Како да ги користите вашите вишоци странски валути во iTunes

Сигурно ви се случило во повеќе од една прилика. Организираме патување во странство и кога ќе се вратиме носиме сè како сувенири. Од сликите, до искуствата и секако, монетите. И сега, што ќе правиме со нив? Постојат неколку идеи што може да ви дојдат на главата.

Следно ќе предложиме неколку оригинални решенија за трошење на монетите што ви останаа.

Како да ги потрошите странските монети?

Како што добро објавивме, постојат неколку начини на кои треба да трошиме девизи. Секогаш ќе зависи од вкусовите на секој, но секако, најдобро е да размислите да го направите тоа на забавен начин. Инвестирајте ги нашите пари во најдоброто хоби не е пресилен.

Користете ги како сувенири

Несомнено, многу луѓе кои пристигнуваат со монети во џеб, сакаат да ги остават како сеќавање на патувањето. Други подаваат некои што исто така ќе останат во фиоките нешто заборавени. Да, тоа е многу валидна опција, но само кога е мала количина. Без сомнение, ако донесете доволно, најдобро е да се обидете да ги инвестирате.

Променете ги

Решението, можеби и пологично, е да се вратиме назад сменете ги во валута. Особено кога знаете дека такво патување нема да се повтори. Така, можете да ги користите за мали набавки или разни каприци. Иако понекогаш може дури и да ни даде малку мрзеливост да мора да се вратиме во банка за да ја направиме самата промена.

Патници-бокс

За кратко време, луѓето зборуваат за Патници-машини за кутии. Некои машини што се наоѓаат на аеродромите и каде што можете да ги промените парите за да ги предадете на пари преку Интернет. На овој начин, таа ќе стигне до вашата сметка во Paypal и секако, можете да ги користите на различни места како што е iTunes. Се разбира, овие типови машини сè уште не се дистрибуирани низ целиот свет, но се концентрирани меѓу другите во Канада, Италија или Филипини. Покрај тоа, тие исто така земаат дел од провизијата. Се вели дека тоа е 7% и дека за време од 48 часа, внесената сума ќе се појави на вашата сметка.

Искористете ги вишоците странски валути на iTunes

Откако ги видовме овие опции, остануваме со една слична на третата. Со други зборови, ќе се обидеме да ги вложиме своите пари во комплетна услуга. Ние не сакаме да ги зачуваме ниту сакаме да ни се наплаќаат провизии. Значи, единственото нешто што можеме да направиме е да се оставиме занесени од нашите вкусови.

Во iTunes ќе имаме неколку опции за да можеме да направиме мал трошок. Како да се постигне тоа? Па, можеме да го сториме тоа благодарение на картички iTunes што ни ги ставаат на располагање. Преку код, можете да го откупите и да започнете да го користите во сите оние производи што ги сакате. Така, ќе имате припејд картичка со вашите странски монети. Без сомнение, тоа е најдобриот начин да ги вложите своите пари, секако дека секогаш ќе биде мала сума. Иако, за најсложените тие исто така можат да потрошат малку повеќе.

Имате неколку износи кои одат од 15 евра. Значи, сигурно меѓу сите џебови и куфери што се враќаат од вашето незаборавно патување, ќе имате за ова и многу повеќе. Се чини дека новите технологии се насочени кон оваа идеја што наскоро нема да ни требаат готовина да можеме да ги гледаме нашите омилени филмови. Едноставно откупете некои кодови за да можете изнајмете ги нашите премиерни ленти. Како што можеме да видиме, ако имате какви било прашања што да правите со валутите на другите земји, тоа сигурно сега ќе биде решено.

Во iTunes, најдобрата музика, највозбудливите филмови, најуспешните книги или безброј апликации нè очекуваат доколку имате iOS-уред. Зарем тоа не е многу привлечна идеја?

Дали сакате да резервирате водич?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*