Лондон Зандана: Терор во Лондон

Лондон зандана

Ако еден ден одлучите да патувате за Лондон, денес ќе ви кажам за едно место каде што ќе можете убаво да се забавувате, освен најтипичните туристички атракции. Лондонскиот зандана е еден вид музеј, како саем за хорор каде покрај изложувањето на најразновидните макабри предмети, група актери и одличен амбиент го носат посетителот во најчудните епизоди во историјата на Лондон.

Ова место е отворено во 1974 година И иако во тоа време не чинеше ништо повеќе од 3 фунти билет, во моментов цените се поскапи. Но, имате нешто позитивно и тоа е ако ја внесете нивната веб-страница  можете да уживате во попусти на билети, па дури и во специјални понуди. Така, можете да одите на одлично шоу во Лондон

Музејот, саем за хорор или морбиден рај, има вкупно 8 простори со разновидни теми.

тортура

Атракција за тортура во зандана во Лондон

Името кажува сè и ако тие го нарекуваат „тортура“ тоа е затоа што на овој простор ќе видите само макабрна тортура. Anе можете да размислите за актер како осуден човек кој илустрира на многу реален начин (можеби премногу за луѓето кои се донекаде чувствителни), за различните методи на тортура со кои „злобните“ биле казнети во историјата на човештвото.

Посетителите исто така учествуваат во шоуто за она што е интерактивно шоу, така што тие можат да направат типична фотографија со заглавена глава во гилотина. Дали би се осмелиле да фотографирате во просторија каде што се рефлектира толку многу терор и крвави сцени?

Лавиринт на изгубените

Ова е една од најпознатите и долгоочекуваните атракции на ова место. Посетителите се воведени во гигантски лавиринт со wallsидови полни со огледала каде што ќе мораат сами да го пронајдат својот излез. Овој престој е дефинитивно прилично тесно место, несоодветно за клаустрофобичен бидејќи се чини дека си заклучен и дека ќе останеш таму засекогаш.

Во случај сензацијата да се гледате себеси како одраз од сите можни агли не е сама по себе огромна, совршено карактеризираните актери ќе се обидат да ве исплашат во секој агол и сигурно ќе успеат! Без сомнение, ќе мора да бидете подготвени за да можете да врескате од страв во секоја минута.

Големата чума

Лондон зандана

Оваа просторија е поставена следејќи ја приказната за бубонската чума што ја уништи не само Англија, туку и голем дел од Европа околу 1665 година и што предизвика смрт на милиони луѓе. Ова е несомнено еден од најстрашните историски моменти дека нашето општество страдаше поради толку многу болка, болест и смрт.

Посетителите се одведени во просторијата каде што група луѓе рекреираат лекари кои се обидуваат да излечат пациенти со чума. Смрдеата предизвикана од болеста кај луѓето е исто така дел од поставувањето на перформансите, па затоа е идеално ако сакате да земете малку миризлив вазелин од нафта за да го ставите под ноздрите, во случај да не се трпите со лош мирис. ..

Свини Тод

Во оваа просторија на терор, тоа е место каде што субјектот има тенденција да сака многу благодарение до филмот на Тим Бартон: Свини Туд, познат како „Барберот од пеколот на улицата Флинт“, ќе биде задолжен да ви даде добро бричење ... застрашувачки забавно.

Без да сфатите, ќе влезете во филмот и ќе чувствувате страв ... но нема да можете да престанете да се забавувате!

Предавник: Возете со брод до пеколот

Актер кој го игра атентаторот во лондонскиот зандана

На ова место можете да најдете фигуративно патување со брод, совршено поставено со магла и звуци од морето. Иако се чини дека е донекаде опуштено и дека нема никакви емоции, по патувањето што ќе го прегазите, ќе имате црево во стомакот што не дозволува да бидете смирени. Beе бидете внимателни кон сè што се случува околу вас!

Џек Мевосек

Овој простор е посветен на познатиот убиец на проститутка „Jackек Мевосек“. Beе можете да најдете серија слики со нарација што раскажува сè што се случило околу последните две жртви на ек. После тоа, посетителите се одведени во импровизирана мртовечница каде што прикажуваат филм со слики на тројца осомничени. Само кога ќе ги знаете сите новости и сите податоци на овој убиец, ќе се разладите.

Големиот пожар во Лондон

Група актери

Во овој дел од вашето патување по терор, можете да најдете видео кое известува за сè што се случи за време на големиот пожар што уништи голем дел од Лондон во 1666 година. Чадот, светлата и звуците ќе ги натераат посетителите да се стават во чевлите на граѓаните што живееја низ таа катастрофа. Бидејќи ова место нема да биде само нешто информативно, ќе можете да почувствувате што почувствуваа граѓаните кои загинаа или кои видоа како се е уништено ... Со тие слики во вашиот ум ќе ви биде тешко да заспиете ноќе.

Екстреми: Возење возење надолу

Во овој дел од патувањето на ова место, посетителите учествуваат во лажно судење, каде ќе бидат обвинети, неправедно судени и стрелани. Овој дел од турнејата е особено реален, така што ќе мора да бидете подготвени да можете да уживате во претставата без премногу да влегувате во улогата.

Како да стигнете до лондонскиот зандан

Фасада на лондонскиот зандана

Ако сакате да уживате во сите овие претстави, ќе мора да отидете на улицата Тули 28-34. Ако не знаете како да стигнете таму, можете да земете такси или да најдете како да стигнете таму со цевка, најблиската станица е Лондонскиот мост. Ако имате какви било прашања, ако сакате да резервирате или ако сакате едноставно повеќе информации, ќе мора само да ја посетите веб-страницата и да можете да ги видите попустите и емисиите што можете да ги најдете.

Покрај тоа, во рамките на овој музеј можете да славите настани како што се возрасни или детски родендени. Значи, важно е дека ако сакате да прославите некој настан, треба да знаете дека тоа ќе биде нетипична прослава каде што макаброт и стравот ќе станат протагонисти.

Дали сте сакале да уживате во ова шоу? Па, сè што треба да направите е да организирате патување до Лондон, да ги купите билетите ... и да уживате во застрашувачка претстава!

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1.   ерика карило dijo

  Многу ми се допадна препораката за тоа место. Мислам дека ако некогаш имам можност да одам, сигурно ќе одев, бидејќи ме привлекува она што има врска со Лондон, а исто така и со оваа земја и тортура, итн.

 2.   Студент по англиски јазик dijo

  Liveивеам во Аргентина хахаха ја најдов оваа страница со пребарување на google London horror museum, бидејќи мојата приватна професорка по англиски јазик отиде во Лондон пред неколку години и неодамна не ги покажа фотографиите ... оттаму ги немаше, но ни рече дека таа беше исплашен. кога ќе наполнам 15 години ќе ми треба C =

 3.   мири1309 dijo

  Ви благодарам многу… во февруари отидов во Лондон II за крајот на годината, ние само ја одбравме оваа страница да одиме да поминеме некое време ... изгледа супер кул, благодарам за податоците што ми ги послужи како голема благодарност!

 4.   битриз dijo

  Јас сум супер исплашен, но бидејќи не сакав да останам надвор додека браќата влегоа, се осмелив ... но моите стравови беа големи ... не е за луѓе со слабо срце ... тие прават сè да изгледа многу реално и од време на време дури и најхрабриот за скок

  Но, на оние на кои им се допаѓа, ве поканувам да учествуваат ... и на оние кои не, да соберат малку храброст (препорака колку порано наутро одат, толку се подобри цени, заштедуваат неколку фунти)

 5.   Лиули dijo

  Би сакал да се сретнам, само прашувам кој може да ми одговори колку треба да платиш за да влезеш на ова место по лице