Кала Прегонда

Заливите на Менорка

Заливите на Менорка ви нудат фини бели песоци и кристално чисти тиркизно сини води. Осмели се да ги знаеш. Нема да те изневерат

Најдобрите плажи на Ибица

Ибица е на Средоземното Море и е дел од Балеарските Острови, има 210 километри крајбрежје и некои од најпопуларните и најубавите плажи во Кога оваа пандемија е зад нас, како да поминете неколку дена на најдобрите плажи на Ибица?

Најдобрите плажи во Гранада

Најдобрите плажи во Гранада се дел од таканаречената Коста тропска. Прочитајте ја нашата статија и продолжете и посетете ги. Нема да зажалите

Плажата Ес Тренц на Мајорка

Сигурно следната година ќе биде понормална година и ќе можеме повеќе да уживаме во летните одмори. Така, можеме да патуваме до Мајорка и да се одмориме.Плажата Ес Тренц е една од најубавите и најпопуларните плажи на Мајорка: сонце, дини. тиркизно море, многу мир.

Плажа Бијариц

Бијариц има многу одлични плажи за сончање, сурфање, пливање, играње или пешачење. Кој го барате?

Кала Макарела

Кала Макарела е една од најспектакуларните плажи во Менорка поради белиот песок, тиркизно сините води и околината.

Кала Мораиг

Кала Мораиг е една од најуникатните плажи во провинцијата Аликанте. Во него се издвојуваат лаковите Cova dels.

Плажа Ел Кануело

Плажата Ел Кануело е врамена со прекрасно природно опкружување и многу близу до прекрасниот град Нерга во Малага.

Плажа Ислантила

Прекрасни плажи на Хуелва

Зборуваме за тоа кои се најубавите плажи во Хуелва, песочни области кои нудат разни атракции за туристите.

Што да видите во Санúкар, Плаза дел Каблидо

Што да видите во Санúкар де Барамеда

Ако сакате да знаете што да видите во Санлукар де Барамеда, внесете ја оваа објава за да ги откриете сите тајни што ги крие овој скапоцен камен на Кадиз.

Ovesубители на Мајорка

Ovesубители на Мајорка

Ви ги покажуваме најдобрите заливи во Мајорка, мали раеви за да уживате во вашите одмори.

Плажи на Хуелва

Плажи на Хуелва

Ние ви кажуваме кои се најдобрите плажи во Хуелва и какви карактеристики имаат тие за да можете да направите список ако ова е вашата дестинација.

Најдобри плажи за сурфање

На loversубителите на сурфање им е потребна само нивната табла, комбинезонот и некои добри бранови за да уживаат во ...

Поглед на манастирот Сант Фелиу де Гиксолс

Сант Фелиу де Гвиксолс

Сант Фелиу де Гвиксолс има широко монументално наследство. Но, пред сè, ви нуди прекрасни плажи и заливи во неспоредлив амбиент.

Рајска плажа

Рајски плажи на светот

Toе ги знаеме рајските плажи на светот, со неколку од најдобрите песочни плажи што можат да се посетат на нашата планета.

Плажи на Кабо де Гата

Плажи на Кабо де Гата

Зборуваме за најдобрите плажи во областа Кабо де Гата лоцирана во Алмерија, со прекрасни песочни области за уживање во летото.

плажа болонија

Плеја де Болонија

Ние ви кажуваме што можете да видите и направите на плажата Болонија, навистина позната песочна област која се наоѓа во природна област во Кадиз.

Исла Кристина

Исла Кристина е една од најпопуларните туристички дестинации на брегот на Хуелва, сместена на неколку километри оддалеченост ...

Плажи на Мадеира

Влегуваме во летото, а ако сè уште не сме на одмор идејата да бидеме на плажа да се влажни ...

Што да правам во Бенидорм

Дали е зимско време да се размислува за летото? Секако! Тоа е кога најмногу ни недостасува сонцето и топлината, па затоа ве тера да сакате да ги испланирате годишните одмори.Бенидорм е одлична дестинација за плажа и ноќен живот во Шпанија и цела Европа. Златни песоци, кристално чисти води, многу сонце, многу забави.

Кала Митјана, летна дестинација

Уште еднаш Менорка, уште еднаш овој прекрасен остров со своите прекрасни плажи е претставен како супер популарна и препорачана летна дестинација. Уште не отидовте на одмор ова лето? Потоа тргнете кон Менорка и тука не престанувајте да се сончате во Кала Мијатана.

Што да правам на островот Тавира

Летото доаѓа! Ако преминете во Португалија, можете да го посетите брегот на Алгарве и таму да го посетите островот Тавира со неговите плажи. И можете дури и да практикувате нудизам.

Прекрасните заливи на Хуатулко

Дали сакате плажи со бел песок? Потоа можете да ги испробате прекрасните плажи на Бахија де Хуатулко, во Мексиканскиот Пацифик.

Астуриски плажи

Најдобрите плажи во Астуриас

Откријте ги најдобрите плажи во Астуриас, плажи лоцирани на прекрасното крајбрежје на Астуриа, опкружени со природни простори, некои уникатни во светот.

Мис Ана

Најдобрите плажи во Португалија

Ние ви кажуваме кои се најдобрите плажи во Португалија, земја со стотици километри крајбрежје за да уживате во прекрасните песочни плажи.

Дубровник

Посета на плажите во Дубровник

Откријте ги најдобрите посети на плажите во Дубровник и неговата околина, мирни агли во близина на градот за да уживате во релаксирачки одмор.

Лето во Тунис

Што мислите за туниските плажи за ова лето 2017 година? Тие се вистински рај и имате сè: историја, урнатини, храна, плажи и забава.

Хрватски плажи

Најдобрите плажи во Хрватска

Откријте некои од сметаните најдобри плажи во Хрватска. Урбани плажи или идилични плажи на островите, некои многу чудни.

најдобри плажи во Мелбурн

Најдобрите плажи во Мелбурн

Патуваме во Мелбурн, во Австралија, за да ги видиме некои од најдобрите плажи во Мелбурн и да уживаме во најдобрите места на ова место

Најдобрата плажа во мигите

Плажи и заливи во Мијас

Денес ги знаеме плажите и заливите што можеме да ги најдеме во Мијас, една од главните туристички дестинации на Малага Коста дел Сол

Однесете го вашето куче на плажа

Во оваа статија ќе најдете многу од шпанските плажи каде што можете да одите без проблеми со вашето куче. Однесете го вашето куче на плажа!

Кајо Ларго дел Сур

Најдобрите клучеви во Куба

Дали сте уморни од студот и размислувате само за летото? Лето е синоним за плажа и море и многу луѓе не ја замислуваат летната сезона без неколку дена и

Најдолги корици во светот и Европа

Најдолгите плажи во Европа

Откријте ги најдолгите плажи во Европа и светот. Има ли во Шпанија? Влезете и уживајте во овие плажи каде што ќе сакате да се сончате и морето.

Плажа нудистичка Cap d'Adge

Cap d'Agde, главниот град на нудизмот

Плажата Cap d'Adge привлекува илјадници туристи кои сакаат да практикуваат нудизам, дали сакате да го знаете нивното сместување, совети и достапни активности?

Патничка азбука (I)

Можеби оваа патувачка азбука (јас) може да ве упати да ги испланирате оние патувања што сè уште не сте ги направиле и сакате да ги правите барем еднаш во животот. Се осмелуваш?

Плажи на Андалузија

3 од најдобрите плажи во Андалузија

Постојат многу плажи во Андалузија кои се популарни и одлични, а ние ви прикажуваме три од најдобрите, кои не треба да ги пропуштите ако патувате на југ.

Дестинации за сонце

Сончеви дестинации во ноември

Сончевите дестинации во ноември се најдобрата опција за оние кои имаат одмори во овој момент. Откријте интересни места за посета.

Плажа Поипу на Хаваи

Плажата Поипу се наоѓа на еден остров на Хаваи, многу обемна плажа полна со квалитетни услуги за уживање во вашиот одмор.

Топ 3 плажи во Јамајка

Островот Јамајка е совршено место за уживање на плажите. Постојат три плажи кои се сметаат за најдобри и кои мора да ги посетите.

Најдобри плажи во Кина

Најдобрите плажи во Кина

Во оваа статија правиме мал преглед на некои од најдобрите плажи што можете да ги најдете во Кина. Дали ги познавате сите?

15-те најдобри голи плажи (I)

Постојат повеќе и повеќе алтернативи што можат да се направат на нашите одмори и денес наоѓаме многу опции ...

Плажи на Португалија

Ако одите во Португалија, нема ништо лошо да знаете кои се највпечатливите плажи што ќе можете да ги најдете во оваа земја и во градовите.

Плажа Пинк inин во Гранада

Во близина на аеродромот Поинт Салинас, оваа прекрасна плажа е многу истакната точка во Гранада, нејзините мирни води ...

Шопинг во Сингапур

Ако сè уште не сте биле во Азија, Сингапур е една од најдобрите опции за почеток. Не само затоа што од ...