur tashmë nga popujt parahispanikë. Këta popuj të vendosur në Honduras përdoren shumë perime. Midis tyre, kassava, kungulli, domatja, patatja ose patatja e ëmbël. Por, mbi të gjitha, fasulet dhe, aq më tepër, misrin. Kjo ishte pjesë e shumicës së pjatave të tyre. Në fakt, edhe atëherë tortilat dhe tamale bëheshin për të mbushur.

Ata gjithashtu konsumuan FRUTAS të tilla si ananasi, gujava, avokado ose papaja. Dhe, sa i përket pijeve, të preferuarat e tij ishin kafe, çokollatë dhe atole. Ky emër i jepet një lëngu që përftohet nga zierja e misrit dhe më pas ëmbëlsohet me sheqer, vanilje, kanellë ose specie të tjera.

Me ardhjen e spanjollëve, produkte të tilla si mish derri dhe pule, perime si qiqrat dhe FRUTAS si portokallet dhe limonët. Ata sollën gjithashtu oriz, grurë dhe vaj ulliri në Kontinentin e Ri. Edhe rrushi dhe, për rrjedhojë, vera, mbërriti në Amerikë me hispanikët.

Të gjithë këta përbërës dhe produkte kanë formësuar ushqimin tipik të Hondurasit. Logjikisht, çdo rajon i vendit ka pjatat e veta. Por ne do të flasim me ju tani për ato që konsumohen në mbarë vendin.

Supë kërmilli dhe lëngje të tjera

Supë me kërmilli

Një simbol brenda ushqimit tipik të Hondurasit: supa e kërmillit

La supë kërmilli Është një nga pjatat kombëtare të Hondurasit. Pavarësisht nga emri i tij, ai nuk bëhet me kërmij tokësorë, por me kërmij deti mesatar ose të mëdhenj. Po kështu, pavarësisht se quhet kështu, nuk është një supë në vetvete, por një zierje e tërë.

Nëse përmendim përbërësit e tij, do ta kuptoni. Sepse, përveç kërmijve, përmban qepë, qumësht kokosi, yucca të bardhë, delli jeshil, djegës i ëmbël, koriandër, hudhër, achiote, selino, piper dhe qimnon. Në çdo rast, është një pjatë e shijshme. Duket mjaft si supë me prodhime deti Stili honduras. Ky ka karkaleca, peshk, gaforre, por edhe yucca, banane dhe qumësht kokosi.

Së bashku me këto dy receta, vendi i Amerikës Qendrore ka shumë receta të tjera supash. Ndër të tjera, ju këshillojmë të provoni ai me treshe, që bëhet me barkun dhe këmbën e lopës; të supë capirotada, që i ngjan qepës dhe djathit nga Franca; të carob consommé ose supë fasule me brinjë derri.

Nga ana tjetër, megjithëse nuk është as supë, por më tepër një zierje e përzemërt, duam t'ju flasim për të mbuluara me qumësht kokosi. Ka mish viçi dhe derri, chorizo ​​dhe yucca, domate, delli jeshil, qepë ose djegës. Por edhe ushqimet e detit si karkalecat dhe gaforret. E gjithë kjo gatuhet në ujë dhe logjikisht qumësht kokosi.

Baleada dhe tortilla dhe tamales të tjera

një e shtënë

Baleada, një tjetër nga pjatat kombëtare të Hondurasit

La e qëlluar Është një tjetër nga pjatat thelbësore të Hondurasit. Është një tortilla me miell gruri që mbushet dhe paloset në gjysmë. Diametri i saj është rreth njëzet centimetra dhe në thelb përmban fasule të kuqe dhe djathë të grirë. Megjithatë, zakonisht shtohen edhe banane, avokado, një lloj mishi dhe madje edhe një vezë të skuqur.

Kaq popullore është kjo recetë në Honduras sa që nga viti 2018, Dita Kombëtare Baleada. Dhe madje ka legjendën e vet. Kjo thotë se në San Pedro Sula ishte një grua që shiste këto tortilla. Ai i kishte shpëtuar të shtënave dhe njerëzit, kur shkonin t'i blinin, thoshin "hajde të shkojmë në të shtënat".

Por nuk është e vetmja recetë e këtij lloji që bëhet në vendin e Amerikës Qendrore. Të nacatamales janë në pronësi të Nikaragua, por janë adoptuar nga Hondurasit. Ato përgatiten duke mbështjellë një brumë të bërë me misër, oriz, mish dhe perime të ndryshme në gjethe bananeje.

Të ngjashme janë malet, të cilat kanë edhe një brumë, ndonëse në këtë rast me mish derri, qumësht, perime, djegës të pjekur dhe domate. Gjithashtu mbështillet me gjethe bananeje. Së fundi, katrachas fasule Janë tortilla misri të cilave u shtohen fasulet dhe djathi i grirë.

Pulë Chuco dhe mish të tjerë

hell amerikane

Hells amerikanë: një tjetër recetë pule nga kuzhina Hondurase

Ne tani kalojmë në turneun tonë të ushqimit tipik të Hondurasit tek mishi. Është shumë popullor në vendin e Amerikës Qendrore mbuluar olancano, nga e cila nxirret edhe një supë. Ai mbart disa lloje mishi, konkretisht, mish derri, viçi dhe salcice të ndryshme. Këta përbërës kripen një natë më parë. Më pas zihen në ujë për të hequr kripën e tepërt. Dhe pjata përgatitet në një shatërvan duke shtuar yucca, delli, qepë djegëse, cilantro, hudhër dhe qumësht kokosi, ndër përbërësit e tjerë.

Njëlloj i konsumuar gjerësisht në Honduras është pulë chuco ose me feta. Është mish shpendësh i marinuar, i mielluar dhe i skuqur, të cilit i shtohen qepë, cilantro, djegës i ëmbël dhe delli jeshil i skuqur. Emri tajadas i detyrohet kësaj të fundit, pasi ndahet në copa të zgjatura.

Siç mund ta shihni, yucca është një nga përbërësit bazë të kuzhinës Honduras. Kombinohet edhe me chicharrón. Kjo e fundit është skuqja e yndyrës dhe lëkurës së derrit apo kafshëve të tjera. Të yucca me lëkurë derri Ka të dy përbërësit, por edhe qepën, lloje të ndryshme djegës, domate dhe uthull ose limon.

Bukë dhe receta të ngjashme të mbushura

pupusas

pupusat

Në Honduras konsumohen lloje të ndryshme buke. Disa janë si në Spanjë, ndërsa, në raste të tjera, janë krijime vendase. Për shembull, ai bukë kokosi y atë me banane, markezote, donuts ose ëmbëlsira. Por ndoshta më tipike është ajo kasavë kasavë. Është një bukë pa maja e bërë, edhe një herë, me miell kassava, e cila piqet në tigan ose në tigan. Kjo recetë është me origjinë parakolumbiane.

Nga ana tjetër, ndonëse nuk është vetë buka, por tortilat e misrit apo orizit, këtu po flasim për pupusas. Sepse në pamje të parë duken si një simite e mbushur, konkretisht me djathë, lëkurë derri, kunguj, loroko dhe fasule. Është gjithashtu një recetë maja dhe për kuriozitet do t'ju themi se është edhe më e rrënjosur në El Salvador që në Honduras. Në fakt, salvadoranët e konsiderojnë atë pjatën e tyre kombëtare dhe nëse vizitoni vendin, nuk do të vononi të shihni pupuserías.

Peshku dhe ushqimet e detit

ceviche

Karkaleca ceviche

Peshku gjithashtu ka një rol themelor në kuzhinën tipike të Hondurasit. Të mojarra e skuqur me feta mban peshkun me këtë emër të shoqëruar me banane jeshile, rrepkë, karrota, kastravec, djegës të ëmbël ose lakër. Nga ana e tij, peshk i mbështjellë Quhet kështu sepse vendoset brenda gjetheve të bananes dhe më pas piqet. Më pas shërbehet i shoqëruar me oriz të bardhë, fasule, madje edhe qiqra.

Është gjithashtu e shijshme Peshk i skuqur në stilin e liqenit Yojoa. Bëhet shumë thjesht, pasi mjafton të skuqni peshkun e lyer me miell. Delli i gjelbër më pas pritet në feta dhe skuqet gjithashtu për të shërbyer si pjatë anësore.

Nuk ka mungesë, si në vendet e tjera të Amerikë Latine, ceviçe në Honduras. Një nga më të shijshmet është karkaleca. Është bërë me këtë butak të larë me lëng limoni dhe i shoqëruar me spec djegës, qepë, hudhër të bluar dhe koriandër. Më pas mbështillet në një tortilla dhe shijohet. Është e shijshme.

Me të njëjtat butakë Karkaleca Creole. Kjo recetë përgatitet duke shtuar gjalpë, hudhër, salcë domate, qepë, achiote, djegës jeshil dhe koriandër. E gjithë kjo skuqet në një tigan dhe lihet një pjatë e hollë. Të skuqura janë gjithashtu karkaleca kokosi, në këtë rast të lyer më parë në këtë frut të grirë.

Së fundi, ai koktej curil Është një recetë e ftohtë që përgatitet me të ashtuquajturin molusq bivalv. Shtohen qepë, hudhra, djegës i nxehtë, domate, piper dhe një salcë e quajtur anglisht.

Ëmbëlsirat dhe pasta

Totopole

disa pole

Ne e përfundojmë turneun tonë të ushqimit tipik Honduras duke ju treguar për disa ëmbëlsira. Të tustaca Është një kek i shijshëm i bërë me miell misri, gjalpë dhe kripë dhe i mbuluar me mjaltë ose karamel. Zakonisht merret me kafe në mëngjes ose meze.

El totopost Bëhet edhe me miell misri, por është më shumë si një biskotë. Është aq e thjeshtë për t'u përgatitur sa duhet të shtoni vetëm gjalpë dhe panele të grira. Nga ana e tyre, trazirat Ata magjepsin fëmijët pasi janë kokoshka të lidhura së bashku me mjaltë të ngurtësuar. Më e përpunuar është sapodilla e ëmbël, e cila përgatitet me këtë frut, por ka edhe limon, lëng portokalli, karafil, sheqer kaf, vanilje, kanellë, ujë dhe pak rum. Të ngjashme janë coyoles në mjaltë, pasi këto janë gjithashtu një lloj frutash i zakonshëm në Honduras.

Para se t'ju thoshim se kasava përdoret gjerësisht në kuzhinën e Hondurasit. Dhe ne mund t'ju themi të njëjtën gjë për bananen. Kjo përdoret për çdo gjë, madje edhe për të krijuar ëmbëlsira të shijshme. Është rasti i byrek me banane, The bukë bananeje ose të banane në lavdi.

Si përfundim, ne ju kemi treguar disa nga recetat më të shijshme që përbëjnë ushqim tipik i Hondurasit. Shumë prej tyre ndahen me fqinjët e tyre El Salvador, Nikaragua o Guatemala, por shumë të tjerë janë thjesht indigjenë. Nuk ju pëlqen të provoni këto shije?

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*