Барови, ресторани и ноќни клубови во Акапулко.

Акапулко е многу истакнат туристички и центар за одмори уште од педесеттите години, па со текот на годините изгради многу и разновидни места каде што можете да вкусите одлични примероци на национална, меѓународна и крајбрежна гастрономија. Проверете го списокот Следно за да ве водиме во Акапулко кога станува збор за задоволство на непцето и телото со посета на најпопуларните места дење и ноќе, или да танцуваат или само да вкусат храна.

Ресторани:

Г-дин roаби: Нуди добра мексиканска храна и многу забава, тоа е еден вид хард рок кафе, но со мексикански стил, ресторанот е на отворено и има многу добар поглед кон морето.

Адреса: Каретера Ешеница # 28, Фрач. гитаронот, Акапулко.

               

Ресторан Пипос: тоа е ресторан со морски плодови каде што можете да набавите голем број на морски плодови, неговиот украс е во морски стил, со мрежи и други риболовни средства кои ги украсуваат itsидовите.

Режија: Костера Мигел Алеман # 105, пред конгресниот центар.

Ресторан Ел Кабрито : Автентична мексиканска храна, одлична атмосфера, добри цени и подобра услуга, нивното дете на скара има многу добра репутација.

Адреса: Авенида костера Мигел Алеман, # 1480.

              

Ресторан Ла Кабина: Со семејна и крајбрежна атмосфера, тој е идеален за оброк за време или после еден ден на плажа, бидејќи неговиот рустикален стил ви овозможува да јадете на отворено под чадори и маси или ако сакате на терасата од вашата кабина.

Дир: Од источната страна на плажата Ла Калета.

               

Ресторан „Бар Олвидо“: поседува атрактивна архитектура и тераса со прекрасен поглед на море, не е најевтина опција, но осигуруваат дека нејзината цена е добро платена со одличната гастрономија и внимание што ги нудат. Идеален е за романтична вечера .

Адреса: Плаза Марбела, Костера Мигел Алеман без број.

              

Ресторан Бето: нуди широка и честа разновидност на морски плодови и свежа риба на денот, тоа е место што многу го посетуваат жителите на Акапулко, кои подобро од нив да ни ги соопштат најдобрите места? Многу близу до плажата Геј, така што последниве многу често ја посетуваат.

Адреса: Костера Мигел Алеман, во Плаја Кондеса.

Детал што треба да се земе предвид при изборот на ресторан е дека оние во крајбрежната област се обично малку поскапи од оние лоцирани кон урбаниот центар.

 Кафулиња и барови:

Кафе Пачифико: идеално место за в loveубени парови, со музика во живо на пијано, со прилагодлив пијанист кој прифаќа барања, исто така можете да уживате во простор запален со свеќи. Не е дозволено влегување со влечки, или сандали во случај на мажи.

Адреса: Костера Мигел Алеман 128 (хотел со желки).

Pepe's Bar: едно од најдобрите места во однос на квалитетот на клиентите, обично го посетуваат уметници и други познати личности. Музика во позадина на пијано и пејачи во живо, добра услуга и подобри можности.

Адреса: Комерцијална ла Виста Каретера Ешеница, област Дијаманте.

 Ноќни клубови:

 Паладиум: најпознатото и ексклузивно место за забава, каде што се собираат најпознатите диџеи во светот како Tiesto или DJ Irie секој ден. Можете да пиете колку што сакате во текот на целата ноќ плаќајќи билет од триесет долари, што е малку ако земете предвид дека тие се отворени цела ноќ.Се препорачува да се резервира однапред доколку очекувате да видите специјално шоу, бидејќи во ексклузивноста на Паладиум Прела и влегувањето не е лесна работа.

Адреса: Carretera Escénica Las Brisas s / n. Плажа гитарон.

                  

B&B: Диско со современа атмосфера за возрасни, идеално за брачни парови кои сакаат да се забавуваат далеку од тинејџери и техно музика. тука звучи најдоброто од 60-тите, 70-тите и 80-тите години, има капацитет до осумстотини луѓе.

Адреса: Плаја Калета.

Табу: Како неговото име прави да се чувствувате овде, забавата нема граници, секој прави што сака, нејзината неформална и безгрижна атмосфера е повеќе за младите и адолесцентите кои влегуваат во зрелоста.

Адреса: Костера Мигел Алеман s / n. на плажата Кондеса.

               

Родео мексиканец: Идеален за loversубителите на групера, ранкера и кантри музика, тие исто така презентираат живи претстави од најинимираните, има капацитет од илјада сто луѓе, забава и танцување загарантирани во најдобар мексикански стил.

Дир: На брегот, покрај океанскиот.

Ел Алебрије: Тука слушаме поп-рок музика, диско и некои северни балади кои нè прават да се сеќаваме каде сме, со импресивен капацитет до пет илјади луѓе. Во петок има забава за пена. средина за лица помеѓу 18 и 25 години.

Дир: костера Мигел Алеман 3308, лесно достапен со такси или автобус.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*