Гастрономија на Италија

Гастрономија на Италија

Италија е земја во која дојде извезувајте ја својата вкусна гастрономија во целиот свет. Нејзините потрадиционални јадења успеаја да станат светски класици поради тоа колку се вкусни. Гастрономијата во оваа земја е многу разновидна, но сите знаеме некои од нејзините најинтересни јадења, за кои ќе зборуваме овде.

Ако Италија е вашата следна дестинација, сигурно ќе сакате да знаете сè што треба да пробате да или да во нејзините главни градови. Неговиот гастрономијата е веќе дел од нивната култура И тоа е една од работите што исто така привлекуваат илјадници туристи секоја година во нивната земја, во потрага по јадења кои се веќе светски познати.

Пици

пица

Ако има некое јадење што ја напушти Италија и го обиколи целиот свет, тоа е несомнено одличната пица. Денес можеме да најдеме пици од различни квалитети во многу делови на светот. Синџири за брза храна го зедоа ова јадење и го претворија во закуска за вадење. Сепак, традиционалните и занаетчиски пици во Италија се несомнено друга приказна. Во Италија може да се пофали со својата гастрономија со медитеранска диета, каде има производи со висок квалитет. Домат, леб, оригано и маслинки биле дел од неговите најдобри пици. Не можеме да поминеме низ Италија без да имаме парче пица во традиционален ресторан. Покрај тоа, во оваа земја ќе најдеме различни видови пица. Неаполитанецот има повеќе хидрирано тесто, кое е полашливо. Римското тесто за пица, од друга страна, е потенко и крцкаво.

Фокачи

Фокација

Ако сакате меки пици ќе мора да продолжите со ова јадење, многу слична на пицата, но попашава. Некои луѓе ја грешат со некаква оригинална пица. Во ова јадење не е толку важно што има одозгора, туку тоа вкусно тесто, кое е зачинето со билки, домат и маслиново масло. Некои луѓе го користат овој леб за правење сендвичи или сендвичи.

Лазања

Лазања

Ова е уште едно од најпознатите јадења ширум светот што сите сме го пробале, но несомнено е со супериорен квалитет во Италија. Замрзнатата лазања нема никаква врска со оние што се прават во рестораните во земјата. Можно е да се најде повеќе рецепти со различни пломбиИако најпозната е онаа со сос од домати и мелено месо, како и бешамел.

Италијански тестенини

Шпагети

Што да кажам за јадење што денес обично се служи скоро во секој дом. Како главно јадење или како гарнир, тестенините успеале да најдат место во нашите домови поради леснотијата на подготовка. Но, бидете внимателни, бидејќи кога зборуваме за италијански тестенини зборуваме за оние направени на занаетчиски начин, а не на комерцијални, кои имаат повеќе адитиви и конзерванси, се многу помалку здрави. Италијанските тестенини имаат многу варијанти, иако шпагетите се меѓу најпознатите. Во рестораните може да имате шпагети на многу начини, а ла патанеска, во која се додаваат аншоа, домат и зачинет допир или карбонара, со сос направен со бешамел.

Gnocchi

Gnocchi

Ова е занаетчиски тестенини што се прават со компир. Не е толку познато како што можат да бидат шпагети, но сигурно е исто така доста добро познато. Со брашно од компир, се додаваат јајца и путер за да се направи поинаква паста.

рижото

рижото

Кој не го пробал вкусното рижото? Во многу ресторани можете да пробате различни рижотос чија главна состојка е оризот. Рижото се карактеризира со тоа што е ориз со тестен изглед, ниту сув, ниту лабав. Мора да го има тој допир за да биде вистинско рижото. Обично се јаде особено во северна Италија, иако денес е веќе познат низ целиот свет. Рецептите можат да бидат различни, со додадени состојки како школки, печурки или сирења.

Карпачо

Италијански карпачо

Карпачо не звучи како секој, но е многу оригинално јадење. Исто така е од северот на Италија, како рижото и тоа е А. сурови и маринирани парчиња риба или месо Тие нудат одличен вкус. Понекогаш се маринира со лимон или сирење, иако обично се користи митското маслиново масло, основна состојка во италијанската гастрономија.

Витело тонато

плоча од витело тонато

Ова е јадење што не е извезено во целиот свет, како што се случи со рижото, пиците или тестенините. Затоа е едно од оние типично италијански јадења со кои сè уште можеме да бидеме изненадени кога ќе пристигнеме во оваа земја. Ова јадење е познато како телешко месо од туна или витело тонато и има потекло од Пиемонте. Тоа е чудно јадење затоа што говедско месо се служи во сос кој се прави со туна, обезбедувајќи прилично необичен вкус.

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*