Vizitoni Chantilly dhe hijeshitë e saj, në Francë

kështjellë-kështjellë

Më duket se një nga shpikjet më të mira të ëmbëlsirave është "Krem Chantilly". Ndoshta ju e mendoni, mbase nuk e bëni, por unë ju them se është një invnetro i ëmbëlsirave franceze dhe se është emëruar pas një komune të vogël në Francë, Chantilly, e vendosur në departamentin Oise.

Chantilly është në brigjet e lumit Nonette dhe nuk është një komunë shumë e madhe. Ajo përbëhet nga katër lagje dhe origjina e saj, natyrisht, është shumë mesjetare. Larg dhe shumë kohë më parë, Chantilly ishte strehuar rreth kalasë së saj pasi Henry III i Bourbon-Coudé lejoi shërbëtorët e tij të qëndronin në pronën e tij në fund të shekullit të XNUMX-të. Menjëherë pasi nipi i tij, Luis IV, themeloi qytetin.

Shumë kohë para se kremi i qumështit të merrte emrin krem ​​Chantilly, njerëzit e kësaj komune u bënë të njohur për cilësinë e porcelanit të tyre, më të vjetër edhe se porcelanët tradicionalë nga Limoges dhe Sèvres, dhe për shkëlqimin e dantellave të tyre. Atëherë do të ishte radha e Krem Chantilly. Kjo krem ​​pana që ka thelb vanilje dhe sheqer krem ​​është krijuar nga Fracois Vatel Në shekullin e shtatëmbëdhjetë, një kuzhinier me origjinë zvicerane që shërbeu në kuzhinat e Louis II dhe i cili vdiq në moshën 40 vjeç në të njëjtin qytet.

A ju tingëllon i njohur emri? Ekziston një film për të në të cilin luan i madhi Gerard depardieu në të cilën ai luan së bashku me Tim Roth dhe Uma Thurman. Filmi zbulon shumë mirë aspektet e gastronomisë franceze të dikurshme dhe muzika, e kompozuar nga Ennio Morricone, është e mrekullueshme. Por mirë, këtu në Chantilly mund të vizitoni Kalaja e Chantilly, me muzeun dhe stallat e tij përrallore dhe gjithashtu Pavioni i Manse, një seri makinerish hidraulike të ndërtuara në shekullin XVII për të furnizuar me ujë parkun e gjerë plot ujëvara dhe burime të kalasë. Një vend i mrekullueshëm.

Dëshironi të rezervoni një udhëzues?

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*